Fox ​in Socks 39 csillagozás

Dr. Seuss: Fox in Socks Dr. Seuss: Fox in Socks Dr. Seuss: Fox in Socks Dr. Seuss: Fox in Socks Dr. Seuss: Fox in Socks

Dr. Seuss's Fox in Socks has been troubling tongues—and garnering giggles—since 1965. Written specifically to be read aloud, it features a tricky fox in socks and the progressively more difficult tongue-twisting games he plays on his exasperated friend Mr. Knox. Now available for the first time in an abridged, sturdy, board book edition, this beloved classic will have babies of all ages laughing with—and at—their parents as they struggle, like Knox, to blab such blibber blubber as muddle puddle tweetle poodle beetle noodle bottle paddle battle!

Eredeti megjelenés éve: 1965

HarperCollins, London, 2003
64 oldal · ISBN: 9780007158478 · Illusztrálta: Dr. Seuss

FairyDust P>!

:D :D :D
Tudjátok mi a rosszabb a magyar nyelvtörőknél? Az angol nyelvtörők.
Az egész mese nyelvtörők sokasága, nagyon szórakoztató lehet ahogy egy szülő próbálja felolvasni a gyerekének. Mókás lehet.
Audioban hallgattam, a felolvasó személy nagyon ügyes volt, egyszer sem akadt össze a nyelve. Én meg se próbáltam… :)
Ti megpróbáljátok? Itt hagyok pár példát. :D

When beetles battle beetles in a puddle paddle battle
and the beetle battle puddle is a puddle in a bottle…
…they call this a tweetle beetle bottle puddle paddle battle muddle.

Through three cheese trees three free fleas flew.
While these fleas flew, freezy breeze blew.
Freezy breeze made these three trees freeze.
Freezy trees made these trees' cheese freeze.
That's what made these three free fleas sneeze.

Dün P>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Megláttam egy vasárnap reggel Angliában a Chorleywood Car Boot Sale-en, sikongattam örömömben, hogy ilyen kincset találtam és megvettem potom pénzért, majd hazaérvén nagy derültség közepette összebogoztam a nyelvem a felolvasásával, teljesen átérezve Mr. Knox bosszankodását.

AniTiger P>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Atyám, ezmiez a könyv? Hát ez már nem pite, nem esti mese?! Ez nyelvtörős! :D Úgy érzem, én vagyok az a szegény, sárga Knox, akinek lame tongue-ja van a játéktól. :'D
Lefordíthatatlan…

The Cat in the Hat nem is Dr. Seuss legkínzóbb teremtménye, nálam ez a zoknis Róka az új Seuss-Gonosz. =)

Banditaa P>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Fox elviszi egy nyelvtörőkkel teli túrára Knoxot, aki bepipul és elküldi a búsba Foxot. Teljesen egyet kell hogy értsek Knoxszal.

Ibolya_Márkus>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Nagyon jó volt, ez már majdnem Romhányi…:)
A csirkék meg zseniálisak!

Papusz>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Ez besz.rás :D Esküszöm, szabályosan elfáradt a szám, mire elolvastam a gyerekeknek :D

NyZita>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Mivel Dr. Seuss könyveit szokásom hangosan felolvasni magamnak, ezzel a darabbal most alaposan belecsaptam a lecsóba :D Véges-végig nyelvtörő az egész: téglák, kacsák, halak, zoknik, meg még ki tudja, mi a jó ég csudája. Tényleg „sárgabögre-görbebögre” nehézség. Többnyire én is kapkodtam a fejem és gyötörtem a hangképző szerveimet, akárcsak a történet főhőse, Mr. Knox.

Egyből kíváncsi is lettem, ugyan mégis hogy lehetett ezt magyarra fordítani, pláne, hogy még az illusztrációkhoz is passzoljon a szöveg – gyorsan megnéztem pár idézetet, melyek a hazai kiadáshoz vannak mellékelve. Egyértelműen nem az a szinte kiejthetetlen bonyolultság, mint az eredeti verzióban, de ettől eltekintve úgy tűnik, Szabó T. Anna szokás szerint most is remek fordítói munkát végzett, nem kizárt, hogy egyszer azt is elolvasom.

Fainthoar>!
Dr. Seuss: Fox in Socks

Jaj, ez de király, ha lesz tanítványom, aki kezdő angolos és elég fiatal vagy vállalkozó kedvű ahhoz, hogy játékokkal tanuljunk, ezt tuti elviszem neki nyelvet törni. :D

AniTiger P>!

Luke Luck likes lakes.
Luke's duck likes lakes.
Luke Luck licks lakes.
Luke's duck licks lakes.

Duck takes licks
in lakes Luke Luck likes.
Luke Luck takes licks
in lakes duck likes.