Yabbagabb 9 csillagozás

A kalandorok szégyene
Dörnyei Kálmán: Yabbagabb

Yabbagabb, a harcos-varázsló útja során olyan gonosz szerzetekkel és félelmetes szörnyetegekkel kerül szembe, akik ellen egy magafajta alulképzett szélhámosnak az égvilágon semmi esélye.
Mégis csellel, nyakatekert gondolkodásmódjával és némi csetlés-botlással a legkilátástalanabbnak tűnő helyzetekből is kivágja magát… hogy aztán ingatag karrierje csúcsán összemérhesse erejét Tarackkal, a legendák halhatatlan szörnyével…

Magánkiadás, Budapest, 2004

Allanon P

Dörnyei Kálmán: Yabbagabb A kalandorok szégyene

Szórakoztató és humoros történetek sorozata volt. Igazi kikapcsolódást nyújtott, teljesen ellazultam tőle. Többször hangosan felnevettem. Aki szereti a fantasy-t és akar egy jót szórakozni, akkor ajánlom ezt a könyvet becses figyelmébe. Nem fogja megbánni. :) A fél csillag levonás, a helyszínek közötti átvezetések, és a tájleírások hiánya miatt történt, bár nem feltétlenül használt volna a könyv hangulatának ha mégis bele kerülnek. :) Összességében véve imádtam ezt a könyvet!

Stiga

Dörnyei Kálmán: Yabbagabb A kalandorok szégyene

Határozottan élveztem, bár kicsit sokáig tartott (mondjuk ha megnézem az össz olvasással töltött órák számát, akkor annyira nem, meg persze közben mást is olvastam).
Érdekes volt, hogy mi minden állatság történik Yabbagabb-bal, és persze mindig ő jött ki győztesen mindenből. :)) Ahogy az egy jó kalandorhoz illik.

Kellemes kis szórakoztató olvasmány volt. :)

Traclon

Dörnyei Kálmán: Yabbagabb A kalandorok szégyene

Dörnyei Kálmán enyhén szólva túl magasra emelte nálam a lécet a Kaland nélkül c. könyvével, melyhez először volt tőle szerencsém, és rögtön fel is vettem a kedvenceim közé, valamint eltökéltem, hogy beszerzem és elolvasom a többi írását is. Nos, mindezek fényében a Yabbagabb egy picit csalódást jelentett, bár előre sejtettem, hogy a Kaland nélkül színvonalához nemigen érhet majd fel.
Önmagában egy kellemes, korrekt kis fantasy, könnyed olvasmány; a cselekménye nem pörög olyan lendületes sebességgel, de azért lehet haladni vele, jól összerakott lineáris történet, aminek van eleje és vége, továbbá az egyéni humor is jónéhány helyen betalál. Ami nem tetszett, az a karakterek kidolgozatlansága. Még a főhős is elég papírmasé-figuraként hat, a további szereplőknek pedig még az alap külső jegyeinek leírása is hiányzik (általában ennyivel el van intézve, hogy „az úton találkozott egy tolvajjal”, és kész).
Mindent összevetve tehát nem rossz, de mivel a Kaland nélkül-nek a nyomába sem ér, ezért csak 4 és fél csillag.

kokaiakos

Yabbagabb szerencseprópa D6 és persze hogy sikerült! :D
Az egész könyv olvasása alatt ez járt a fejemben, ilyen nincs, ennyire nem lehet szerencsés egy kalandozó….de közben mégis :D

A Kaland nélkül még mindig jobban tetszik, de azért a story végén feltűnő problémamegopldó képességről tett tanúbizonyságot hősünk, az inteligencia próbája is sikerült :D