Felemelkedés (Mass Effect 2.) 45 csillagozás

Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Ötvenezer ​évvel ezelőtt a protheánok eltűntek, s nem hagytak maguk után mást, csak fejlett technológiájuk mementóit szerte a galaxisban. Csillagközi léte hajnalán az emberiség rátalál a protheánok egyik ősi gépezetére a Marson, s az innen megszerzett tudással felvételt nyer a galaktikus közösségbe, amelynek tagjai szintén az ősök varázslatos technológiájának kiaknázásával emelkedtek fel. Ám egy militáns földi szervezet nem e közösség tagjaként, hanem annak vezéreként kívánja látni az emberi fajt.

Kahlee Sanders kutatótiszt kilépett a Rendszerek Szövetségének szolgálatából, hogy a Felemelkedés Projektben segítse a tehetséges „biotik” gyermekeknek kiaknázni a nem mindennapi képességükben rejlő lehetőségeket. A program legígéretesebb résztvevője a tizenkét éves autista, Gillian Grayson. Kahlee nem tudja, de Gillian egy törvényen kívüli, titkos katonai szervezet, a Cerberus mit sem sejtő bábja. Ez a milícia a tanulókon végzett illegális kísérleteivel szabotálja a… (tovább)

Tuan, Budapest, 2012
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940338 · Fordította: Tuza Veronika, Molnár Máté
Tuan, Budapest, 2011
302 oldal · ISBN: 9789639940246 · Fordította: Tuza Veronika, Molnár Máté

Paul Grayson

csartak P>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

A könyv alapját képező játék benn van az örök kedvenc 5 játékomban, szóval nem volt vitás, hogy tetszeni fog ez is. Szeretem a játékban a fajok és a történet kidolgozottságát, és itt egy másik szeletet kapok belőle. Pedig nem nagy dolog, igazi sci-fi ponyva ez a történet, de bírom az ilyesmit, jól szórakozom rajtuk. Pont azt kapom tőle, amit várok. Olyan mint egy filmsorozat.
Az meg külön jó, hogy részletesebben megismerhetem a quarián fajt és a Migráns Flottát.

Hanaiwa>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Érdekes öszvér ez a könyv.
Adott egy olyan szinten kidolgozott univerzum, háttér, amit csak kevés sci-fi mondhat magáénak, és akkor az eredeti történet kiagyalója ír egy kissé unalmas, érdektelen, átlagos regényt (már másodjára).
Háromszor játszottam végig az alapsztorit adó játékokat, és kiemelt helyen van a díszdobozos trilógia a polcomon, tehát nagyon akartam szeretni a Felemelkedést. De nem úgy lett….
Egyfajta infó-gyűjteményként, kiegészítésként ajánlható azoknak akik tolták a három gémet. De csak nekik.

Tigi>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Nekem kifejezetten tetszett. Még gyorsabban el is olvastam, mint az első kötetet. Jó kis könyv volt, annyit sajnáltam, hogy a kiadás tele van helyesírási és nyomtatási hibákkal, sőt, sok helyen még a nevek is fel voltak cserélve.

nyx_1307>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

A Mass Effect trilógia a legeslegnagyobb kedvencem, már ezerszer végigjátszottam, és az eddigi két könyv nem okozott csalódást történetük alapján.
Nagyon tetszett, hogy betekintést nyerhettünk a Grissom Akadémiára, azon belül is a Felemelkedés projektbe; a Vándorflotta életébe és társadalmába; illetve örültem, hogy az Omegai társadalomból is kaptunk egy szeletet. Ja és persze el ne felejtsem a Cerberust. Akiket most se kedveltem meg jobban.
Gillian esete akaratlanul is Jack helyzetére emlékeztetett(aki játszott a játékokkal szerintem tudja mire gondolok), mégha ez nem volt olyan kegyetlen, mint Jack esetében. Tetszett Gillian karakterfejlődése, ahogy egyre inkább megnyílt a környezetének. Nagyon örültem a végének, mégha először meglepődtem rajta.
A történet tehát kifogástalan volt számomra, viszont nem hagyhatom szó nélkül a fordítási és korrektúrázási hibákat, amik igenis rontottak az élményen. Sokszor volt hogy képtelen voltam megállni annyira sokkot kaptam. Igen, most az olyanokra gondolok, mint a „Migráns flotta”, „ómegái”, vagy a „turjánok” (az utolsó 2 inkább elírás, mert csak egyszer-kétszer találkoztam ezzel a fajta írásmóddal) A „Titokzatos ember” illetve a „Migráns flotta” lehet csak nekem, mint játékosként volt fura, de az utóbbinál a nővéremmel együtt sírtunk a röhögéstől.
Összgezve: A történetet imádom, ezért megkapja tőlem a kedvencnek jelölést, viszont a fentebb említett hibák miatt nem tudom megadni neki az 5 csillagot.
És még utoljára azért el mondom, hogy akinek tetszenek a Mass Effect könyvek, az bátran vegye elő a játékot is, mert nem fogja megbánni :)

Tzzird>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

A két játék között játszódik. Egynek jó :). Stílusra jobban bejött, mint az előző Mass Effect könyv.

