Két ​sír (Pendergast 12.) 43 csillagozás

Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Vajon ​létezik-e hős, ha úgy tetszik, akcióhős, aki nemcsak mérhetetlenül intelligens, a végletekig kitartó, hanem a maga hűvös eleganciájával egyszerre titokzatos és rettentően vonzó, ráadásul mindent túl is él? Alysious Pendergast különleges FBI-ügynök biztosan ilyen. Ez alkalommal a pokol legmélyebb bugyrait kénytelen végigjárni, hogy fényt derítsen a családját is behálózó világméretű összeesküvésre. New York sikátoraiból Mexikó sivatagain keresztül a brazil őserdőkig vezet az útja, amelynek során halottnak hitt felesége nyomát kutatja. Mindeközben olyan tényekkel szembesül, amelyek átértékelik egész életét, s így a legdrámaibb küzdelmet önmagával kell megvívnia. Ezután a – szó szoros értelmében – tűzön-vizen át vívott harc már gyerekjátéknak tűnik számára. A tét nem Pendergast élete, hanem a lelke.
Az olvasó a Helen-trilógia (Lázálom, Leszámolás) befejező részét tartja a kezében, amelyben fény derül megannyi korábban felvetett kérdésre. Hogyan menekül meg Corrie Swanson a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2013
400 oldal · ISBN: 9789636434861 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Chris_Land I>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Bejött! Tetszett! Izgalmakkal teli, olvasmányos történet. Ez a Pendergast nevezetű fickó az élvonalba repíti a sorozat egyes könyveit! Talán épp ezért nem elég hozzá egyetlen író!
Köszönöm.

PRicsmond>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Véget ért a Helen trilógia. Gondolkodtam, hogy fél csillaggal kevesebbet adok, de végül mégis 5 lett, mert ismét nagyon izgalmas történetet írt Preston és Child, bár az előző kettőhöz képest már más volt ez a záró rész.
Ott kezdődik a könyv ahol az előző abba maradt, Helent elrabolják Pendergast pedig hajszát indít, hogy megmentse feleségét. Nagyon feszült és izgalmas volt a hajsza, bár mivel olvastam a 14. és 15. részt tudtam, hogy spoiler, igazán megdöbbentő volt.
Aztán megismerhettük Pendergast depressziós oldalát, amikor elhagyta minden életkedv, aztán egy sorozatgyilkosság vissza rángatja az életbe, és az előző könyvekben felvezetett Szövetség történetszálát beépítették az írók a szállodai gyilkosságokba és nem is akárhogyan. Színre lép Alban és Tristam. Igazából ebben a kötetben nem tudott annyira kibontakozni a sorozatgyilkos üldözése és az után való nyomozás szála, mert Pendergast hamar rájön az összefüggésekre, az első találkozása Albannel igazán érdekesre sikerült, és még többet megtudunk ennek révén a szövetségről.
Aztán elkezdődik a hajsza nemcsak a szállodai gyilkos után, hanem Pendergast megtudja hol bujkál felesége gyilkosa, eljutunk Brazíliába. A könyv utolsó harmada itt játszódik és nincs megállás a történetben, egy hosszú akciójelenet tele meglepetésekkel, csak forgatja az ember az oldalakat, hogy mi következik a következőn, mert annyira izgalmas és feszült nagy fináléval.
Megismerjük Constance múltját is Felder doktor segítéségével, igazából nem volt rossz, hogy írtak erről, de inkább olyan töltsük ki a sorokat írói húzásnak éreztem, ahogy Corrie történetét. Az ő eseményszála is érdekes volt, csak hirtelen lett vége, és ennyi felvezetés után amit kapott Pendergast és a Szövetség összecsapása, mindegyik más történetszál eltörpül.
@Lénaanyukája olvastam az értékelésed, és a kérdésed, hogy miért Két sír a kötet címe – sokat agyaltam rajta, de nem tudtam rájönni. Főleg a végső akció jelenetek miatt tömegsír is lehetne a címe.

Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Háát… nem tudom! Az előző kötetnél írtam, ha ez is olyan jó lesz… – kedvenc lesz a Helen-sorozat!
Bár Pendergast mindent megtett, átment akcióhősbe, onnan depresszióba és letargiába, majd újra akcióhősbe, de a szerzőpáros kicsit többet is tehetett volna egy remek befejezésért! A történet ugyan majdnem tökéletesen zárt lett, nem maradt nyitott kérdés sem Brazíliában, sem Constance (és Felder), sem Corrie (és az apja) esetében, de pontosan erről a két utóbbi mellékszálról gondolom, hogy vagy felesleges kitérők voltak, aminek a fősodor szempontjából kevés volt a jelentősége, vagy kellett volna egy kis plusz befektetés a szerzők részéről, hogy jobban összehangolódjanak ezekkel az eseményekkel, vagy legalább némi integritás legyen köztük és Pendergast nyomozása között. Ha ettől eltekintek, ez egy kiváló regény lenne, izgalmas, olvasmányos, fordulatos krimi, kalandregény, ráadásul egy csomó plusz információt is ad azokról a helyekről, amerre járnak a szereplők. De talán jobb lett volna egy kis plusz segítséget elfogadni Corrie-tól, Vinnie-től vagy Constance-tól – összedolgozni a mellékszálakat és integránsabb lett volna a könyv! Persze, ezt én gondolom így, de ettől függetlenül ajánlom (a trilógiát) mindenkinek, aki izgalmas olvasmányra vágyik.

Inpu>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Egyre jobban összefonódó cselekményszálak, köteteken átnyúló motívumok, és a főhős szinte már szadista lelki kizsigerelése lehetne a Pendergast sorozat Helen Esterhazy trilógiájának fő hívószava. Az egy dolog, hogy az események már-már vászonra illő szaporasággal követik egymást, lendületük magával sodró, unalomra zéró esély. De hogy miképpen lehet 12 kötet után még mindig újat mondani a protagonista karakteréről, az már valóban a lektűrön belüli művészet kérdése lehetne. A magam részéről őszintén remélem, az eljövendő történetekben a szerzőpáros kissé kíméletesebben jár el Pendergast ügynök hányattatásainak ecsetelésekor, és feloldozza az olvasót az alól, hogy oldalanként újra és újra azon tűnődjön, vajon mekkora terhet bírnak el egy ember vállai, még akkor is, ha történetesen egy sokat próbált FBI-ügynök az illető. A Két sír minden, csak nem csalódás; nyugodtan nekirugaszkodhatnak a Pendergast-ciklus szerelmesei.

Szeitz_Éva>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Mindegyik rész 5 csillag, akármi történik is, akárhogy is van megírva stb.stb.

Anita_Máris>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Ott folytatódik a sorozaton belüli trilógia, ahol az előző véget ért. Izgalmas hajsza, Pendergast átmegy állatba, aztán 360 fokos fordulattal maga alá zuhan. Majd harmadnap feltámad és ismét hajszába kezd, ami nem volt túl izgalmas. A családi drámát szerintem túl tolta az író páros, így – fél csillag.

Renkou P>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Mikor már épp azon volnék, hogy hanyagolom a sorozatot, mert csak nyújtják, mint a rétestésztát, a történet pedig kezd elég lapos lenni, akkor jön ez a kötet, megváltozik a véleményem és megújul a lelkesedésem.
Őszintén megmondva, ebben a részben a két mellékszál, Corrie és Dr. Fender története picit sem érdekelt, végtelenül bosszantott, mikor épp róluk volt szó. Szívem szerint semmi mással nem törődtem volna, csak Pendegasttal. Szerencsétlen, eléggé magába zuhant, kíváncsi voltam, mi rángatja majd ki és nem is kellett csalódnom. Hihetetlenül feszített tempójú, akció dús volt a kötet, főleg az utolsó harmada, szinte egy szuszra olvastam el a egész brazil részt. Kíváncsi leszek ennek a történet vonalnak a folytatására, úgy érzem, kapunk még belőlük.
spoiler
Újult lelkesedéssel folytatom a sorozatot, lassan végére érek.

lyneth>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Nagyon izgalmas volt, meg sem kottyant a terjedelem. Tristram nagyon jó kis karakter. Viszont kezdem unni, hogy minden kicsit is negatív figura kövérkés, izzadó kezű, stb. Pl. hajós részben a személyzet gonosz felügyelőnője, aki igazán durva halált hal, ebben a részben „visszataszító” kinézetű patológusnő, akiről annyit tudunk meg, hogy túlsúlyos és nagy szőke haja van. De minden részben van ilyen.

