Karácsony ​receptre 75 csillagozás

Minden családnak jár a varázslat
Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre

Theodora, ​a fürge és eleven eszű matróna, bosszúsan tapasztalja, hogy családja elviselhetetlen agyatlanok gyülekezetévé vált. Amikor az ünnepekre végre összetereli az egész civakodó bagázst, sóvárogva gondol gyerekkora szertelen és meghitt karácsonyaira. Mennyire hiányzik az otthon sütött-főzött finomságok alatt roskadozó asztal, a pazarlón hóbortos díszítések, a kandalló melletti csodálatos beszélgetések nagyanyja szeretett házvezetőnőjével és bizalmasával, Pearllel. Hova lett mára a szeretetet, az öröm…és a békesség?

De Theodora elhatározza, hogy megismerteti családjával a varázslatos karácsonyt…

Mert van valaki, aki ismeri Theodora vágyait, és teli zsebbel, szívében a dél-karolinai partvidék egykori rabszolgáinak varázslatával és annyi józansággal érkezik hozzá, ami elég, hogy a karácsonyt olyan csodává varázsolja, amilyennek lennie kell.

Mindeközben csodálatos recepteket ismerhetünk meg, hiszen a regény a gasztro-irodalom remeke.

„Fanyar és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155638008 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
270 oldal · ISBN: 9786155638015 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Bea_Könyvutca P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Egy fanyar humorú, kedves karácsonyi történet, amelyben szemtől szemben megfigyelhetjük, hogy más családban is vannak konfliktusok, elhallgatott, meg nem beszélt dolgok, amelyek gátolják a család működését, veszekedéseket, haragot szülnek és nem találják a szeretet útját.

Milyen más alkalom lenne jobb ezeknek az elromlott dolgoknak a rendbetételére, ha nem a karácsony, amikor az emberek talán a legfogékonyabbak a szeretetre, a legjobban érzik a család fontosságát?

Bővebben: https://konyvutca.blogspot.hu/2017/12/dorothea-benton-f…

Katica_98 P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Egy bájos kis történet volt. Nem szeretem a varázslat címkés könyveket off, de így karácsony előtt kellenek ilyen mesebeli történetek. Mert csodák vannak, ha nem is ilyenek mint a könyvben, hogy csettintek egyet az ujjammal és már megis történik a változás. A rossz jóra fordul, a csúnyából szép lesz. Napjainkban is sok apró csoda van, csak nem figyelünk eléggé rá. Minden jót ami velünk történik természetesnek vesszük.
Egy kicsit csalódtam, mert a történet csak néhány oldallal több mint a könyv fele, a másik része egy recept gyűjtemény.

BMKata>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

A könyvet három részre lehetne osztani. Az első tetszett a legjobban, mert a múlt eseményeit mutatta be, a múltbeli karácsonyok hangulátát idézte meg. A második felében a karácsonyi csoda, a családtagok szemének felnyitása/felnyílása történt. Valahogy ez a rész nem váltott ki bennem olyan magasztos érzéseket, mint amilyeneket lehetett volna. A harmadik rész pedig a receptekből áll, amiket szivesen olvasgattam megintcsak. Összességében nagyon hangulatos könyv, csak sajnálom, hogy a második rész nem tetszett annyira.

Angieolvas P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Theodora egy idős asszony, aki csak békés karácsonyt szeretne veszekedés nélkül. Ez nem sikerül, hiszen mindenki összeveszik mindenkivel :D
A süti, vacsora receptek nagyon tetszettek és az is, amikor a rég múltat mesélte, hogy mikor kicsi volt, hogyan töltötték a karácsonyt.
Az viszont kevésbé tetszett, hogy csoda folytán mindenki megbocsátást nyert. Egyébként meghozta a karácsonyi hangulatot. :)

272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155638008 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Neelah>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Egészen aranyos karácsonyi történet volt – mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy kifejezett karácsonyrajongó és hogy ez volt az első ilyen típusú történet, amire rá tudtam venni magam. Tényleg jó sok recept van benne, meglepődtem, amikor vége lett a sztorinak, olyan sok oldal volt még hátra! :O Nekem ugyan kicsit túl sok volt benne a karácsonyi csoda, örültem volna, ha a sok családi dráma nem oldódik meg csettintésre, de oké, karácsony, varázslat, szeretet, békülés, család. Értem. spoiler Azt azért sajnálom, hogy nem korábban értem a végére, akkor lehet, hogy a receptekbe alaposabban belemélyedtem volna. De így elteszem jövőre. Csodaszép kiadás, úgyhogy lesz helye a polcomon. :)

