80/10/10 8 csillagozás

Douglas N. Graham: 80/10/10 Douglas N. Graham: 80/10/10

Dr. Doug Graham előadásaival és személyes tanácsadással több ezer embernek segített lefogyni és visszanyerni az egészségét. Világéletében sportolt, és szerte a világon nagyon sok élvonalbeli sportoló mellett dolgozott edzőként.
Ezt a könyvet azoknak írtam, akik úgy vélik, hogy a megfelelő testsúly és kicsattanó egészség megszerzése velünk született jogunk és egyben saját felelősségünk azoknak, akik hajlandóak tenni is a vágyott testi-lelki egészség eléréséért. Ezeken az oldalakon mindenki megtalálja azt a táplálkozási útmutatást, amire szüksége van ahhoz, hogy megszerezze, visszaszerezze és megtartsa azt a formás, erőt sugárzó testet, amiről álmodott, és azt az egészségi állapotot, amiről korábban még csak nem is álmodhatott.

Bioenergetic, Budapest, 2016
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632912882 · Fordította: Garamvölgyi Andrea

Douglas N. Graham: 80/10/10

Douglas N. Graham: 80/10/10 Egy étrend, ami egyszerre képes egyensúlyt teremteni egészségében, testsúlyában, és életében

Youtube-on hallottam erről a 811 étrendről, így jutottam el a könyvhöz. Nem rossz, de azt azért soknak tartom, hogy a könyv durván harmada-negyede sikertörténet. Nem hiszem, hogy bármikor a közeljövőben áttérnék a nyers táplálkozásra, de arról azért meggyőzött, hogy mindenképp sokkal több gyümölcsöt fogyasszak. (Azt észrevettem magamon az utóbbi időben, hogy van bennem valami gát, ha pár darab gyümölcsnél többet ennék meg egy nap, mintha túl sok lenne és annyit 'nem szabadna', és ezen is segített.)

klaraboglarka P>!
Douglas N. Graham: 80/10/10

Röviden a könyv üzenete, ami kritikusan értetendő:
Együnk több zöldséget és gyümölcsöt!

Huh, azt hiszem ez volt az utolsó csepp, és másnap vegán lettem. Bár pontosan azért olvastam a könyvet, hogy minél többet tudjak a különféle étkezésekről, mielőtt belekezdek. Ezután 2 hétig folyamatosan néztem, mit eszek, hány kcal, hogy tuti ne egyek túl sokat. Magában a könyvet azért nem ajánlanám valakinek, aki ilyen drasztikus változásokat kíván hozni az életében. Ennyi tudás azért édeskevés ahhoz, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzunk.

zsofigirl>!

De mit tudnak az orvosok a táplálkozásról? Habár az Egyesült Államok Kongresszusa elrendelte, hogy 2004-től a táplálkozástudomány legyen az orvosi képzés szerves része, az orvosi egyetemeknek és a karoknak csak kevesebb mint a felében kötelező táplálkozástudományt hallgatni. Ez megmagyarázza a táplálkozással foglalkozó American Journal of Clinical Nutrition című lapban megjelent kutatás eredményeit, ami szembeállította az orvosokat a betegekkel, és letesztelte a táplálkozással kapcsolatos alapismereteiket. A betegek nyertek.

RattusRattus>!

Nem lehet emberségesen megölni egy másik élőlényt.

zsofigirl>!

Sokan – tévesen – azt hiszik, hogy a gyümölcsök cukortartalma és főként a „savas" gyümölcsök savtartalma elsavasítja a szervezetet. Az emésztés kémiáját tanulmányozva azonban kiderül, hogy ez egyáltalán nem így van. Elsősorban az étel ásványianyag-tartalma határozza meg, hogy az adott étel lúgos vagy savas reakciót vált-e ki. Miután megemésztettük az ételt, és abban a savas ásványi anyagok domináltak (ilyenek a húsok és a legtöbb dióféle és mag), akkor mondhatjuk azt, hogy az az étel savas hatású, vagyis „savképző".
Mivel szinte valamennyi gyümölcsben, még a savas gyümölcsökben is fóként lúgos ásványi anyagok találhatók, bátran kijelenthetjük, hogy a gyümölcsök lúgosító hatásúak. Ez a hatás talán nem olyan erőteljes, mint a zöldségeké, de minden alapot nélkülöz az a hiedelem, miszerint a gyümölcsök elsavasítanák a szervezetet.