Drága ​Nagymamám 7 csillagozás

Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából
Drága Nagymamám

Nagymamák: szüleink szülei, melegszívű asszonykák, akik mérhetetlen türelemmel és bölcsességgel terelgetik unokáikat, tanítanak, vigyáznak ránk, szeretnek. Látjuk bennük édesanyánkat és édesapánkat, leendő önmagunkat, múltat és jövőt. De vajon kik is a mi nagymamáink? Sokfélék ők, de hogy mennyire, azt hadd meséljék el a magyar irodalom legjelesebb képviselői: Örkény István, Mikszáth Kálmán, Ambrus Zoltán, Csáth Géza, Krúdy Gyula, Kosztolányi Dezső, Benedek Elek, Karinthy Frigyes, Kaffka Margit, Móra Ferenc, Bródy Sándor, és a legmodernebb író-nagymama, Pataki Éva.

A művek szerzői: Örkény István, Mikszáth Kálmán, Ambrus Zoltán, Csáth Géza, Krúdy Gyula, Kosztolányi Dezső, Benedek Elek, Karinthy Frigyes, Kaffka Margit, Móra Ferenc, Bródy Sándor, Pataki Éva

Athenaeum, Budapest, 2016

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

A Drága nagymamám történetei egytől-egyig olyan történetek, amelyek emlékekből fakadtak, akadnak közöttük keserédesek, érdekesek, szomorúak, vidámak, hétköznapiak, kicsit meghökkentőek, mesések, elképesztőek, viccesek, megnyugtatóak, tanulságosak és a végén két modern történet, egy mai nagymama tollából. Mindegyik történet tetszett, van amelyik nagyon és van amelyiket imádtam.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/04/draga-nagymamam.html

Ariadne>!

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

„Milyenek a nagymamák? Ahányan vannak, annyi félék. Gondoskodó, törődő, vicces, aggódó, aggályoskodó, hiszékeny, makacs és még sorolhatnánk. A nagyik többnyire mindent jobban tudnak, tanácsot adnak, aztán a fiatalabb korosztály vagy megfogadja, vagy nem. Egy a lényeg. Bármilyenek is, olyannak szeretjük őket, amilyenek. :)
Ez a novellagyűjtemény jó ajándék szülőknek, nagyszülőknek, dédszülőknek, de még a fiatalabb korosztályoknak is, mert rengeteg tanulságos történetet tartalmaz, szórakoztató, szívmelengető, igazi emlékidéző.”

Yvonne4 P>!

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

„Az igazi szeretet szerény. Az igazi szeretet
félreáll…..”

Ez a könyv kívül – belül gyönyörű. 14 nagymama (és még több nagymama, dédmama és „öreg” nagymama) mindegyik szép, megható, kedves, szívfacsaró történettel. Természetesen lettek kedvenceim is, ilyen Kosztolányi Dezső: Ali
illetve Benedek Elek: Az „öreg” nagymama című művek.
Jól esett olvasni és közben újra fogtam (képzeletben) drága nagymamám kezét.

Miamona>!

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

Örültem, hogy jelen kis kötetecske nem merül el a pátosz végtelen tengerébe. A nagymamaság sokféle arcát tárja elénk. Természetesen megjelenik a védelmező, oltalmazó őrangyal szerep, de ugyanúgy feltűnik a babonás, esendő, hibákkal, konoksággal, tévelygésekkel tűzdelt igaz való is. Mindezt olyan híres, nagy írók tollából, akiket talán manapság kevesebbet olvasunk, mint kellene. Legalábbis én biztos. Jó alkalom ez, nem csak a nagymamákkal, de neves alkotóinkkal is ismerkedni. Ízlelgetni stílusukat, szavaikat, hogy aztán talán legközelebb bátrabban nyúljunk utánuk a polcokon.
És mire a vége felé közeledvén, elkezdett volna motoszkálni bennem a mai(bb) darabok hiánya, jött Pataki Éva, két regény részlettel, a modern kori, sportbabakocsit toló, kissé esetlen, mindent egy kicsit másképp gondoló nagymamáról, aki még messze nem dőlhet hátra, mert mindig van új és újabb, ami az unokákat és életmódjukat illeti.

