1000 ​olasz tesztkérdés 1 csillagozás

Doró Gézáné – Kovács Mónika: 1000 olasz tesztkérdés

A gyűjtemény húsz, egyenként ötven feleletválasztós tesztsort tartalmaz. A mindennapi élet szókincsét használva felöleli az olasz nyelvtan legfontosabb jelenségeit és problémáit. Nehézségi szempontból a Magyarországon államilag elismert „Origo” nyelvvizsga középfokú szintjének felel meg. Gyakorláshoz, felkészüléshez ajánljuk a kötetet mindazoknak, akik az alapfokú ismereteket már megszerezték az olasz nyelvből és tovább kívánják fejleszteni tudásukat. Eredményesen használhatják a középfokú és felsőfokú írásbeli vizsgákra, az olaszországi állami nyelvvizsgákra, a középiskolai tanulmányi versenyekre és egyetemi felvételi vizsgákra készülők.

Maxim, Szeged, 2006
Maxim, 2003

Gelso>!
Doró Gézáné – Kovács Mónika: 1000 olasz tesztkérdés

A gyakorlókönyv 2006-ban jelent meg, pont tíz évvel azután, hogy végeztem az egyetemen. Kérdésein (ha nem is mindegyiken) zh-k és szigorlatok és kollokviumok alkalmával igyekeztem felvértezni magam és nem elvérezni, sőt mi több felkészülni a jövőm munkájára… Remélem, egykori tanárnőm, a végtelenül szigorú és végtelenül pedáns Doró Gézáné, most büszke lenne rám, mert 24 év távlatából is nagyon klasszul megírtam a tesztjeit… :-) – csak most nem izgultam az ikszek húzgálásakor, de a pipáláskor annál inkább ;-)
A tesztek közül a legnehezebb (vagy legkevésbé sikerült) a 14-es, míg a legjobban sikerült, azaz a legkönnyebb vagy a legkedvesebb a 13-as, 16-os és a 20-as. :-)
Örülök, hogy végigcsináltam ezeket a teszteket, sok példamondat még egykori tanárnőm hangján „jelent meg” emlékezetemben, sok példa, nyelvtani kivétel azóta is végigkísér tanításom során, és felejthetetlen, kitörölhetetlen szabályként örökre bevésődött; simán mondanám/sorolnám álmomból felkeltve is. Arra is volt példa – amit nem hittem volna sosem – hogy 25 év óta itt találkoztam újra egy adott példával, ill. kérdéssel és simán jól ikszeltem! ;-)
Szóval azt hiszem, nagyon jó tanárnőm volt, nagyon sokat tanultam tőle. Máig kristálytisztán élnek bennem szemináriumainak jó vagy rossz emlékei, tanulságai, szigorú rendszerbe foglalt előadásai alapján készített jegyzetei, óravázlatai.