A ​26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai 9 csillagozás

Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Nordy Fox a Földön él. Az ötödik évezred végén. Pontosan 26-szor klónozták. Belsőkozmosz-analízis vizsgája az utolsó kihívás az Űrtudományok Egyetemén, hogy remek csillagközi navigátor lehessen. Ha elbukik, újabb megsemmisítés vár rá, amit mindenképp el akar kerülni. A vizsga balul végződik, így nem marad más választása, menekül a huszonhetedik klónozás elől.
Nordy két barátjával a dimenziótehén űrsztrádán nyer egérutat. Fellégezni sem marad idejük, mert egy háború közepén landolnak, amelyet Processzor tábornok és Tauk ősfa vív egymással. A győzelem kulcsa Nordyék kezében van, még ha ezt ők kezdetben nem is sejtik…
Dörnyei Kálmán három fantasyt írt (A fekete egy, Kaland nélkül, Yabbagabb, a kalandorok szégyene). A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai az első sci-fije, amelyet Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című ötrészes „trilógiája” ihletett.

Athenaeum, Budapest, 2009
Athenaeum 2000, Budapest, 2009

pat P
Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Igazán üdítő és kellemes élmény volt, távolról sem az a gülüszemű-plecsnis kategória.

Különösen számos, mély társadalmi kérdéseket boncolgató, apró technikai, terraformálási meg mit tudom én, milyen részletekbe belemenő, jól átgondolt, komoly sci-fi regény olvasása után-közben esik jól, hogy ez a regény aztán egy percig sem veszi komolyan magát. Hajlítgatjuk a teret minden irányba milliom fényévekre, nem akadunk fenn a kommunikáció problémáin, nem probléma a kapcsolatfelvétel idegen lényekkel, csak buli van. Pontosabban kalandok vannak, jó tempóval – kivéve, mikor Processor tábornok és Tauk ősfa bolygóján kicsit belassulnak az események, na azért kár volt. És azért explicit hülyeségeket nem beszél sose, meg igazából vannak benne komoly kérdések is, például a klónozásról, háborúzásról, de azok is csak félig-meddig komoly tálalásban. A stílusa egyáltalán nem amatőr vagy gagyi, és még vicces is kicsit, de nem túlhajtottan.
Ha nem lenne nyilvánvalóan nem így, azt mondanám, John Scalzi kicsit merített Dörnyei Kálmán jelen művéből is. :)

Kedvenc fejezetcímem: Zed jelen pillanatban műanyagkacsa.

fekiyeti79 P
Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Mivel az ihletadó Galaxis útikalauzt nem olvastam, nincs összehasonlítási alapom. Viszont ez a könyv remek kikapcsolódás volt számomra. Nem akart több lenni annál, mint amit a címe sugall. Nordy Fox világmegváltó kalandjait követhettem nyomon, kellően humorosan tálalva. Kifejezetten tetszettek a különféle létformák, amiknek semmi közük nem volt egy komoly sci-fihez, például a dimenziótehén, vagy a gyilkos medvehagymák és óriástökök. Nem tökéletes alkotás, de nem kell komolyan venni és akkor nem is okoz csalódást. Ráadásul még egy hatalmas legenda is belopta magát a történetbe, aki külön megérdemelt egy fél csillagot! :) (Őt mindenki fedezze fel magának! ;))
Szívesen olvasnám a folytatást!

murmur
Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Meglepett, hogy ilyen szórakoztató. tényleg csak ajánlani tudom egy kis lazulós olvasáshoz.

Mafia I
Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Szórakoztató, sőt, kifejezetten szórakoztató, ám néhol kissé következetlen. Egyszer el lehet olvasni, ha az ember könnyű olvasmányra vágyik.

Nita_Könyvgalaxis
Dörnyei Kálmán: A 26-szor klónozott Nordy Fox kalandjai

Az Útikalauzt nem éri utol, de kellemes olvasmány, tökéletes kikapcsolódást nyújt.