Kell ​egy kedvenc 71 csillagozás

Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

A Kalapos Macska és a Ha lenne egy cirkuszom után áprilisban végre új Dr. Seuss-kötetekkel jelentkezünk!

A Kell egy kedvenc szövegére közel 25 évvel Dr. Seuss halála után bukkantak rá. Kiadása után azonban azonnal meghódította a világot.

Egy testvérpár vásárolni indul a kisállat-kereskedésbe. Ismerős helyzet. Ahogy a kérdés is: melyik állatot válasszák? Szívük szerint persze hazavinnék mindet… Dr. Seuss egyedi humorával mutatja meg, hogy legyen bármilyen nehéz, előbb-utóbb muszáj dönteni.

Dr. Seuss könyvei végre magyarul, Szabó T. Anna humoros fordításában!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri Klasszikusok Kolibri

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Emlékszem, hogy amikor gyerekként betoppantam egyszer egy kisállatkereskedésbe (szigorúan csak "szétnézni") egyből kúszott bennem felfele az érzés, hogy az össsssszes állatot magammal szeretném vinni. Valahogy ugyanez az érzés fogott el a könyvecskében lévő versecske olvasása közben.

Sajnos valamiért attól nem tudok elvonatkoztatni, hogy két gyerek miért megy egyedül állatkerekedésbe állatot venni, azért nemúgyvanaz… Egyébként a cím is olyan furcsa nekem, hogy kell egy… tehát muszáj, kötelező nekem KELL, de csak azért, hogy legyen? mert cuki? mert mászik? mert vicces? NemNemNem az állatokkal foglalkozni kell, etetni, szeretni, játszani vele.

A végén érdekes volt, hogy nem derült ki, hogy egyébként melyikre esett a testvérpár választása, illetve az is tetszett, hogy bár nagyon más állatot szerettek volna az elején, a végére meg tudtak egyezni. :)

Molymacska>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Nagyon aranyos, ahogy bemutatja a valós és képzelt állatokat, az pedig még cukibb, hogy nem tudjuk meg, mit is választottak, így mindenki elképzelheti, mit vittek haza (szerintem macskát).

Chöpp >!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Nagy meglepi volt, hogy nem derült ki a végén, mi lett az az egy kedvenc, amit végül választottak a gyerekek. A végén csak úgy tovább lapoztunk, majd látva, hogy csak eddig tart a történet, lebiggyedt az ajkunk. Ó! És akkor most?

gab001>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Milyen is az, amikor kell egy kedvenc? Miből lehet választani? Hogyan lehet eldönteni melyik legyen az az egy? Ezeket a kérdéseket járja körül ez a versike. Persze Dr. Seuss módra. Az illusztrációk ezúttal is zseniálisak szerintem. Az utolsó oldalon pedig bennakadt a levegő. Alaposan meglepett.

dianna76 P>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Könyvtári tartózkodás alatt olvastam el, mert belelapozásnál úgy éreztem, hogy ez nem az a könyv, aminek muszáj hazajönnie. S valóban! Első Dr. Seuss mesekönyvem, s nem tudom, hogy a választás volt nem éppen a legjobb, vagy tényleg nem olyan jók a sorozat kötetei. Tetszett a szöveg rímes versbe szedettsége, bár nem mindenhol éreztem a ritmust. A történet sem lenne rossz, hiszen a döntési képesség fontosságára hívhatja fel a gyerekek figyelmét. Mert nem lehet mindig mindent egyszerre. A döntés pediglen nagyon nehéz dolog! Tetszett, hogy annyira belelovalta már magát a két gyerek a válogatásba, hogy beindult a fantáziájuk is. A történet
sejtelmes vége jó volt. Az illusztrációkkal úgy vagyok, hogy sem magasztalni, sem kritizálni nem tudom őket.
Levonható egy következtetés ebből a történetből: kiskedvencet a gyereknek csakis egyedül menjünk el vásárolni! Örömet okoz meglepetésként is. Sőt!

repe993 P>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Átérezzük a helyzetet, kell egy kedvenc, hónapok óta országos macskahiány tombol nálunk! Kell egy kedvenc, de melyik, mikor és hogyan?
Hétvégén minden kiderül, kell egy kedvenc, de melyik?!

