Hamis ​tanú 10 csillagozás

Dorothy Uhnak: Hamis tanú

Sanderalee ​Dawson… hozzászokott a kamerák kereszttüzéhez, de nem mint áldozat. Amikor New York-i otthonában a rendőrök rátalálnak, a színesbőrű, gyönyörű tévésztár szinte felismerhetetlen. Megerőszakolták,összeverték, a telefonkagylót tartó kezét egy bárddal lemetszették.
Lynne Jacobi… Kerületi ügyészhelyettes, csinos, egyedülálló. Minden vágya, hogy fiatal nő létére ő legyen a kerületi ügyész, és erre meg is van minden esélye. Ha ebben a bűnügyben kellő bizonyítékot szerezve emelhetne vádat, máris célba érne.
A kórházban magához térő áldozat rémülten néz az orvosaira. És amint beszélni tud, vallomást tesz: „Ő volt. Ő tette. Az a magas, szemüveges követett el minden szörnyűséget velem.” A férfi neve dr. Cohen. A mikrosebész, aki Sanderalee kezét visszavarrta…
Nem véletlen, hogy Dorothy Uhnak az egyik legjobb bűnügyi regényíró Amerikában. Tizenegy évet töltött rendőrtisztként a New York-i rendőrség kötelékében. Tapasztalatait egy vérbeli író meseszövésével és az… (tovább)

Eredeti cím: False Witness

Eredeti megjelenés éve: 1981

Rege, Budapest, 1990
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637865055 · Fordította: Boda Mária

Dorothy Uhnak: Hamis tanú

Egy brutális történéssel indul a regény, ami krimi a javából. Az írónő bűnügyek területén szerzett tapasztalatai olyan írást eredményeztek, amely folyamatosan fenntartja az érdeklődést, s az írás végén olyan csavarhátteret alkalmaz, amely kellőképp orrba vágja az olvasót.
Tehát nagyon jó a történet . Csak utána kezdtem gondolkozni, hogyan lehetséges, hogy egy erőszak után semmilyen DNS-nyom nem marad?Vagy hogy az újabb gyanúsítotton nem keresik az áruló sebesülés nyomát? De ezek csak részletkérdések. A lényeg a magával ragadó történet, amelyből nem hiányzik a ’70-es évek Amerikájának társadalmi háttere a faji-kérdéssel, a nemi erőszak értelmezésével, vagy a terrorizmussal…Kitűnő könyv, ajánlom!

AnitaZoé P>!
Dorothy Uhnak: Hamis tanú

Egy újabb könyv a polcunkról, ami legalább óvodás korom óta ott csücsül.
Örülök, hogy a VLCS kihívásra kiválasztottam. Érdekes krimi volt.
Lynne egy férfiak uralta világban kiharcolt magának egy megbecsült helyet, mint kerületi ügyészhelyettes. Ő próbálja csapatával felderíteni, hogy ki követett el merényletet az ismert tévésztár ellen. Aki szintén nő, ráadásul fekete, így abban az időben duplán hátrányos helyzetű.
Bobby Jones-t és Reg Morrist se kedveltem. Az előbbi férfi létére nem a tudásával, hanem más „képességével” próbál feljebb jutni. Az utóbbi pedig nem hiszi el, hogy Lynne és csapata mindent megtesz az ügyért, így a magánakcióival csak több bajt okoz. Még a kiszolgáltatott helyzetben lévő Sanderalee-t is felhasználja a céljai eléréséért.
A vége felé megijedtem. Nem szeretem az utolsó pillanatban spoiler Az utolsó pár oldal kárpótolt, és felcsigázott. Majdnem folytatásért is kiált. Nekem nem okoz gondot a nyitott befejezés, de kíváncsi lennék pár dologra az üggyel kapcsolatban.

KBCsilla P>!

Medve-Random

Tökéletesnek gondolom a regény indítását, bár borzasztó volt belegondolni abba, ami a helyszínen történt. Kész csoda volt így életben maradni.

Persze szinte az elejétől tudtam, hogy ki a gyilkos, miért is ne, hiszen annyira egyértelmű volt, és olyan sikeresen formázta a vélt vagy valós gyilkos alakját az író. Ellenszenves is volt az én gyilkosjelöltem, és már szinte meg is utáltam.

Aztán az élet – és az író – mást hozott, és úgy látszik, még sok krimit kell elolvasnom ahhoz, hogy elsőre meglegyen a gyilkos.

A könyv tényleg letehetetlen volt, nem is értem, hogy a megjelenése óta eltelt hosszú évek alatt én vagyok az első, aki elolvasta.

Bla IP>!

A szelíd válasz kioltja a haragot. Ezt a mondást a középiskolában tanultam.

Bla IP>!

Soha nem volt különösebb bajom a New York-i földalattival… Soha nem raboltak ki, soha nem löktek a sínekre, soha nem voltam tanúja a tülekedésnél erőszakosabb jeleneteknek.
Mégis lassan gyűlő haragot és csalódott tehetetlenséget éreztem, ahogy a spray-vel festett, torz falfirkákból áradó szennyes agressziót tanulmányoztam. Néhány éve egy híres író, aki igazán jobban meggondolhatta volna „népművészetnek” nevezte. Nekem a pusztítók nemzedékének zabolátlan dühével és megvetésével kitöltött űrt jelenti.

Kapcsolódó szócikkek: graffiti, falfirka
Bla IP>!

Lucy, a volt apáca, akiről még egy füllentést sem tételezett fel senki, s aki éppen ezért a legtökéletesebb hazudozó volt, hihető történetet talált ki…

Kapcsolódó szócikkek: hazugság