Otthon 4 csillagozás

Doris Rübel: Otthon

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva a mindennapi családi élettel ismerkedhetnek az apróságok. Megtudhatják, milyen helyiségei vannak a lakásnak, és azokban milyen tevékenységeket végeznek a család tagjai, a gyerekek milyen háztartási munkákba tudnak bekapcsolódni. Meglátják például, miért van reggel tumultus a fürdőszobában, miért olyan nehéz elindulni otthonról, miért jó kimenni a kertbe.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2013
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444086 · Fordította: Gulyás Lelle

Doris Rübel: Otthon

Csalódás volt az eddigi ilyen könyvekhez képest. Jó, böngészőnek elmegy, ahogy helyiségről helyiségre vándorolunk a házban, persze a kertet sem kihagyva… Mert hát mindenütt elég nagy rumli van, bőven lehet a rajzokon keresgélni. De az a tipikus német hozzáállás, ami árad a könyvből, nekem nem szimpatikus. A vasárnap sokkal gazdagabb annál, hogysem egész nap ágyban henyéljünk.

H_Andi
Doris Rübel: Otthon

Szép, igényes, és ami nem elhanyagolható tulajdonsága, hogy fülecskés/hajtogatós. Egyébként pedig csak ismételni tudnám magam, a sorozat már véleményezett köteteinél leírtakkal.

Kek P

Sokáig tart, mire mindenki elkészül, minduntalan közbejön valami: beakad a cipzár, csörög a telefon, pelenkát kell cserélni…

Kek P

Kezdődik a reggeli sürgés-forgás. Zuhanyzás, mosakodás, fogmosás, pisilés, kakilás – ilyenkor bizony jó kis tumultus van!