Óvodás ​lettem 26 csillagozás

Doris Rübel: Óvodás lettem Doris Rübel: Óvodás lettem

Szakkönyvsorozat kisgyerekeknek 2 éves kortól.
Képeskönyvünk titkos ablakait kihajtva rengeteg meglepetésben lesz részük a mindenre kíváncsi apróságoknak.

Eredeti cím: Mein Kindergarten

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2022
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444970 · Fordította: Földényi Júlia · Illusztrálta: Doris Rübel
Scolar, Budapest, 2021
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444970 · Illusztrálta: Doris Rübel
Scolar, Budapest, 2020
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444970 · Fordította: Földényi Júlia · Illusztrálta: Doris Rübel

H_Andi>!
Doris Rübel: Óvodás lettem

Szintén egy gyönyörűen és gazdagon illusztrált része a sorozatnak, DE, azért nem biztos, hogy ez a könyv így magyar viszonylatban megállja a helyét.
Igaz, hogy már ezer éve voltam óvodás, illetve a kisfiam is még csak most kezdi ezért vettem meg ezt a könyvet, hogy ismerkedjünk a dolgokkal, de azért sok minden nem úgy van a magyar óvodákban, mint Németországban. :/ Tudom, hogy egyre több mindent átvesznek külföldről, valamint vannak magán óvodák, ahol másképp állnak dolgokhoz, de nem ez az átlag.
Pl. nálunk nem tegezik az óvónőket, nyugi szoba sincsen, ahoba bevonulhatnak a gyerekek, hogy egy kicsit egyedül legyenek vagy van?, vizet színezni is inkább foglalkozás keretében lehet, nem csak úgy, játék közben stb.. Régen Lámpás ünnepség sem volt, de pont tavaly októberben láttam az ovisokat felvonulni kis lámpákkal, talán Márton nap keretében, de az ugye nem Lámpás ünnepség.
Ezek után kicsit elgondolkodom, hogy mégis hogyan adjam elő ezt a kis könyvecskét a kisfiamnak, nehogy aztán csalódjon, hogy ez sincs, meg az sincs, illetve nam Ica, meg Móni, vagy xy az óvónéni, hanem Ica néni, Móni néni… No, de majd fél év múlva felülvizsgálom az értékelésemet, amikor már kicsit tapasztaltabb leszek a mai viszonyokat illetően.

Millázs>!

Kihoztuk, átlapoztuk, visszavisszük.

Bocsi gyerkőcök, de a mi ovinkban nem fogtok bent homokozni, késsel egyedül vágni, pihenőszobába elvonulni stb.
De lesz játék, ének-zene, torna, ünnepségek és miegymás ezerrel.
Könyvtári példányunk van és vicces látni, hogy a legtöbbet kihajtott és ezért a leggyűröttebb fülecske a vécéajtóé.

Fóka111>!
Doris Rübel: Óvodás lettem

Nagyon szép az illusztráció olyan mint ha az óvodába lennék.