Bolygóvigyázók ​kézikönyve 5 csillagozás

felkészülés egy másfajta életre
Dózsa Tamás – Forgács Ildikó: Bolygóvigyázók kézikönyve

Bolygónk ​gazdag de véges természeti kincseit eddig pazarló módon használtuk. Fogyasztói társadalomban élünk, s közben gondatlanul elszennyeztük bolygónk légkörét, vizeit és talajait. Mi több, csodálatosan változatos élővilágát elszegényítettük, s veszedelmes éghajlatváltozást indítottunk el. Mindezzel párhuzamosan az emberiség létszáma és fogyasztási igénye megsokszorozódott, tovább terhelve Földünk működőképességét. Ha nem változtatunk eddigi életmódunkon, saját létünk alapjait tesszük tönkre. Egyre több tudós figyelmeztet: ma már nem a Föld állapota, hanem az emberiség fennmaradása a tét! A „bolygóvigyázás" valójában ezt szolgálja. Segít idejében átváltani egy másfajta, környezettudatos, fenntartható életre, melyben nem az anyagi fogyasztás és felhalmozás az egyetlen cél. A változás nem könnyű. Hosszabb távú gondolkodást, összefüggések látását igényli. Erre kell nekünk és gyermekeinknek felkészülni, s ehhez nyújt óriási segítséget ez a könyv. Forgács Ildikó és Dózsa Tamás szinte… (tovább)

Méry Ratio, Budapest, 2014
76 oldal · keménytáblás

icu79>!
Dózsa Tamás – Forgács Ildikó: Bolygóvigyázók kézikönyve

A szemléletformálás az alapoknál kezdődik, ezért is tartom nagyon hasznosnak ezt a könyvet. Nagyjából az alsós korosztálynak írja le érthetően, hogy mire miért kell odafigyelni és mit tehetünk mi a mindennapokban. Szépen lerajzolja a folyamatokat, hogy hogyan, valamint mennyi és milyen energiák felhasználásával készülnék a különböző agyagú tárgyak (fém, fa, üveg, papír). Aztán azt is, hogy ezek újrahasznosítása milyen ráfordításokkal jár. Nagyon sok a kép, sőt a végén kísérleti, és játék lehetőségeket is találhatunk. :)

porcellan>!
Dózsa Tamás – Forgács Ildikó: Bolygóvigyázók kézikönyve

Rengeteg hasznos információ gyereknyelven.

PTJulia P>!
Dózsa Tamás – Forgács Ildikó: Bolygóvigyázók kézikönyve

Ovis és másodikos kisiskolás kislányomnak helyenként még bonyolult és sok volt, próbáltam rövidíteni. Hiánytpótló, érthető (olyan 10 éves kortól kb), gyakorlatias összefoglaló könyv a környezetvédelem alapjairól és a környezetszennyezés problémáiról.
A végén még többé-kevésbé könnyen kivitelezhető feladatokat is találunk.

Mióta olvastuk, a gyerekek hulladékmegsemmisítésről meg megújulásról beszélnek a fürdőkádban.