Adrienn57 P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Nagyjából 60 karácsonyt átéltem már!:) Emlékszem a saját készítésű karácsonyfadíszekre, a fa körüli társasjátékozásra, a sok beszélgetésre, a nagy örömre, amit visszanézve, apró ajándékok okoztak, az ünnepi vacsorára, ami szintén mára egy mezei hétköznapival se venné fel a versenyt, a sütemények illatára, a finom bejglire….stb Most már én is járom a plázákat, rendelek az interneten egyre nagyobb ajándékokat, hordom napokig, szatyorszámra az élelmiszert haza, rendelem a bejglit, használom a félkész termékeket a főzéshez. Nem is csak ez a külömbség jött át az igazán humoros történetből. A családi kapcsolatok megromlása, a meghittség teljes hiánya és az ünnep leszűkítése a „kötelező” programokra. Jó lenne, ha mindenkinek lenne egy angyala, aki megérkezve visszahozza az értékét , a lényegét az ünnepnek és a családi viszonyok fontoságának, az egymásrafigyelésnek…és mindennek, ami valahol útközben elveszett, vagy átalakult. Nagyon szórakoztató volt olvasni, de sokáig továbbgondoltam még a humorba csomagolt lényeget. A receptek némelyikét kipróbálnám, de vagy az alapanyag hiánya, vagy azért, mert „macerás”, vagy azért, mert inkább maradok a bevált menűsornál…..lényeg, hogy sokat gondolkodtam még az ünnep változásán, sok emléket előhoztam a múltból, de marad valószínű minden úgy, ahogy mára már kialakítottuk. Csak egy pici csodát, egy pici varázslatot kéne még belecsempészni!

ValerinLanz P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Nagyon olvasmányos, igazi karácsonyi történet volt, tele csodával és varázslattal. Megvolt benne az a faktor, amit a Receptek újrakezdéshez című könyvből hiányoltam spoiler. Theodora nagyon aranyos elbeszélő volt, aki sajnos idős korára jött rá, hogy bizony nem adott át minden hagyományt a családjának.
Azért érintett különösen mélyen most ez a történet, mert a szeretetotthonban, ahová járok, az ünnepek közeledtével felmerültek a régi szokások, és rettentően jó volt most erről olvasni. Elhatároztam, hogy legközelebb, ha megyek, ebből a könyvből is viszek majd néhány részletet.
Egyszerűen kedvem lett volna nekem is a konyhába suhanni, és összedobni egy süteményt! Persze talán kicsit sok volt benne a varázslat, de jelen állapotomban ez is jólesett.
Örültem, hogy a végére rendeződtek a családi viszonyok, nekem is Andrew volt a kedvencem, ő olyan kis ártatlan és kedves volt még.
Néhány jelenetnél könnybe lábadt a szemem, annyira szép volt és megható.
Ez a kötet tökéletesen összefoglalja, mi a baj a mai világgal; a nagyképernyős televízió, a csillogó-villogó fa, a legdrágább ajándékok, a boltban vásárolt sütemény. Minden, ami régen szép volt, amiért régen vártuk az ünnepeket, kihalófélben van. Bízom benne azért, hogy van még néhány Pearl a világon, akik visszaadják nekünk ezt a csodát.

Lobelin P>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Az első sortól magával ragadott, sodort a történet… semmi világmegváltó nem volt benne, de mégis olyan szívmelengető volt… jó volt olvasni azokról a régi karácsonyokról… aztán hogy egy házvezetőnő szelleme hogyan hozza vissza a karácsony csodáját, az összetartozás örömét egy széthullóban lévő családba…

Nagy_Hajnalka>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Magával ragadó karácsonyi történet. Theodore egy idős dédnagymama gyerekkori, karácsonyi visszaemlékezésével indít a könyv. A hangulat, az érzések, ételek, illatok ….a mai világából eltűntek. Csak a rohanás, a felesleges ajándékok utáni rohanás, saját készítésű sütemény helyett bolti jellemzi Theodore családját. Ezért elhatározza, hogy visszahozza nekik a múltbéli karácsonyok varázsát. A folyamatosan egymás előtt veszekedő család természetesen megbékél. A könyv vége tele van karácsonyi ételek, sütemények, italok receptjével.