Nagymamányit bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2016/04/draga-nag…

horvth_fanni>!

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

Voltak benne történetek amik nagyon tetszettek, de voltak olyanok is amik kevésbé.
Személyes kedvencem Móra Ferenc – Böske a telet keresi.♥
Hihetetlen aranyos kis történet arról, hogy mennyire szereti a kislány a nagymamáját.

Milyen_könyvet_olvassak P>!

Drága Nagymamám Nagyik régen és ma – 12+2 történet magyar szerzők tollából

A nagymamák többségünk életében meghatározó szerepet tölt be, és figyelemmel követi cseperedésünket. Személy szerint remek ötletnek tartom, hogy ezt a témakört megragadva készült el ez a novelláskötet, nem is beszélve arról, hogy milyen jó érzés egy egységként különböző korok embereit látni. :)

Én bátran ajánlom mindenkinek az elolvasását, mert jól kiegészítették egymást a novellák, keveredett a humor a mélyebb gondolatokkal. Emellett pedig tagadhatatlanul ismertem alkalmanként az én nagymamáimra, ami nagyon jól esett! :)

Bővebben itt olvashattok róla:

Bea_Könyvutca P>!

Az igazi szeretet más. Az igazi szeretet szerény. Az igazi szeretet félreáll, elhagyja azt, akit boldogít, hadd lebegjen a lelke szabadon, hadd röpüljön a maga útján, hadd találja meg azt, amire rendeltetett. Ez a szeretet nem óhajt ellenszolgáltatást. Ez a szeretet elegendő önmagának, és ezért végtelen. Ez a szeretet tudja, hogy semmi sem a mi tulajdonunk, sem mások teste, sem mások lelke, még saját gyermekeink lelke sem.

Kosztolányi Dezső: Ali

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Bea_Könyvutca P>!

Mindent fel tud használni valamire, ez a titka. Nemcsak a tárgyakat, az eleveneket is. Nyáron csengőt alkotott a macska nyakába, hogy a gyümölcsfákon mászkálva elhessegesse a verebeket. A kutya farkára tollseprűt kötött, ha úgyis mindig csóválja, legalább takarítson vele. Egy nagyon öreg cselédet, aki már teljesen munkaképtelen, miután állandóan reszket a keze, behí­vatott a kuckóból, mikor a rétes elkészült: rájött, hogy az ilyen reszkető kezekkel remekül lehet becukrozni a különféle sütemények tetejét, ha cukorszórót kötünk rá: az egyenletes reszketés eszményi tökéllyel hinti szét a cukorport.
/Karinthy Frigyes: Schnabel nagymama, a technikus/

Bea_Könyvutca P>!

Ebéd után megint folytatták a beszélgetést. A mama ekkor végigsimogatta Mariska arcát, és így szólt:
– Mit veszek észre, Mariska?! Neked bajuszod van. Micsoda dolog ez egy nőnél. Hiszen csak hetvenéves vagy. Nem mondanám már, ha olyan idős lennél, mint én, de nálad. Ilyet! Mindig fiús természetű voltál, azokkal jobban szerettél játszani, mint babaruhát varrni. Férjhez is alig tudtalak adni, mert olyan voltál mindig, mint egy kis csikó. Most meg szőrök nyőlnek az orrod alatt és az álladon. A hajad meg fogy. Nem jól van ez, Mariska. Nézd meg az én képemet, van-e rajta egy szál olyan? Nézd meg a hajamat. Fehér. De megvan mind. És ha nincs is, nem baj, mert én már kilencvenöt éves vagyok.

/Csáth Géza: Mariska az anyjánál/

Bea_Könyvutca P>!

Volt Schnabel nagymamának a fiókban egy használatból kiment, de igen jó állapotban levő fogsora. Ezt ajánlotta fel az öreg cselédnek. Kitanította, hogy viasszal hozzáragaszthatja az ínyéhez. Nagyszerű fogsor, ha beteszi a szájába, nem kell nyámmogni és motyogni, kitölti az arcot, egész takaros képet mutat, még nevetni is szabad újra, amitől régen elszokott.
Éppen csak akkor kell kivenni a szájából, ha enni akar.

/Karinthy Frigyes: Schnabel nagymama, a technikus/