Minden ​napra egy kérdés 83 csillagozás

Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Abból tanul a gyerek, ha kérdez – szoktuk mondani az érdeklődő gyerek kitartó kérdezősködésére. S ebben nagy igazság rejlik! Egy kisgyereknek minden új, amit a környezetében Iát, tapasztal. Ahogy növekszik, egyre több újdonságot fedez föl a világból, amelyeket szeretne megismerni. Ha kérdez, az azt jelenti, hogy meglátott valamit, amit eddig nem vett észre. S ha a kérdésre helyes választ kap, azzal valóban tanul a gyerek. Könyvünkben 366 kérdést teszünk föl. Néhány bizonyára ismerősen cseng az olvasóknak, de sok újdonságra is bukkanak. A válaszok és a színes rajzok elkalauzolják őket a csillagok, a technika, az állatok és a növények birodalmába, sok mindent megtanulhatnak az emberi testről, és az emberek világáról. A kötet nemcsak a saját szórakozásukra olvasgató gyerekeknek hasznos ismeretbővítő forrás, hanem kiváló segédanyag az általános iskolások számára.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A művek szerzői: S. Tóth László, Schmidt Egon, Balázs Anna, B. Méhes Vera

Móra, Budapest, 2012
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631191745 · Illusztrálta: Hegyi Márta, Kacsán György
Móra, Budapest, 2010
Móra, Budapest, 2003

PTJulia P>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Nyilván a kor ideológiájátol ez sem mentes, de hasznos ismeretterjesztő gyerekeknek. Általános iskolás koromban is szerettem, és 2019-ben lelkesen hallgatták a gyerekeim napról napra. Persze a két iskolás már volt, hogy tudta a választ a kérdésre.

Sha>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Kevésnek tűnt, amit egy-egy napra szántak, de mindig „csaltam”, és tovább olvastam, majd kis idő múlva elkezdtem elölről. Hatására a ’80-as évek közepén azt vártam, hogy jöjjön már el az a hihetetlenül távolinak tűnő, de oly csábító 1999 augusztus 11, amikor otthonról láthatjuk, ahogy a Hold teljesen eltakarja előlünk a Napot.

Jassal>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Imádtam. Igazi borzalmasan kíváncsi gyerek voltam és a szüleim az összes gyerekenciklopédiát megvették/ kihozták a könyvtárból, csak hagyjam már őket békén. Igazuk lett, néhány napra mindig csöndben maradtam. Szenvedélyesen végig olvastam minden könyvet, ami a kezem ügyébe került és ismeretterjesztő jellegű volt. Ezt is.

zördög P>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Az Univerzum titkai itt találhatók, ebben a könyvben. Még illusztrációk is vannak.

Timár_Krisztina I>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Létezik ember, aki meg tudta állni, hogy tényleg mindennap csak egy kérdést olvasson el? :) De komolyan!
Én nem az az ember voltam…

SzabóRegi>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Gyermekkoromban a mi polcunkon is csücsült egy példány ebből klassz könyvből! Minden egyes (fontos!) kérdéshez illusztráció is tartozik, egyszerű, gyermekek számára érhető nyelven ad választ, legyen szó az emberi testről, az időjárásról, vagy az állatok szokásairól.
Válaszokat kereső, gondolkodó alsósok számára ajánlom! :)

adrienn_kl>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Imádtam ezt a könyvet. :) Nálam új címet lehetett volna adni: Minden napra kb. 10-15 kérdés :)

Papírtigris >!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Gyerekként nagyon szerettem. Most, hogy van egy kisfiam, újra előveszem, nehogy már az a ciki helyzet álljon elő, hogy nem tudom elmagyarázni, hogy működik a tévé. :) :)

Σtella>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Mai napig tanít nekem valamit ez a könyv. Sőt, annál is többet. Mindig előveszem, hogy frissítsem memóriámat. Köszönöm a szüleimnek, hogy ezt megvették nekem, nagyon sokat tanulhattam belőle. Igaz, elsősorban gyerekeknek készült, de felnőtteknek is szívből tudom ajánlani.

rókatündérlizi P>!
Dornbach Mária (szerk.): Minden napra egy kérdés

Alsó tagozatos korig valóban tökéletesen kielégíti a mindenre kíváncsi gyermekek érdeklődését. Nagyon klassz benne, hogy képekben gazdag és könnyen megérthetők, logikusak a válaszok.
Gyerekként itt is inkább volt igaz a minden napra két kérdés megválaszolása. Vagy inkább három. :-)
Szuper jó könyvecske.