Kreatív ​játékok 4 csillagozás

Dorothy Einon: Kreatív játékok

Változatos szoba- és szabadtéri játékok akár egy, akár több kisgyerek számára a szó- és számjátékoktól a tudományos kísérleteken át a zenés és kézműves tevékenységekig.
Gyakorlatias ötletek, melyek nemcsak szórakoztatóak, de hasznosak is a kettőtől hat éves gyerekek számára.
Áttekinthető táblázatok a játékok jellemzőiről és arról, hogy az egyes tevékenységek milyen módon fejlesztik a kicsik készségeit.

Alexandra, Pécs, 2004
224 oldal · ISBN: 9633687519 · Fordította: Ivancsics Irma

mamszi>!
Dorothy Einon: Kreatív játékok

Szuper kézműves- kísérletezős-megfigyelős-szójátékos- szerepjátékos ötletek vannak benne. Könyvtárból hoztuk ki, és már majdnem visszavittem, mert valahogy mindig olyan helyen nyílt ki, mikor belelapoztam, amihez már nagy a kisfiam. De aztán egyszer csak komolyabban beleolvastam, és már nem akartam visszavinni. Végül úgy sikerült, hogy vagy 20-25 dupla oldalt beszkenneltem belőle, a jövőre nézve, meg a szita agyam miatt. :D

gingalló >!

Mire iskolába kerül, képessé válik rá, hogy komplex nyelven beszámoljon gondolatairól és érzéseiről; hogy elméleteket gyártson arról, hogy miért is úgy működnek a dolgok, ahogy; valamint megismeri és emlékezetében elraktározza az ismerős helyeket és tevékenységeket. Képes egyedül enni és öltözködni; játékaiban felhasználja a meséket és saját élményeit; fut, szökdécsel, mászik és ugrál; embert rajzol; egyszerű dalokat énekel; átver; szeret; lázad a kívánságaink ellen; elbájol; elolvadunk egy csibész mosolyától, s néha képes rávenni , hogy olyan dolgokat tegyünk, melyek homlokegyenest ellentétesek legjobb meggyőződésünkkel. Mindez hatalmas tudás ilyen rövid időhöz képest.

gingalló >!

Lehetetlen elvégezni mindezt az óvodáskorban, hacsak a gyermek nem lelkesen és örömmel veti magát az ismeretszerzésbe. S ennek a tanulásnak külön neve is van: játéknak hívjuk. A játék természetes lételeme a gyereknek, aki fejlődésének minden szakaszában pontosan úgy játszik, ahogy a legkönnyebben megtanulhatja azokat a dolgokat, amelyeket éppen kell.