Ha ​lenne egy cirkuszom 69 csillagozás

Tadammm! ​Egy bestia! Foltos a szőre,
és irdatlan irtózat fogai tőre.
Mind, aki közel megy, menten kinyúvad,
neve se semmi: a Balkörmű Dúvad.

A fiatal McBirkusz Móric arról ábrándozik, hogy az üres, sarki telekre felhúz egy sátrat, és létrehozza saját cirkuszát. Még szép, hogy ez lesz minden idők legcirkuszabb cirkusza, a szupercirklatívusz! Porondra lép Humor Hunor, a Kacsintó Kucsmás, a Híjatlan Díjász, a Kétfele-Lények, a Balkörmű Dúvad, és még sokan mások Mi pedig csak ámulunk és nevetünk a fantázia szabad szárnyalásán és Dr. Seuss nyelvi leleményein.

Dr. Seuss neve fogalom: ő a gyerekirodalom egyik legnépszerűbb alakja. Figurái elsőre gyakran furának tűnnek, ám egy-kettőre szívünkbe zárjuk őket. Dr. Seuss egyedülálló képi világa, humoros és zseniálisan egyszerű versei a legkisebbektől a már önállóan olvasókig mindenkit megszólítanak.
A Kolibri Klasszikusok sorozatban végre magyarul is hozzáférhetőek Dr. Seuss hiánypótló könyvei, Szabó T.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1956

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri Klasszikusok Kolibri

Kolibri, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591464 · Fordította: Szabó T. Anna

Bea_Könyvutca P>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Első találkozásom a szerzővel, nem is tudom…. Azt hiszem tetszett, de még nem vagyok teljesen meggyőzve. Nagy képzelőerővel megírt verseskönyv, azt gondolom a fordító érdeme is meglehetősen nagy az ilyen jellegű könyveknél. Vidám, humoros, üde könyv volt, tetszett McBirkusz Móric elképzelt cirkusza. Fantáziadús cirkuszi fellépői ámulatba ejtettek, Berzsenyi bácsin is jól mulattam. Talán az illusztrációval is barátkoznom kell egy kicsit, de azt sem jelenteném ki, hogy nem tetszett. Majd talán, ha a Kalapos Macskát is elolvasom, határozottabban tudok véleményt alkotni Dr. Seuss-ról. :)

Chöpp >!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Az én alap hozzáállásom bevallom nagyon szkeptikus volt Dr Seuss-szal és – legfőképpen – az írásaival szemben. Ez a könyv tökéletesen meggyőzött, hogy egy roppant tehetséges, nagyon egyéni hangú szerzőről van szó, akinek ez után minden – magyarra fordított – művére abszolút mértékben vevő vagyok!
Az értékelés megint nagy összhangban zajlott: Kislányom és én is imádtuk (a Kedvesem is nagyokat kuncogott, hála az öreg Berzsenyi bácsinak)!

Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Aranyos gyagyaság, bár nem tudom, hogy került Dr. Seuss-ba Hunor, Rezső vagy Berzsenyi bá… Már a Kalapos Macska könyvbéli Sári, aki nem Sally is furcsa volt. :'))
Imádom a cirkuszos könyvecskéket, megnézném ezt a Cirkusz McBirkusz-t. Persze csak akkor, ha Berzsenyi bá is épp ott van. :)) Aranyos volt a bácsi.

adrienn_szucs>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Imádnivaló történet, majdnem „elrontotta” az altatást. Esti mesének szántam, de annyira vicces és furcsa, hogy inkább felélénkítette a kisfiamat, mint lenyugtatta volna :D. Szerintem szuper lett a fordítás, tetszettek mindkettőnknek a rímek, nyelvtörők és a vicces nevek. Ez is a többször olvasós könyvek közé kerül.

Futóhomok>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

A rengeteg nyelvi játék miatt élmény volt felolvasni, sőt, néha egyenesen kihívás: a fülszöveggel ellentétben szerintem a szöveg pont nem kezdő olvasóknak való. A verses történet zeneisége, humora a megfelelő hangsúlyozástól, tempótól lesz igazán élvezhető.

Zsuzsanna_Makai>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondhatom, h az eredeti, angol nyelvûek jobbak, mint a magyar fordítások.
Nem volt ez rossz, csak nem volt az igazi.

életem__könyvtára>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Nem rossz kis történet, de biztos vannak még Dr. Seuss-nak ettől kicsit jobb történetei. Második olvasásra is ugyan olyan élmény volt mint elsőre. Nem rossz, de még várok arra a könyvre az írótól ami jobban fog nekem tetszeni.

gab001>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

A Kalalapos Macska után muszáj volt ezt is elolvasnom. Egy igazi fantáziálgatás arról, hogy milyen is lehetne egy semmihez sem hasonlítható cirkusz. Tetszettek az elképesztőbbnél elképesztőbb lények és Berzsenyi bá sokszínűsége. Nagyon szórakoztató volt, ahogy egyik képtelenség követte a másikat. Leginkább mégis az, ahogy ehhez képet is kapunk, az illusztráció egyszerűen fergeteges. Bizonyíték arra, hogy a fantázia határtalan.

Kolibri, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591464 · Fordította: Szabó T. Anna
Sicc>!
Dr. Seuss: Ha lenne egy cirkuszom

Nagyon leleményes és eszméletlen jó a szöveg! (az eredetit nem ismerem, de szenzációs a fordítás:)

És most kigyúl a fény,
a pokolporontyot,
még feldobál negyvennégy vesszőt
s egy pontot!

AniTiger P>!

Izgalmak izgalma! És ez még nem minden!
Még szédületesebb számok jönnek itt benn!
Urak, asszonyságok, mind befele gyorsan!
Fantasztikus show lesz a nagyobb sátorban!
A helyjegyet nálunk igen olcsón mérik!
Egy-kettő, befele! Urak, lédik, bébik!
Mert akik leültek, azok máris nézik!

AniTiger P>!

Míg Berzsenyi bácsi egy pár percig pihen,
új szám jön: artisták szállnak át a színen,
mind könnyen, lazán leng, lóg, lendül és libeg.
A Flúgos Trapéztrupp sosem iheg-piheg,
pedig zizik, gyagyák, lököttek, dilisek:
nem tudják, hogy mijét fogják mikor kinek,
merre, hol és mivel tartják hogyan meddig,
mindegy, ide-oda, vagy innentől eddig.

Chöpp >!

És hurráz a cirkusz és remeg a sátor,
ha bálnáim betolva spriccel a zápor,
és szökőkút szökteti Berzsenyi bát
az Egyik Bálnától a Másikig át.
A vízsugarát most az lövi gyorsan,
és hol ehhez, hol ahhoz spriccentik sorban,
és Berzsenyi bácsi a légbe' röpül,
és a bálnaeső löki szüntelenül,
de nem bánja, sőt! Az öreg örül.

Kek P>!

A Kacsintó Kucsmás,
íme, most ő jön,
a legkucsmáskacsintóbb
kucsmás a földön

Kek P>!

Mi jön most? Ki jön?
A Híjatlan Díjász,
a száz sziú íjásznál íjászabb íjász!