Korszakváltás 0 csillagozás

Alvilágrend vagy Világrend
Drábik János: Korszakváltás

Földgolyónk ​egyre zsúfoltabb, a világnépesség évszázadunkban már ötven év alatt a felével növekszik. A várható élettartam is hosszabb. Harmonikus világrendben azonban, ahol a túlhatalommal járó visszaélések megszüntethetők, ez nem okozhat problémát. Olyan világban élünk, ahol a kultúra, a gazdaság és a demográfiai helyzet napról napra gyorsuló ütemben változik. Sokszínűsége, sokarcúsága ellenére világunk szerves egészet alkot, ezért a korszakváltást, a harmonikus világrend új történelmi korszakának létrehozását csak az egész emberiség összefogásával lehet és kell megvalósítani. A válságba jutott emberiség csak így küzdhet meg sikeresen a világméretű kihívásokkal. Fel kell hagyni azzal az önzésen alapuló nézettel, hogy nem lehetnek igaz barátaink, ha nincsenek igazi ellenségeink, továbbá ha nem gyűlöljük azt, amik nem vagyunk, nem szerethetjük azt, amik vagyunk.

Magyarország folyamatos fosztogatására az elmúlt két évszázadban a rákényszerített háborúkkal és a nemzetközileg… (tovább)

Gold Book, Debrecen, 2014
Gold Book, Debrecen, 2009

Bogár László: Globalobüntiben
Hans-Peter Martin – Harald Schumann: A globalizáció csapdája
Al Gore: A jövő
Serge Latouche: A nemnövekedés diszkrét bája
Gervai Pál – Sárvári Balázs – Trautmann László: A globalizáció politikai gazdaságtanáról
Árva László – Ivicz Mihály – Katona Klára – Schlett András: Globalizáció és külföldi működőtőke-beruházások
Hans Vontobel: Az ember mint mérték
Dani Rodrik: A globalizáció paradoxona