Barcelona 7 csillagozás

Dorothea Massmann: Barcelona Dorothea Massmann: Barcelona

Naprakész információk, bárhová utazunk! Kalandok és élmények 24 órába sűrítve. Ötletek és javaslatok, hogy kevés pénzből hogyan érezzük jól magunkat és hová menjünk vásárolni. Minden fejezet végén takarékos ajánlat. Új fejezetek: zene, klubok, művészet és építészet, kulturális élet és étkezési szokások, minden fontos esemény, dátum és cím! Hasznos internet oldalak, interaktív térképek, telefonszámok és e-mail címek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Marco Polo Corvina

Corvina, Budapest, 2017
152 oldal · ISBN: 9789631364392 · Fordította: Balázs István
Corvina, Budapest, 2012
148 oldal · ISBN: 9789631360783 · Fordította: Babos Krisztina

nypiro P>!
Dorothea Massmann: Barcelona

Euz az első Marco Polos- könyvem, így nincs viszonyítási alapom. Ha csak ezt a Barcelona könyvet ismerném többre értékelném. Mivel a Lingeást ismerem és voltam is, a szerző sok mindent kihagyott. Olyan dolgok lényegesek ami inkább egy több hetes tartózkodáshoz megfelelnek. A végén látszk, hogy a magyar nyelvű weboldalak, linkek nem a szerzőtől vannak. Nem minden oldalon passzol a kép a szövehgez. A térkép pedig túl apró; itt többet markolt mint szerett volna.
Jó lett volna, ha több történelem kerül bele, pl Gaudiról, Sagrada Famíliáról, Tibidaborol.
azért még megpróbálkozok egy MP kiadással off

Corvina, Budapest, 2017
152 oldal · ISBN: 9789631364392 · Fordította: Balázs István
risingsun>!
Dorothea Massmann: Barcelona

Kedvelem a Marco Polo útikönyveket jó átláthatóságuk, összeszedettségük, tematikus elrendezésük, de nem utolsó sorban ajánlott rövidebb-hosszabb városi sétaútvonalai miatt, melyek az adott város talán kevésbé ismert, ám annál izgalmasabb, érdekesebb részeit mutatják be. Most azonban némiképp csalódnom kellett…

Az útikönyv megszokott színvonalú, jó felépítése, összeszedettsége, átláthatósága most is megvolt, azonban több szempontból is fájóan hiányos és pontatlan volt. Kedvenc fejezetem, a városi séták, ezúttal annyira pontatlanra sikerült, hogy még térkép segítségével is nehezen találtuk meg a kijelölt útvonalat. Sőt, az útikönyvhöz mellékelt térképen jelölt útvonal is több olyan félreérthető jelölést mutatott, amin csak a fejünket tudtuk vakarni.
A másik meglepő és negatív, eddig nem tapasztalt elem a hiányosság volt. Több olyan látnivaló (pl. diadalív, Tibidabo), nevezetesség, érdekesség (pl. a spanyol konyha remekét, a churros-t meg sem említik) nem volt benne, melyek fájó hiányára nem igazán tudtunk rájönni.

Ettől függetlenül a város, Barcelona, csodálatosan eleven, színes, elő, lüktető. Megérte, megéri oda ellátogatni. Útikalauzként pedig ez a könyv is megállja a helyét, de nem árt felkészülni, hogy helyenként sajnos hiányos.

Corvina, Budapest, 2012
148 oldal · ISBN: 9789631360783 · Fordította: Babos Krisztina
memoir>!
Dorothea Massmann: Barcelona

Bizonyos látványosságról írhatna sokkal részletesebben is a könyvecske, de alapvetően mindenről van említés, és a vége felé a térképek és a fontos tudnivalók mind nagyon hasznosak.

Csimutka P>!
Dorothea Massmann: Barcelona

Nagyon jól jött a barcelonai kirándulás alatt, rengeteg hasznos dolog van benne, még ha az árak és a dolgok azért változnak is, az alap ugyanaz marad.

Renáta_G>!
Dorothea Massmann: Barcelona

Egyetlen kivetnivalót találtam a kötetben, pontosabban hiányosságot. Szerintem a különleges falumúzeum, a Poble Espanyol megérdemelt volna egy részletesebb leírást, helyette csupán az élménytúrák között merül fel a neve. De semmiképp se hagyja ki, aki Barcelonába látogat ezt a páratlan szabadtéri múzeumot, ahol Spanyolország összes régiójának építészeti stílusa képviselteti magát. Egy különleges világba sétálunk be, amikor átlépjük a falu határát. Ettől függetlenül ez a Marco Polo kötet is hozza a megszokott és működő sémát: rengeteg információ látnivalókról, tuti gasztronómiai-, szórakozási- és szállástippek, programajánló esős időre is, hasznos linkek, praktikus tanácsok, térkép- és szótármelléklet és élménytúrák is találhatóak benne, mindezt pedig rendkívül kedvező áron kínálja a Corvina Kiadó.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/09/04/barcelona_889