NikoLetti>!

Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre Minden családnak jár a varázslat

Rövid, humoros, karácsonyi történet :) én imádtam olvasni.
Pearl, mint „Mary Poppins” visszatér , hogy rendezze immáron idős Ms. Theodora családi kapcsolatait. Az időzítés a lehető legtökéletesebb, karácsonykor :)

Titina>!

Szenvedélyesen szeretek olvasni. Ez jelenti a menekülést az őrületből.

Hóvirág72>!

…annyi minden van,ami a mai világban pénz- és időpocsékolás….
[…]
Kezdjük az átkozottul nagy képernyős tévével, amit a nappaliba állítottak be! Nagy felbontóképességű, akármit jelentsen is az. A búgása teljesen elkábít. Amikor a felnőttek nem valami elmondhatatlanul erőszakos filmet vagy műsort néznek rajta, a fiatalok videójátékokkal szórakoznak, amik, ha engem kérdezel, olyanok,mint egy ostobaság kiváltására alkalmas narkotikum….
Csak úgy ömlött belőlem a szó, személyes kirohanásom a modern világ ellen, és hogy mindez mennyire eltüntette a társasjátékokat, kirakósokat és más régimódi, közös szórakozásokat, amelyek összehozták a családot, szemben a magányos időtöltésekkel, amelyek szemernyit sem gazdagították senki életét, és ami még rosszabb, ezek az ostoba, értéktelen tevékenységek elszigetelték egymástól a családtagokat.

KBCsilla P>!

Vannak napok, amikor úgy körülvesz a halál, hogy sürgető szükségét érzem, hogy élvezzem az életet.

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!

Végigsimítottam a Biblia vörös bőrkötését. Emlékek árja rohant meg: Gordie-val jóval azelőtt már nézegettük a képeket, hogy megtanultunk volna olvasni, a nagyanyám részleteket olvasott fel belőle, Ádám és Éva története halálra rémített minket, elbűvölt a gyönyörű írásmód, csodáltam a betűk kialakítását, az aranyfüstöt, amikor tanulni kezdtem a folyóírást. Ez a Biblia éppen úgy a mindennapjaink része volt, mint anyám öntöttvas lábasa.

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!

Teddie egy egyszerű fotónyomtatót és egy digitális fényképezőgépet, Andrew pedig egy egyszerű laptopot kapott, kiegészítve egy utolsó pillanatban beszerzett és az összefogást serkentő, találékony ajándékkal Barbarától, John Steinbeck: A gyöngy című könyvének első, dedikált kiadásával, amihez a lányom egy kártyán utasítást is mellékelt: Kedves Andrew! Felbecsülhetetlen értékű ajándékot tartasz a kezedben. Add át a szüleidnek, hogy megőrizzék a számodra! Olvassátok el az egész családdal közösen! Mindenki talál majd benne tanulságot. Boldog karácsonyt! A Télapó.

SebokD>!

Hát ilyenek voltak az ünnepek. Diót törtünk, magunk készítettük a díszeket és az ajándékok javát, templomba jártunk, és a Télapót vártuk. Mindenki sütött, többnyire édességeket.

32. oldal, 1. fejezet (21. század, 2017)

Annemary>!

A szerelem és a szeretet mindig megleli a módját, nem?

Takács_Ágnes_Majmóca>!

A mai világban egészen más a fontossági sorrend

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!

– Ismeri a férfiakat. A családjukon, a pénzükön meg azon mérik le a sikerüket, hogy a barátaik mennyire látják őket férfiasnak. Ha nem keres annyit, mint véleménye szerint kellene, és a felesége egy szürke kisegér, akkor hogy nézzen a tükörbe, és tartsa sokra magát?

Leilaa>!

Van, akinek a minden sem elég.