Chris>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

A Kell egy kedvenc című Dr. Seuss-kötetnek különleges helye van az életmű-sorozatban. A történet ugyanis 2015-ben, 25 évvel a szerző halála után látott napvilágot, ekkor bukkantak rá ugyanis.
A mese főhőse egy testvérpár, akiknek nagy álmuk válhat valóra: vásárolhatnak egy kis kedvencet maguknak. Bármelyiket választhatják – kutya, macska, hal, papagáj –, a szabály csak az, hogy egyet vihetnek haza. De melyik legyen az? Hiszen mindegyik annyira aranyos és imádnivaló. De nincs mese: apa nem enged többet, így végül, bármilyen nehéz is a döntés, végül megszületik.
Érzéseim szerint a Kell egy kedvenc a szerző vagy egy igen korai, vagy egy igen kései (talán befejezetlen) meséje. Rövidebb az eddig megszokottaknál, és bármilyen jópofák a rajzok, sajnos ez a kötet most kicsit gyengébbre sikeredett. Az a kellemes báj, a dr. seussi humor, amely ezt a világot az általam eddig olvasottak alapján jellemezte, most vagy háttérbe szorult, vagy elmaradt teljesen. Az alakok ismerőseknek lehetnek a „régi” olvasóknak (a szokásos háziállatok felsorolása után előkerülnek a szerző kedvenc fantázialényei is), azonban azon kívül, hogy mindegyiket bemutatja két-két oldalon, sok mindent nem ad a könyv.
Persze, nagyon-nagyon nem én vagyok a célközönség, azonban mégis: a Kalapos macska és a Zöld sonkás tojás olvasását még felnőttfejjel is élveztem, itt sajnos ez az érzés kissé alábbhagyott. A mesét úgy kell elképzelni, mint egy verset, amit az óvódások adnak elő az ünnepségeken, vagy amelyet a szülők olvasnak fel lefekvés előtt a két-három éveseiknek. Ennek a kötetnek a célközönsége inkább a kettőtől hat éves korig terjed, náluk viszont könnyedén válhat kedvenccé. (És utána jöhet a többi Dr. Seuss, ha már kicsit nagyobbak lesznek).
Szabó T. Anna, a fordító igyekezett minden tőle telhetőt megtenni, és apró szójátékokkal színesíteni a mesét („Lehetne hal! / Ez hallatlan jó hal, / ha a szemem nem csal.” Vagy „Három csimpánz, és két maki / Mégis, hogy válasszunk / EGYET ma ki?”), ugyanakkor úgy érzem, ennek a történetnek a magyarra ültetése kevésbé okozott neki gondot.
A kicsik között tehát biztosan népszerű lesz ez a mese is – még ha a tanulsága körülbelül annyi, mint egy Bogyó és Babócának –, amit egyébként őszintén remélek, mert szeretném, ha még sok-sok Dr. Seuss látna napvilágot!

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

A gyerekek próbálnak megegyezni, milyen házi kedvencet válasszanak. Nehéz a döntés, legszívesebben mindent magukkal vinnének az állatkereskesésből.
Nekem az utolsó helyen van azok között, amiket a szerzőtől olvastam. Se füle se farka történet, nagyon pici mondanivalóval, a választás nehézségéről.

Cs_N_Kinga P>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Volt már jobb könyve is az írónak, amit olvastunk a fiammal. Aranyos volt, de valahogy nem jött be. Egyszer el lehet olvasni.

Csodaautista>!
Dr. Seuss: Kell egy kedvenc

Ebben a könyvebn nagyon bájosak voltak azok a kis állatok.