Mr. ​Brown Can Moo! Can You? 9 csillagozás

Dr. Seuss's Book of Wonderful Noises
Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You?

Hears an introduction for babies to the wonderful mishmash world of sounds. Listen to the cow's moo, the frying eggs' sizzle, and the thunder's boom boom boom. There are plenty of noises for everyone!

Eredeti megjelenés éve: 1970

HarperCollins, London, 2008
28 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780007805532 · Illusztrálta: Dr. Seuss

Röfipingvin P>!

Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss's Book of Wonderful Noises

Tipikus logopédiai aranybánya – mármint a brit és amerikai kollegáknak*. Nálunk talán az „Én elmentem a vásárba..” kezdetű remek opus lehet az alternatíva. Tehát nem egy nagy megfejtés alapjáraton, de ettől függetlenül a haszna megvan.

*kollega, mint gyógypedagógus, mert én magam nem logopédus vagyok, hanem – tessék kapaszkodni xD – értelmileg akadályozottak pedagógiája szakos gyógypedagógus

atalant IP>!

Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss's Book of Wonderful Noises

Eredetileg az Ulyssest olvasom, de ma átpártoltam az ehhez hasonló mélységű könyvekre. Azt hiszem, ez már önmagában beszédes… :D

Szanya>!

Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss's Book of Wonderful Noises

Az egyik leggyengébb Dr. Seussok egyike, bár a legkisebbek biztosan élvezni fogják ennek a könyvnek a felfedezését is. A történet ismét nagyon egyszerű, az illusztrációk a maguk megszokott módján agyamentek és humorosak, a rímek fülbemászóak és a rengeteg hangutánzó szó gyakorlása a kicsiknek és a nyelvtanulóknak is remek móka lehet. Felnőttként ez a kötet annyira nem nagy szám.

tilia_tomentosa>!

Dr. Seuss: Mr. Brown Can Moo! Can You? Dr. Seuss's Book of Wonderful Noises

A hangutánzó szavak segítségével, hozzá a vicces képekkel, és ha még ők maguk is bekapcsolódnak a feladatokba, akkor a gyerekek játszva sajátíthatják el az angol nyelvet. Szívből ajánlom mindenkinek.