Butuk ​Miska 6 csillagozás

Dornbach Mária (szerk.): Butuk Miska

Ebben a kötetben csupa olyan mesét találtok, amelyek az ostoba, bugyuta embereket állítják pellengérre. Mert bizony ők mindent fordítva csinálnak: zsákban akarják a világosságok behordani az ablaktalan házba, csikótojásnak nézik a mezőn árválkodó úritököt, keresztben rakják föl a szekérre a szálfát – ügyefogyottságuk, tompa észjárásuk miatt váltak híressé. A vidám, mulatságos történeteken biztosan jól szórakoztok majd.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hol volt, hol nem volt... Móra

Móra, Budapest, 1978
138 oldal · ISBN: 963111256x · Illusztrálta: Kovács Tamás

Dornbach Mária (szerk.): Butuk Miska

Azért ez gonosz… csak mert valaki nem annyira okos, nem szép dolog kinevetni. Persze vannak benne aranyos fordulatok is – eloldotta a lányt, behozta az istállóból, bocsánatot kért tőle, feleségül vette és még máig is élnek, ha meg nem haltak :)

papeerzsepi>!
Dornbach Mária (szerk.): Butuk Miska

Újra gyereknek éreztem magam mikor olvastam ezt a könyvet. Nagyon sok féle mese van benne,népmesék, melyek tanulságosak és olvasás közben rájöttem, hogy szinte minden népnek vannak „rátóti” lakosai, sőt Rátótjai is. Minden mese vicces volt és képtelen emberek szerepeltek benne, mint főszereplők. Nagyon tetszett, két nap alatt végeztem vele, mert nem tudtam letenni, sem megunni!

imma P>!

Ha esetleg nem tudnátok, a barnás szőrű, sötét sörényű és farkú lovat hívják pej paripának, vagy ha kedveskedve akarják mondani: pejkónak.

15. oldal, Az oktondi tibbóiak

Kapcsolódó szócikkek:
imma P>!

– No, ez aztán a mulatságos jószág – mondja medvemama. – Mihail Potopics – szól a férjéhez –, ne bántsuk szegényt, maradjon nálunk béresnek!

10. oldal, Bolondoska Ivanuska

imma P>!

Szállj el, szállj el, katica,
mező bogárkája,
mert erre jön a cica,