99. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Hogyan ​lopta el a Görcs a karácsonyt 109 csillagozás

Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

A világ egyik legolvasottabb mesekönyvírója. 44 mesekönyvet írt és rajzolt a gyermekeknek… és szerencsés szüleiknek.

Dr. Seuss klasszikus könyve a Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt minden korosztály számára szóló mese. Humora, bölcsessége és embersége, egyedi illusztrációi és bravúros nyelvhasználata mindenki számára érthető.
A magyar kiadást Tandori Dezső szellemes fordítása teszi maradandóvá.

„Bármennyire kicsi is egy gyerek – mondaná Dr. Seuss, – ugyanazt akarja, mint mi, felnőttek: nevetni, szórakozni és meghatódni. "

Dr. Seuss: A Grincs címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1957

Arktisz, Budapest, 2000
56 oldal · ISBN: 9638189037 · Fordította: Tandori Dezső

gybarbii
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

A filmet nagyon imádom, az egyik kedvenc karácsonyi történetem, de magáról a könyvformátumról és a szerzőről korábban nem tudtam.
A filmhez képest egy kicsit más volt, és persze sokkal rövidebb, de az hogy az illusztrációkban csak néhány szín tűnik fel, nagyon tetszett! :)
A fordítás nem volt tökéletes, nem ezt vártam volna, főleg, hogy Tandori munkája.

AniTiger MP
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Furcsa ez a Grincs-Görcs és CindyLou se az lett, ami… szegény Max/Makszi kutyáról már egy szót se ejtek.
Aranyos kis történet, aminek nem sok köze van a filmhez és a dallamossága is eltűnt a fordítással, de a bájossága megmaradt. Szerettem, hogy 3 színnel (fekete-fehér-piros) mennyi mindent megrajzoltak – és a borítója is jópofa a bónusz zölddel. A film… nagy kedvenc, majd' minden évben megnézem… A könyvecske se rossz, de azért nem éri utol. :)

OFF: Mondjuk nem volt az se annyira gáz, amikor a gyerekkönyvtárban keringtem Dr. Seuss Görcsére vadászva… Ilyenkor miért nem Sicc van bent? :D

Zsuzsanna_Makai
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Nyilván a rénszarvas-hamisítás, mint ötlet tetszett a legjobban. Egyébként pedig tetszett a könyv üzenete is.

Sisyll
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Kedves kis történt arról, hogy az ünnep a szívben terem, s nem a fa alatt, vagy a fán. Persze azért szépnek szép, s ad egy kicsi pluszt a sok gyönyörű fény, meg a díszek. De a lényeg, hogy a szív legyen nagy, s ne az ajándék.
Ezt most már Grincs úr is tudja. :)

A filmhez és a hamarosan megjelenő meséhez még csak hasonlítani sem akarom. Előbbit nagyon szeretem, sokszor láttam. Utóbbit pedig nagyon várom a mozikba.
A könyv pedig szerintem így is nagyon cuki. Remélem egyszer be tudom majd szerezni.

U.i.: egyre biztosabb vagyok benne, hogy előző életemben a Kik között éltem. :)

Boritek70 P
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Olyan rövid volt….. A filmet sok évvel korábban láttam, és annak alapján úgy gondoltam, hogy ez egy meseregény… De ez egy roppant fantáziadús, rímekbe szedett kis történet, sok képpel, ami kedves, bájos, és (ezek szerint) jó film alapanyag.. :)
A gyerekeim rövidnek találták esti mesének, így el kellett kezdeni egy másik könyvet is ma este :).

Molymacska P
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Utálom a görcs filmet, ezt le kell szögeznem. Ellenben a mese, mint mese, nagyon aranyos volt, cuki, és olyan mesés. Nagyon karácsonyi volt, ami jó is, és a rövidsége miatt nem volt túl sok sem. Az illusztrációk nagyon jók voltak, az is megadta a hangulatát a könyvnek.

Csillux
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

Nekem tetszett nagyon! Bár látszik, hogy nagyon magyarítani szerették volna, mégis olyan kis bájos maradt nekem. Ezentúl nem csak a film, hanem a könyv is előkerül majd karácsonykor! :)

Adrienn1994
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

„Érezte, hogy háromszorosára nőtt meg a szíve!”
A legjobb mese a Föld kerekén… :)
Karácsonykor mindig best of! :)

atalant I
Dr. Seuss: Hogyan lopta el a Görcs a karácsonyt

A történet és a képi világ mindig is vonzott, de a Jim Carrey-féle verziót ki nem állhatom (ahogy valamiért Carrey-t sem). Most végre rászántam magam, de mégsem vagyok tökéletesen elégedett. A sztori és a rajzok továbbra is imádnivalóak, viszont Tandori ide-"szellemes fordítás" oda, nekem a magyarítás kicsit suta lett. Voltak remek megoldások, de nagyon sok helyen éreztem azt, hogy már-már erőltetett, és nem elég gördülékeny.
A Grincset azért a szívembe zártam <3

Brigi007

A KARÁCSONY mégsem annyi, amit a boltban kapni,
És ajándékot kapni – valami több a KARÁCSONY…

bleknajt

Görcs gonoszul ámult, keze-lába görcsbe rándult.
"Hát van ilyen, van ilyen, VAN ILYEN?
Nincs szép csomagocska, fa semmi sem: mégis van KARÁCSONY?"
És így állt a hóban három óta hosszat. Még ilyen rosszat!
„Talán”, gondolta hirtelen,
"A KARÁCSONY mégsem annyi, amit a boltban kapni,
És ajándékot kapni – valami több a KARÁCSONY,
Ezek szerint. .. Barátom! Tanultam valamit megint?"

Cheril

A Görcs utálta a karácsonyt! Az egész karácsony idejét!
Miért? Ne is kérdezzétek. Senki se tudja, hogy miért.
Lehet, persze, hogy valami csípte a feje csücskét.
Vagy az, hogy a cipője szorította a bütykét.
De ha érdekel titeket, én mit gondolok, íme:
A dolog azért volt így, mert két számmal kisebb volt a szíve!

De,
Bármi volt is az ok,
Cipő ügyek vagy szívügyek:
Ott állt a Görcs Szenteste szent napján, és utálta a Kiket!

Cheril

Sötétek az ablakok… Csöndes hó hulldogál…
A Kik apraja-nagyja az édes álom sok csoda-útján messze jár…

Szanya

Kikfalva lakói, a Kik,
Mind úgy szerették a karácsonyt,
Úgy ám, nem is kicsit…