Fehér ​tűz (Pendergast 13.) 52 csillagozás

Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Régi ​ismerősünk, az elegáns, művelt, érzékeny és rendkívül intelligens FBI-ügynök, Aloysius Pendergast kénytelen megszakítani békés nyaralását a Riviérán: ki kell hoznia a börtönből fiatal mentoráltját, Corrie Swansont. A bűnügyi főiskolás lány különös halálesetek ügyében vizsgálódik a gazdag coloradói síparadicsomban, Roaring Forkban. Az 1870-es években néhány bányász egy grizzly támadásának esett áldozatul. Vagy talán nem is egy vadállat tépte szét és falta fel a szerencsétleneket? Corrie kezdetben nem sejti, hogy a majd százötven éves támadássorozat utáni nyomozás milyen súlyosan sérti a helyi előkelőségek üzleti érdekeit, akik semmiféle eszköztől nem riadnak vissza, hogy eltávolítsák a lányt a városból. Amikor Pendergast megérkezik Roaring Forkba, kegyetlen gyújtogatássorozat veszi kezdetét, amelyben a leggazdagabbak házait pusztítja el a tűz, s a lakóik is szörnyethalnak a lángok között. Míg az FBI-ügynök a tűzesetek felderítésén dolgozik, igyekszik segíteni Corrie-nak is,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

General Press, Budapest, 2014
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435387 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Chris_Land I>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Jó könyv! Tetszett. Kellően fordulatos, izgalmas, tele cselekménnyel. No ezt várom el a szerzőpárostól, köszönöm.

Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Érdekes kötetet ez a Pendergast sorozatnak. Százalékos értékelést látva azonban szerintem többet érdemel, remélem az enyém feljebb tornázza. Ami nekem pozitívum volt, hogy Constance-t pihentették ebben a könyvben, és Corrie és Pendergast ismét együtt nyomozott, ahogy A csendélet varjakkalban, mai napig az az egyik kedvenc Pendergast részem.
Pendergast a kiheverte a Helen trilógiában átélt megpróbáltatásokat, ismét régi önmagát hozta. Corrie sem változott, még mindig forrófejű és kitartó bár most tényleg hajszálon múlott az élete. Nagyon jó volt az alapötlet és a Sherlock Holmes-os szál, hihetetlenül ügyesen szőtték bele a történetbe és maga az elveszett kézirat utáni nyomozás is érdekes volt.
150 éve elfeledett gyilkosságok oldódnak meg napjainkban, plusz egy másik történetszálon beírtak a történetbe egy sorozatgyilkost. A tűzesetes részek igazán megrázóra sikeredtek, és itt mindig felpörgött a történet, a vége pedig szokásos, pörgés és izgulás, hogy mi fog történni hőseinkkel.
Mindazonáltal nekem van hiányérzetem, mert szerintem jobban is ki lehetett volna bontani a történetszálakat, és akkor sem lett volna túlírt. Helyenként nagyon hirtelen jöttek a megoldások és Pendergast a szupermeditációs képességét itt is beveti, ez már szinte alapépítő eleme minden résznek. A történet végén nagyon deja vu érzésem volt, eszembe jutott A csendélet varjakkal ismét elhagyatott barlangokban megy a hajsza, vad és vadász szerepei folyamatosan változnak és a végsőkig lehet izgulni, kellemes meglepetés volt ez a rész is.

Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Határozottan tetszett! Egy jól kidolgozott krimi, tele kérdéssel. Mi köze lehet egy 140 évvel ezelőtti medvegyilkosságnak egy észak-amerikai síparadicsomban tapasztalt gyújtogatás-sorozathoz? Hol lehet Arthur Conan Doyle elveszett novellája és létezik-e? És mi köze Sherlock Holmes-nak ehhez az egész történethez? Ki akarhatja, hogy Corrie Swanson egyáltalán ne nyomozzon az ügyben? Corrie időnként tényleg olyan ostoba liba, mint Hangay Mili kisasszony az Ambrózy sorozat elején (számos párhuzamot látok, ami ezt alátámasztja)?
Az egyetlen kifogásom a vége felé Corrie bányabeli ténykedése spoiler, amiben némi túlzást érzek, egyébként ajánlom minden krimi- és kalandkedvelő molynak.

robinson P>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Igazán érdekes, fordulatos. 150 éves sorozatgyilkosságok és egy elveszett Conan Doyle novella keresésének remek ötvözete.
Szereplők is rendben, bár a nőci a végére „beszőkül”… és a túlbonyolított vég miatt nem öt csillag.

smetalin>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Nagyon jól megírt történet, könyv a könyvben! ez különösen tetszett, ahogy beleszőtte Conan Doyle „elveszett” kéziratát! Igaz Corrie néha idegesítő volt, de Pendergast ellensúlyozta a maga higgadtságával és a megszokott különcségével! Egy érdekes 150 éves rejtélyt tárt elénk az író(k)!

