Hogyan ​működnek érzékszerveink? 4 csillagozás

Dorine Barbey: Hogyan működnek érzékszerveink?

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tini Enciklopédia Venezia

Venezia, Budapest, 1991
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637710051 · Fordította: Erdélyi Z. Ágnes · Illusztrálta: Agnes Mathieu, Sylvaine Pérols

danlin>!
Dorine Barbey: Hogyan működnek érzékszerveink?

Általános iskolásoknak hasznos kis könyvecske, kedves rajzokkal,kellő mennyiségű szakszóval, magyarázattal és érdekességekkel.

Lilla_Miko>!
Dorine Barbey: Hogyan működnek érzékszerveink?

Szerintem ez egy nagyon hasznos kis könyv, főleg olyan gyerekeknek, akik most ismerkednek az érzékszervekkel. Felnőttként nyilván másabb olvasni, de még így is nagyon tetszett. spoiler

Carmilla >!

A víz alatti hangokat az ember nem érzékeli, pedig az óceán sem néma! Van olyan hal, amelyik búg, a másik mormog vagy fütyül. Így „beszélgetnek” egymással.

15. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: hal
Carmilla >!

A ló nem látja tisztán, ami előtte van. Oldalt azonban messzire ellát, anélkül, hogy elfordítaná a fejét.

8. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek:
Carmilla >!

A hangok a földben gyorsabban terjednek. Az apacs indiánok így hallgatták nagy távolságból is a lovak patájának dobogását.

13. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: apacsok · hang
Carmilla >!

Az elefántfóka orra, hogy öregszik, egyre nagyobb lesz, és a kétszeresére dagad, amikor dühbe gurul.

17. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: elefántfóka · orr
Carmilla >!

A madarak szaglása nagyon gyenge, kivéve a keselyűkét és a tengeri madarakét, ezek éppen a szaglásuk segítségével vadásznak.
A halak szaglása nagyon jó.

18. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: szaglás
Carmilla >!

Ha cukoroldattal átitatott ecsettel megérinted egy pillangó lábát, akkor az kinyújtja a szívókáját.

22. oldal (Venezia, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: lepke
Carmilla >!

Ha nem figyelsz rájuk, nem használod ki érzékszerveid lehetőségeit. De ha azok összes jelzésére érzékenyen figyelsz, egyre többet fedezel fel a világ kimeríthetetlen gazdagságából, az élet örömeiből.

33. oldal (Venezia, 1991)