A ​nap, amikor a zsírkréták fellázadtak 13 csillagozás

Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

Duncan zsírkrétái fellázadtak! Bézs megunta, hogy folyton másodhegedűs legyen Barna mellett, Rózsaszín azért elégedetlenkedik, mert soha nem használják, Narancssárga és Citromsárga zsírkréta pedig már nem is áll szóba egymással. Vajon mit tehet ilyenkor egy gyerek?
Aki elolvassa ezt a vicces történetet, biztosan kedvet kap a rajzoláshoz – és közben egészen más szemmel néz majd a zsírkrétáira!

A könyv, amely hetekig vezette a New York Times sikerlistáját!

3-7 éveseknek

Eredeti mű: Drew Daywalt: The Day the Crayons Quit

Central Médiacsoport, Budapest, 2018
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412527 · Fordította: Dragomán Pali, Szabó T. Anna · Illusztrálta: Oliver Jeffers

Hintafa P
Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

Csalódott vagyok. Sokkal humorosabbat, leleményesebbet vártam. Ehhez képest a felolvasás alatt egyszer nevettek fel a gyerekeim. Hm. Azt reméltem, hogy ennél sokkal többet fog a szerző kihozni ebből a sztoriból. Hiányzott a frappáns humor, furfangos történet, valami több. Ahogy a cím alapján sejthető, a zsírkréták fellázadnak spoiler,
és írnak egy csomó panaszlevelet Duncannek. De aztán Duncannek támad egy (aranyos) ötlete, amivel megbékíthetné a krétákat. Hogy a zöld krétát idézzem „nem vagyunk boldogok”.
Viszont Oliver Jeffers rajzait töretlenül imádom.

Sicc
Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

Rövid, de nagyon aranyos és ötletes könyv! A rajzok meg szenzációsak! :)

Zoe27
Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

Tökéletes indítása volt a napomnak! :)))
Ki gondolta volna, hogy a zsírkrétáknak ennyi „ problémájuk" lehet?!
Ugyanakkor nagyon tetszett, hogy a szövegnek van egy enyhe tanító célzata is pl. : használd a képzeleted, ne vedd le a zsírkréták papírjait, stb. )
Nagyon tetszik a levelek megfogalmazása, rövidsége, az „ élethű" gyermekrajzok, mint illusztrációk.

Caledonia_Valley P
Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

Tömény humor és szórakozás! Egy aranyos történet arról, mit is érezhetnek a lelkük mélyén a zsírkrétáink. Minden szín lelki világa tökéletesen megvilágított, és azt kell mondjam, hogy nagyon találó. Nagyon könnyű beleképzelni magunkat a helyzetükbe, hiszen igazat mondanak! A legviccesebb sztori kétségkívül „Bézsé”, aki „Őszinte Nagyrabézsüléssel” köszön el Duncantól, miután leírta szíve fájdalmát. :)

csatacsita

Nagyon ötletes volt, imádtam! :D Kár, hogy olyan hamar vége lett. :(((

Rileey
Drew Daywalt: A nap, amikor a zsírkréták fellázadtak

A könyv ötlete nagyon tetszik, és játékosan tudja megismertetni a gyerkőcöket a színekkel illetve összepárosítani a hozzájuk tartozó tárgyakkal, de nekem kicsit lehúzó volt ez a sok panaszkodás.

KönyvParfé

Duncan barátom!
Elegem van abból, hogy mindig „világosbarnának” vagy „homokszínűnek” szólítasz, mert nem így hívnak.
A nevem BÉZS, és büszke vagyok rá.
Azzal sem vagyok kibékülve, hogy mindig csak második vagyok Barna Zsírkréta mögött. Az nem ér, hogy mindig ő kapja a mackókat, pónikat és kiskutyákat, én viszont kizárólag pulykasültet színezhetek (a szerencsésebb napokon).
És persze búzát. Mert legyünk őszinték: láttál te már olyan gyereket, aki élvezi a búzaszínezést?

Őszinte Nagyrabézsüléssel:
BÉZS Zsírkréta