Velünk ​beszélj, ne rólunk! 3 csillagozás

Hátrányokkal induló aktivisták beszélnek életükről és munkájukról
Dósa Mariann – Udvarhelyi Éva Tessza (szerk.): Velünk beszélj, ne rólunk!

Először ​jelzőket kerestem arra, mit érzek a könyv elolvasása után. Találtam is sokat: tömény, sokkoló, elkeserítő, torokszorító, szívbemarkoló, reménykeltő, felemelő. De aztán rájöttem, elég csupán annyit mondani: életeket ismerhet meg, aki elolvassa Dósa Mariann, Németh Bálint és Udvarhelyi Tessza interjúit. A társadalomtudós szerkesztők a háttérbe lépnek, hogy szemtől szemben láthassuk aktivistatársaikat. A tizenöt megszólaló erkölcsi erejét már az a tény is igazolja, hogy a nyilvánosság elé tárják nehéz, gyakran megrázó életútjukat, legszemélyesebb sorsfordítóik, megaláztatásaik, hibáik, talpra állásaik és felelősségvállalásuk történetét. Ez a bátorság önvizsgálatra, a társadalomhoz és a világhoz való viszonyának átgondolására készteti az olvasót is. Annak nyomán, hogy feltárják, milyen életút vezette őket a közéleti szerepvállaláshoz, eltérő személyiségek rajzolódnak ki előttünk. Ami az egyenességükön és példamutató emberi tartásukon túl összeköti őket, az a közösség és az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Napvilág, Budapest, 2016
Napvilág, Budapest, 2016

Aliz_Vilma>!

A Közélet Iskoláját azért hoztuk létre, hogy támogassuk a kirekesztett társadalmi csoportok tagjait abban, hogy állampolgári jogaikat valódi tartalommal tölthessék meg, és megerősítsük az állampolgári részvétel kultúráját Magyarországon.

Dósa Mariann – Udvarhelyi Éva Tessza (szerk.): Velünk beszélj, ne rólunk! Hátrányokkal induló aktivisták beszélnek életükről és munkájukról