A ​gyerekorvosnál 8 csillagozás

Doris Rübel: A gyerekorvosnál

A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? gyermekkönyvsorozatának 29. kötetéből az óvodások és a kisiskolások megtudhatják, miért kell orvoshoz menni, mi minden található egy orvosi rendelőben, milyen vizsgálatokat végez a doktor néni vagy bácsi. Megfázás, csonttörés, asztma, allergia, reflexvizsgálat, hallás- és látásvizsgálat, vérvizsgálat, a helyes fogmosás – a könyvet lapozgatva a gyerekek megismerkedhetnek mindezekkel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2011
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632442846 · Fordította: Gulyás Lelle

PTJulia P>!
Doris Rübel: A gyerekorvosnál

Minden, amit a témáról tudni akarhat egy kisgyerek. Mivel német, a váróteremben elkülönítve egy szamárköhögéses is várakozik… Nahát, nahát az a szigorú magyar oltási rendszer, hogy nálunk ilyen nem lehet…

Breena>!

Könyvtári.
Rövid és lényegretörő, amivel kömnyen el lehet magyarázni a gyerekeknek, hogy mi is fog történni. Sokkal kisebbek ek valót is szívesen látnék, hiszen már sokkal hamarabb kell erről a témáról beszélni, mint ovis vagy kisiskolás korban.
Hozza a szokásos minőséget, a kihajtós részek még mindig nagyon élvezetesek.
A legjobban a végén feltett kérdések tetszenek, szerintem több ilyen kellene, ahol a gyerekekkel meg lehet beszélni, hogy bizonyos esetekben mi a teendő.

Millázs>!
Doris Rübel: A gyerekorvosnál

Csak nekem tűnik kevésnek a kinyitható ablakok száma? Lehetne több belőle, sokkal több és pár nagyobb alakú is elférne rajta. Az asszisztensnő fiókja és telefonja annyia nem érdekel, a gyerekorvos témát járhatták volna alaposabban körbe. Nem aknázták ki eléggé a lehetőségeket.
A füleket pedig kész kínszenvedés kinyitni szakadás veszélye nélkül. Az újabb kiadásokban erre legalább figyeltek.
Na, mindegy! Forgatni fogjuk, az biztos, de nem ruháznék be rá.

mazsolafa>!
Doris Rübel: A gyerekorvosnál

Nekem csalódás és a gyereknek is a kinyitható ablakok tetszettek a legjobban. Meg lehetett volna ezt jobban is csinálni, meg több érdekes dolgot beletenni ennyi pénzért.