Otthon 14 csillagozás

Doris Rübel: Otthon

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva a mindennapi családi élettel ismerkedhetnek az apróságok. Megtudhatják, milyen helyiségei vannak a lakásnak, és azokban milyen tevékenységeket végeznek a család tagjai, a gyerekek milyen háztartási munkákba tudnak bekapcsolódni. Meglátják például, miért van reggel tumultus a fürdőszobában, miért olyan nehéz elindulni otthonról, miért jó kimenni a kertbe.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2013
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444086 · Fordította: Gulyás Lelle

SzTEtti>!
Doris Rübel: Otthon

Ebben a könyvben a legeslegeslegeslegjobb, hogy minden oldalon és minden helyiségben KUPI van! Minden oldalon megkérdeztem Mimit, hogy „szerinted itt rend van?” És minden oldalon nem volt a válasz! :D Imádtam!
Szó van benne a gyerekszobáról, fürdőről, nappaliról, étkezőről, szülői hálószobáról, kertről, valamint az előszobáról olyan szinten, hogy hogyan készülődnek induláskor. Illetve van benne a közepében egy oldal, ahol házimunkákat végez Balázs. Mimi itt kicsit leakadt, mert Balázs már ki tudja dobni a szemetet a kukába. Amivel nincs is baj, Mimi is szokta, meg is mondta, hogy mit csinál ott Balázska, de hozzátette, hogy nem is szemét van nála. Igaza van a gyerekemnek, tudniillik Balázska az öccse cumiját készült kidobni. xD A lányom nagyon tiltakozott, hogy AZ nem szemét, hanem az cumi! :D
Egy oldalpár kivételével minden oldalon szerepel a képeken apa is, ahogyan részt vesz a család életében. Bár van olyan kép, ahol csak az ablakból látszik, mert már megy dolgozni.
Majdnem mindegyik oldalon van nyitogatni való is. Hűtő, szekrény bőrönd, ajtó, ilyesmi. Illetve van olyan 2 oldalpár, ahol az egész jelenetet lehet átfordítani. Pl. a nappalinál játszanak a kanapén, de ha átfordítjuk (vagyis "kinyitjuk"), akkor már a játékok elpakolása megy, és üres a kanapé. Miminek ezek is nagyon tetszettek. :)
Iszonyat mennyiségű tárgy van a képeken, lehet keresgélni sok-sok mindent. Pl. a lerágott almacsutka a gyerekszoba ablakpárkányán, haláli. xD

Ingryd>!
Doris Rübel: Otthon

Az egyik legjobb téma és ahogy előttem már megállapították: szuper, hogy minden képen rendetlenség, kupi van, élvezet ezek között keresgélni. :D

Doris Rübel: Otthon

Csalódás volt az eddigi ilyen könyvekhez képest. Jó, böngészőnek elmegy, ahogy helyiségről helyiségre vándorolunk a házban, persze a kertet sem kihagyva… Mert hát mindenütt elég nagy rumli van, bőven lehet a rajzokon keresgélni. De az a tipikus német hozzáállás, ami árad a könyvből, nekem nem szimpatikus. A vasárnap sokkal gazdagabb annál, hogysem egész nap ágyban henyéljünk.

H_Andi>!
Doris Rübel: Otthon

Szép, igényes, és ami nem elhanyagolható tulajdonsága, hogy fülecskés/hajtogatós. Egyébként pedig csak ismételni tudnám magam, a sorozat már véleményezett köteteinél leírtakkal.

rencsi0325>!
Doris Rübel: Otthon

Nagyon szeretem a Scolar kiadó kihajtható füles könyveit. Szuper a grafika, nagyon informatív ráadásul ez a többrészes sorozat tényleg minden várakozást felülmúl. Ebben a kötetben az otthon található helységeket vehetjük sorra és az ott végezhető tevékenységeket. Szépen végig lehet gyakorolni a gyerekekkel, ki, mit csinál.

Kek P>!

Sokáig tart, mire mindenki elkészül, minduntalan közbejön valami: beakad a cipzár, csörög a telefon, pelenkát kell cserélni…

Kek P>!

Kezdődik a reggeli sürgés-forgás. Zuhanyzás, mosakodás, fogmosás, pisilés, kakilás – ilyenkor bizony jó kis tumultus van!