Dredd ​bíró 2. (Dredd bíró 2.) 15 csillagozás

A nagy bukás
Duane Swierczynski: Dredd bíró 2. Duane Swierczynski: Dredd bíró 2.

A hagyományos igazságszolgáltatás megbukott.
A törvény betartatása egy új rendfenntartó alakulat kezébe került, akik bírók, esküdtek
és ítéletvégrehajtók egy személyben. Törvényhozónak nevezett fegyverükkel járják a várost
és ítéletet hirdetnek a bűnösök felett.

Közülük is a legkeményebb Joseph Dredd bíró, aki vasmarokkal tartja fenn a rendet Mega-City 1 utcáin…

Számos előjel utalt a tragédia bekövetkeztére: a paradicsomgép meghibásodása,
a gazdagok családtagjainak klónozása, a droidok gyanús viselkedése.
Tudhatták volna, hogy mi vár rájuk, de lehetséges, hogy akkor sem készülhettek volna fel a robotok lázadására.
Az eseményre, amelyet a techno-történészek csak „A nagy bukás” néven emlegetnek majd…

112 oldal · keménytáblás · Fordította: Adorján Balázs · Illusztrálta: Ronda Pattison, Andrew Currie, Chris Ryall, Nelson Daniel

Molymacska>!
Duane Swierczynski: Dredd bíró 2.

Úristen, hát mi történik itt! Azt hittem, hogy az előző kötet után már nem tudnak nagyobbat villantani, erre nesze neked egy folytatás, ami teljesen más stílusában, de mégis nagyon jól folytatja a történetet. És annyira jó (ide most mindenki képzelje el, ahogy elé állok, és válogatott szinonimakkal elmondom, hogy mennyire jó.)
Maga a sztori itt kicsit átbillen a robotok-mechanika oldalára, robotlázadást látunk, és kicsit ezzel kezd el foglalkozni a kötet. Nyilván a lázadás áll a központban (leállítása, mit álcáz, miért), de közben nagyon szépen a valós történetek mellett láthatunk skicceket a normál életből, és arról, hogy mennyire természetesen szivárogtak be a robotok a mindennapi életünkbe. Nagyon tetszett benne, hogy miközben egyrészről megy az akció, és pörgős a történet, mégis néha rövidebb időkre megállunk, és a háttérvilágot mélyíti a történet, vagy egy-egy személyes drámát mutat meg. Nem lassul le túlságosan a történet, mégis nagyon okosan mutat meg mindent.
Az előző kötetre is jellemző, de itt is, hogy nem lineárisan haladunk: hanem közbeékelt történetek vannak, vagy ugyanakkor történik valami, és hirtelen azt mutatja, tehát maga a történetsor az elején nem egy egész történet, hanem később áll össze. Nagyon tetszett benne, hogy ebben a történetben ez még erősebben volt jelen, mint az első kötetben, és még izgalmasabb volt, ahogy láthattuk ezeket a jeleneteket összefolyni.
Nagyon tetszett ez a kötet, kiváló, egyszerűen elképesztő, nem tudok róla nem szuperlatívuszokban róla beszélni. Olvassatok Dredd bírót!

P_A_Doorman>!
Duane Swierczynski: Dredd bíró 2.

Egy remek képregénysorozat második része, mely akár csak annak idején a Terminátor 2. – Az ítélet napja jobb lett, mint az „eredeti” első rész. Egy igazi pörgős történet tele robotokkal és egy kellemes intellektuális extrával. Mindenképpen ajánlom elolvasásra, ha már az első kötettel végzett a kedves olvasókedvű érdeklődő.

Duane Swierczynski: Dredd bíró 3. Az elátkozott földön

Dredd bíró sorozat · Összehasonlítás