Mió>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Két sír

Kedvenc olvasmányaim közé tartoznak a Preston-L. Child könyvek, de ez a könyv annyira nem jött be. Nyögvenyelősnek (le kell zárni az előzményeket), túlzónak tűnik.
A meseszövés kedvéért itt-ott téves megállapításokat tesz. Pl. „A motor halk berregését alig lehetett hallani (371. o.).” A víz még a suttogást is nagyon messzire elviszi, nem ám a motorhangot…
Vagy: „… előkaparta a zsebéből az öngyújtót…(373. o.)” Micsoda?! A rabruhából, a véres katonaingből?!
Na, jó. Azért jó volt.

PRicsmond>!

„Mielőtt bosszút állnál valakin két sírt áss”

Kapcsolódó szócikkek: bosszú
gesztenye11 >!

A kvantummechanikai értelmezés szerint a jövő nem más, mint valószínűsíthető események végtelen számú összessége, lehetséges idővonalak kiterjedt hálózata, amely azon nyomban összeomlik egyetlen valósággá, amint megpróbáljuk megfigyelni vagy behatárolni.

379. oldal - 84. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: esemény · hálózatelmélet · jövő · kvantummechanika · valóság
gesztenye11 >!

Legyél nagyon óvatos! És ne feledd, amit mondtam: néha az erőszak az egyetlen megoldás.

249. oldall - Második rész - 47. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Constance Green · erőszak · megoldás · Pendergast FBI-ügynök

– Ezt meg miért mondja?
– Mert én tudom, hogy ki a gyilkos. Az öcsém, Diogenes.

135. oldal - Második rész - 17. fejezet

gesztenye11 >!

Mit is mondott egyszer Lord Nelson, a nagy brit admirális? „Öt perc a győzelem és a vereség közti különbséget jelentheti.”

333. oldal - 70. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: győzelem · Horatio Nelson admirális · vereség
gesztenye11 >!

Korábban kérdezted, mi az a „koppenhágai ablak”. Szeretnéd tudni a titkomat? „Pillants a világra, mintha nem volna idő – és minden, mi görbe, egyenessé válik a szemedben.” Nietzschétől származik az idézet, gondolom, te is tudod.

351. oldal - 76. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Friedrich Nietzsche · idő · koppenhágai ablak · világ
gesztenye11 >!

– Te? Mit tudsz arról, hogyan kell nyomozni?
– Hogy mit? Közlöm veled, hogy a John Jay főiskolán kriminológiát hallgatok, eddig kitűnő eredménnyel, és Medicin Creekben dolgoztam egy ügyön, az ország egyik legjobb FBI ügynökének asszisztenseként, aki egy sorozatgyilkos után nyomozott.

155. oldal - Második rész - 25. fejezet

gesztenye11 >!

Ki nyargal a szélben az éjen át?
Egy apa az, ő viszi kisfiát.

211. oldal - Második rész - 37. fejezet

gesztenye11 >!

Meglepte, és enyhén megbotránkoztatta, hogy milyen hanyagul öltözködnek New Yorkban a turisták. Még itt, ebben az Ötödik sugárút közelében álló, elegáns luxusszállodában is sokan úgy voltak felöltözködve, mintha csak a gyereküket vinnék le a játszótérre, vagy kocogni indulnánk edzőcipőben, pólóban és farmerban. Habár kevesen akadnak köztük, akik egyáltalán képesek lettek volna futni, amilyen a fizikai állapotuk – a férfiaknak hatalmas, lógó sörhasa van, a nők kövérkések és erősen sminkelik magukat. Soha nem látott még ennyi rossz kondíciójú embert egy rakáson. De hát nem szabad elfelejteni, hogy ez az alsóbbrendű köznép.

64. oldal - Második rész - 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: New York · öltözködés · turista
gesztenye11 >!

Mit is mondott Hart Crane a szerelemről? „Egy vécébe dobott, elégett gyufaszál”.

33. oldal - Első rész

Kapcsolódó szócikkek: gyufa · Hart Crane · szerelem · WC