Quando ​le balene avevano 4 zampe e altre incredibili storie di evoluzione 1 csillagozás

Dougal Dixon: Quando le balene avevano 4 zampe e altre incredibili storie di evoluzione

Sei pronto a seguire l'evoluzione nel corso delle ere? Si parte…

Viaggia indietro nel tempo quando i serpenti avevano le zampe, i predatori più temibili erano terrificanti e giganteschi uccelli e piccoli elefanti popolavano le isole più sperdute. La storia della Terra è piena di affascinanti trasformazioni e di incredibili animali ora estinti.

De Agostini, Milano, 2019
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788851170189 · Fordította: Leonardo Milesi · Illusztrálta: Hannah Bailey

Ibanez P>!

Ez azért feladta a leckét olaszul, bár magyarul is feladta volna. A könyv nagyszerűen végigvezet a korai, többezer éven át lezajlott evulúción, ahol megfigyelhető, ahogy kijöttek a fajok a vízből, elkezdtek járni avagy később repülni és azt is, ahogy némelyik visszament a vízbe. Növekedtek és zsugorodtak, ahogy a természet kívánta. Minden fajról egy-egy rövid jellemzés van, de persze a különböző fajok nevei magyarul sem maradnának meg bennem, nemhogy olaszul. Na jó, a Tyrannosaurus Rexet jól ismerem, meg még egy-kettőt, de voltak olyan állatok és olyan nevek benne, amelyek mosolyra késztettek. Az illusztrációk szuperek, a kötet is, bár én úgy éreztem, hogy a kiadói ajánlás (emlékeim szerint 7) kicsit erős, szerintem nem olyan „gyerekes” a kötet, én inkább a nagyobbaknak adnám ezt a kezébe, olyan 9 évtől felfelé, inkább éreztem röviden megírt, átfogó ismeretterjesztőnek, mint játékosan tanító gyerekkönyvnek.