Egy ​halott naplója 35 csillagozás

drMáriás: Egy halott naplója

Lehet-e jó a túlvilág, van-e belőle kiút? El lehet-e menekülni a mennyei fogolytáborból? Vajon isten és sátán milyen beosztásban dolgoznak e vezető multinacionális cégnek, a mennyországnak a vezetőségében? Ki az ősanya, aki visszaélve vezető beosztásával az alkalmazottak állandó szexuális zaklatásával üti el az idejét? drMáriás látomása hétköznapi valónkból kiindulva fest meg egy félelmetesen valós képet arról az idealizált (más)világról, amelyben minden eszközzel megpróbálunk kibújni a felelősség alól. A mennyország mi magunk vagyunk, így az éppen olyanná lesz, amilyenné mi tesszük.

Noran, 2006

drMáriás: Egy halott naplója

A főhős meghal, és a túlvilágra kerül, amely az emberi törekvések, azaz a fogyasztói társadalom zanzásított verziója – minden ugyanolyan, mint az életben, csak még ugyanolyanabb.
Főhősünk a szamárlétra aljáról indulván eladó lesz, bóvlikat kell rásóznia a népekre gyakorlatilag bármi áron. Néhány fergeteges epizód leforgása alatt páratlan kereskedői érzékről tesz tanúságot, s ezekből a részekből bizony rengeteget lehet tanulni az emberi lélekről, az értékesítésről, s ezek korrelációjáról.
A mitológiai háttér (már ha egyáltalán beszélhetünk ilyenről) szinte mellékes, csupán díszlet, hiszen ez valójában egy szatíra a fogyasztói társadalomról, a korunk embere elé tartott görbetükör. Kapaszkodunk fölfelé a ranglétrán, de minek? Feljebb sem jobb, csak legfeljebb más perspektívából láthatunk rá ugyanazokra a lepukkant panelekre, és több haszontalan hülyeséget áll módunkban birtokolni. Főhősünk a végén a lehető legmagasabbról szemlélheti az egészen lelombozó kilátást, és a világ minden haszontalan hülyesége felett úr lesz, családja és a maga saját életének kicsiny, ám az ő szívének mégis kedves apróságai nélkül mégis teljesen magányos és kétségbeesett, és hiába a dögös titkárnő és a kielégíthetetlen ősanya minden erőfeszítése, szívből rühelli az egészet.
Fergetegesen humoros, egyszersmind bölcs és extravagáns olvasmány. Épp csak annyira „beteg”, amennyire a gyarló emberi természet a négyzeten az. Elolvasandó és megszívlelendő. Meg a tetejébe még irtó vicces is.

pat P>!
drMáriás: Egy halott naplója

Az egyik legbetegebb könyv, amit valaha olvastam. Néha élveztem, néha nem.

boresz>!
drMáriás: Egy halott naplója

ezzel a művel rávettem egy olyan emberkét az olvasásra aki utoljára a rövidített egri csillagokat forgatta. hát ez még hú de jobb mint a többi dr Máriás!!

Zsuzsa80>!

Abszurd….de tetszett.
Vizualis mennyorszag.8)
Ugy ereztem a konyvben vagyok.

Carmilla >!

– Tudod, volt egy lány, akivel nagyon szerettük egymást, de a szülei ellenezték a kapcsolatot.
– Miért?
– Azt mondták, túl fiatal hozzám.
– Mennyi volt?
– Tizenkét éves.
– És te?
– Ötvenkettő.

96. oldal, XVIII. fejezet

Tarja_Kauppinen IP>!

Talán maga a pokol következik ma? S az milyen lehet? Állandó tükrözésben tartanak mindenkit, amíg a sátán hulahoppban balettozik a páciensek körül, s kivetítőn magyarázza az emberek betegségeit dalolászva?

Tarja_Kauppinen IP>!

Te jó ég! Hát túléltem ezt a hatalmas baromságot?

Tarja_Kauppinen IP>!

Maga a sátán, aki nem más, mint adminisztrátor? Én azt hittem, hogy maga valami szörnyű lény! Egy lángokat okádó, fekete ördög, aki összevissza rohangál, mindenkit megerőszakol, megharap, meggyilkol, átver, szabad idejében meg óvodákat, kórházakat, hidakat robbant fel.
– Mi a francnak robbantgatnék meg rohangálnék én összevissza?
– Hogy szörnyű legyen! Ami gonosz, az szörnyű is, nem?
– A gonosz egyáltalán nem szörnyű, hanem nagyon is hétköznapi, és sokszor kimondottan szép és izgalmas.

Tarja_Kauppinen IP>!

Vajon ki következhet ma? Van még egyáltalán valaki a sátán után? Valami manók, szörnyek, rokkantak, varázslók, villanyszerelők, kutyaidomárok, testépítők, gyilkosok?

Ágnes_Zob>!

– Na, és mi van a csávókkal, akik visszatértek a klinikai halálból? Azt mesélték, hogy itt valami nagyon kellemes, meleg érzés vár mindenkit.
– Mit gondolsz, visszaengednék én bárkit is a földre, hogy rosszat mondjon rólam vagy a cégről? Csak olyanok mehetnek vissza, akiknek kimostam az agyát, s tudom, hogy majd csak jó reklámot csinálnak nekünk ott lent.

Carmilla >!

[…] Azt mondta, hogy a vasárnap a legszörnyűbb nap, mert akkor vevőből annyi van itt, mint sötétségből a világűrben.

59. oldal (Noran, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: vasárnap
Carmilla >!

A mennyország volt a legidiótább hely, ahová valaha is kerültem.

166. oldal, XXV. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: mennyország
Lunemorte P>!

A gonosz egyáltalán nem szörnyű,hanem nagyon is hétköznapi, és sokszor kimondottan szép és izgalmas. Az emberek termelik a gonoszságot, de annyit, hogy én annyit, ha megszakadnék. se tudnék. Nekem nincs más dolgom, mint várni.

A sátán mondja, 121.o.

Kapcsolódó szócikkek: gonosz