Mindjárt ​meggyógyulok 3 csillagozás

Doris Rübel: Mindjárt meggyógyulok

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetéből az apróságok megtudhatják, milyen az, ha betegek lesznek, és mitől gyógyulnak meg. Kiderül, mi okozza a betegséget, mi az a láz, mikor kell orvoshoz menni, mit csinál a gyerekorvos, és hogyan kell helyesen fogat mosni.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2018
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632448640 · Fordította: Tihor Szilvia · Illusztrálta: Doris Rübel

Doris Rübel: Mindjárt meggyógyulok

Minden két év körüli kisgyerek találkozott már orvossal, és nincs olyan szerintem, aki ne félne tőle. Ez a könyv pont arra jó, hogy megismertessük a gyerekeinkkel, hogy mi fog történni az orvosnál, hogy zajlik egy vizsgálat. milyen egyszerűbb tünetek vannak (pl tüsszögés, torokfájás) és mitől gyógyulunk meg. A könyv kitér arra is, hogy milyen fontos kezet mosni és sok gyümölcsöt, zöldséget enni. Sőt az is kiderül, mi minden van egy orvosi táskában. A könyv nagyszerű, pont olyan szuper mint a sorozat többi tagja. Érthető, egyszerű, de informális mondatokkal, kis nyitható ablakokkal el fogja varázsolni a gyerekeket. A két éves kisfiam nagyon szereti, napjában akar többször is előkerül.

Manna2017

Ha néhány nap elteltével még mindig lázas vagy, és fáj a hasad, a fejed vagy a füled, akkor meg kell vizsgálnia a gyerekorvosnak.

Manna2017

A fekvés, a gyógyszerek, a gyógyteák, a vitaminok és a borogatás mind segítenek meggyógyulni. De mindennél többet ér, ha foglalkozik veled valaki, olvas neked, vagy egyszerűen csak ott van veled.

Manna2017

Mi bajom van ma? Vannak napok, amikor nincs kedved semmihez: se játszani, se nevetni, se rohangálni.