Hadley>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Nagy kedvenceim a Pendergast regények, mindegyiket olvastam. Erre a kötetre hónapokig vártam, de aztán kicsit csalódtam, mert nem hozta a régi élményt. A különc FBI ügynök továbbra is remek karakter, de nekem ez a regény nem adott semmi újat.

Renkou P>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Upsz, ezt elfelejtettem értékelni, pedig már lassan a következő kötet végénél tartok.
Corrie nekem már a korábbi kötetekben is szimpatikus szereplő volt, itt sem okozott csalódást, bár időnként nem értettem, hogy ez az egyébként intelligens(nek megírt) szereplő hogy követhet el akkora ostobaságokat, amekkorákat ő. Voltak fura dolgai, na, azt meg kell hagyni.
Megmondom őszintén, hogy maga a jelenlegi bűntény annyira nem érdekelt, érzésem szerint nem az volt itt a lényeg, hanem a régi, ezért nem is volt annyira kidolgozva, mint általában. A Sherlock Holmes szál viszont isteni volt, imádtam és kedvenccé emelte a kötetet. spoiler
Pendergast pedig egy mézédes lekvár lett a végére. spoiler

Effi89>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Ezzel megszenvedtem. Egyáltalán nem tetszett. Pedig az alaptörténet érdekes, csak minden szereplő nagyon idegesítő. Pendergast karakteridegen, szinte mellékszereplő, Corrie meg…spoiler
Sejteni lehet, hogy kik állnak a dolgok hátterében. spoiler
Rég kínlódtam ennyit 300 oldalas könyvvel.

Porsolya>!
Douglas Preston – Lincoln Child: Fehér tűz

Izgalmas történet, olvasmányosan megírva. Volt akire gyanakodtam és a végén beigazolódott, de azért meglepő fordulatok is voltak benne. Jó kis krimi.

PRicsmond>!

Carbone feltűnően jóképű férfi volt, őszülő hajjal és pompás fogsorral. Karcsú volt, és kisportolt, jól öltözött, halk szavú, intelligens és sikeres. Mindent jól csinált, amibe belefogott, és ennek eredményeképpen igazi tökéletesre csiszolt seggfej lett belőle.

– Véletlen volt.
– A „véletlen" csak egy olyan mozaikdarabka, amelyiknek a helyét még nem
találta meg az ember. Egy jó nyomozó összegyűjti az ilyen kis véletleneket,
bármilyen jelentéktelennek is tűnnek.

Kapcsolódó szócikkek: nyomozó · véletlen
Lady_B>!

… az emberek hajlamosak összefüggő mesévé szőni különálló független eseményeket, minden alap nélkül feltételezni dolgokat, és együgyű előítéleteik vannak.

Kapcsolódó szócikkek: előítélet
gesztenye11>!

Miközben a pro és kontra érveket fontolgatta, azon kapta magát, hogy az a kérdés merült fel benne, mit csinálna Pendergast? Ő soha nem hagyta, hogy a jogi finomságok az igazság kiderítésének útjába álljanak.

53. oldal - 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Corrie Swanson · érvelés · igazság · jog · Pendergast FBI-ügynök
Lady_B>!

Az a fajta történet, amit az ember szívesebben olvas nappali világosságban, mint lámpafénynél.

Lady_B>!

Most már négyüknek kell szembenézni azzal, hogy harminc évre ítélhetik magukat, és nem egy, hanem százharminc rendbeli bűncselekményekért.-Kis hallgatás után hozzátette:- Képzeljék el, ha mindegyikért külön-külön kiszabják a harminc évet.

Lady_B>!

– Halványlila gőzöm sincs a borokról.
– Meg kellene tanulnia. Ez egyike a legigazibb és legősibb gyönyöröknek, amelyek elviselhetővé teszik az emberi létezést.

Kapcsolódó szócikkek: bor · gyönyör
gesztenye11>!

Köszönöm, ezt bóknak veszem. Az apám televíziós producer volt, vígjátéksorozatokkal és hasonlókkal foglalkozott. Sok hollywoodi barátja volt. Az anyám a legtöbbjükkel lefeküdt.

117. oldal - 21. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Hollywood · producer
gesztenye11>!

– Ő volt számára az örök asszony. Mindig csak így emlegette: a Nő. Holmes szemében ő testesítette meg a női ideált.

190. oldal - 39. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: asszony · nők · Sherlock Holmes
gesztenye11>!

Épp ellenkezőleg, Corrie, nagyon is ért mindent. Kicsit merészebben kellene következtetéseket levonnia a rendelkezésre álló tényekből. Pendergast szeme megcsillant, ahogy a novellát idézte.

248. oldal - 48. fejezet

Pendergast sorozat · Összehasonlítás