Szemi88>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

A könyvnek kb. a feléig attól tartottam, hogy ezúttal egy vontatott és nagyobb eseményektől mentes része jön a sorozatnak. Aztán egyszer csak beindult a történet, és végig hozta az elvárt színvonalat.
Tetszett, hogy nagyobb betekintést kaptunk a quariánok életébe és a Cerberus tevékenységébe is.
Sajnáltam azonban, hogy az előző rész folytatásaként valahogy mégsem ott veszik kezdetét az események ahol az előző rész abba maradt, hanem jóval azután. Kihagyva ezzel (talán pont szándékosan) mindazt ami a játék első részében történik.
Ennek ellenére továbbra sem bánom, hogy belekezdtem a sorozatba amelynek alapjául az egyik kedvenc játékom szolgált.

zkispet>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Mint Mass Effect rajongó az kell, hogy mondja a történet továbbra is hű maradt a sorozathoz. Eleinte agódtam az időrend miatt. A történet az első Mass Effect játék rész után játszódik, és aki ismeri a játékot az tudja, hogy minden döntésünk befolyásolja a történet végeredményét. Az nagyon tetszet, hogy ha voltak is említések a könyvben ezekről (szerplőkről, eseményekről), az író mind sejtelmes választ adott, így bármyelyik befelyezés megálja a helyét. Bár hiányoltam a történetből Andersont, Kahlee Sanders karaktere tökéletesen megálta a helyét. És Gillian volt a másik karakter akit szintén megkedveletm, a néha hírtelen kíváncsi kérdései, vagy szokásia és reakciói, többszőr is mosolyt csalt az arcomra. És külön jó volt, hogy kibővíthettem a quarian faji ismereteimet a Mass Effect univerzumából. Minden rajongónak és sci-fi kedvelőnek ajánlom.

A_S1M0N P>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Remekül viszi tovább az első részben megismert történetet, az 1-2 játék közötti időt szépen kitölti, izgalmas mellékszál mellettük.

Aeryn>!
Drew Karpyshyn: Felemelkedés

Az 1. rész jobban tetszett. Volt a két kötet között egy 18 éves ugrás, Anderson csak említésképpen volt benne, most Kahlee volt a főszereplő. Gillian számomra tök idegesítő volt, úgyhogy örültem, mikor a végén elhajózott az ismeretlen területekre a quariánokkal. Remélem a 3. részben már nem lesz benne.

zkispet>!

…a titkokkal teli elme sosem képes pihenni.

11. oldal, 1. fejezet

Ákombákom>!

Ez a különbség a függő és a drogos között- emlékeztette magát… Mindekettőjüknek szükségük van az adagjukra, de a függő megpróbálja elrejteni a világ elől azt, amit csinál.

Apró_László>!

A vid-képernyőn keresztül is karizmatikusnak, jóképűnek tűnt, de ha lehet, szemtől szemben még impozánsabb volt. Nyugodt hangulat lengte körül, a hatalom nehéz levegője. A férfit hűvös bizonyosság járta át, mintha ő irányított volna minden őt körülvevő embert és tárgyat. Acélos szemeiben az intelligencia összetéveszthetetlen fénye csillant; ezüstszürke hajával és félelmetes fellépésével azt az érzetet keltette, hogy olyan tudás van a birtokában, amely messze meghaladja egy átlagos ember képességeit.

csartak P>!

Mint jelentős katonai tapasztalattal rendelkező biotik, Hendel gyorsan rájött mi történt: Gillian szingularitást hozott létre egy szinte végtelen tömeggel rendelkező szubatomikus pontot, mely a középpontján elegendő gravitációs erővel rendelkezik ahhoz, hogy kirántsa az anyagot a tér-idő kontinuumból. A közelben lévő székek és asztalok csúszni kezdtek a padlón, kérhetetlen közeledve az űrállomás étkezőjében hirtelenjében manifesztálódott kozmikus jelenség epicentrumához.

Kapcsolódó szócikkek: gravitációs szingularitás
reanadett>!

– Szerintem, tudom, miért – jelentette be Grayson, és kifújta a levegőt, amiről nem is tudta, hogy benntartotta, míg ki nem játszotta ütőkártyáját.

230. oldal, TIZENKILENC (Tuan, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Paul Grayson

Mass Effect sorozat · Összehasonlítás