A ​mágia istene (Doktor Strange 1.) 24 csillagozás

Donny Cates: Doktor Strange 1. – A mágia istene

Bizony, bármilyen hihetetlen is, de Stephen Strange többé már nem birtokolja a Legfőbb Varázsló címét. De hogy még ennél is bonyolultabb legyen a dolog, a Legszentebb Szentély és a Levitáció Köpenyének új tulajdonosa, a Föld védelmezője nem más, mint Loki.

Vajon az asgardiak csalfa istene mihez kezd a hirtelen jött hatalommal? De fontosabb kérdés, hogy hogyan viseli Doktor Strange, hogy fel kellett adnia mindazt, ami értelmet adott az életének?

Eredeti megjelenés éve: 2017

Bubi Bolt, Pécel, 2022
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150147154 · Fordította: Kóbor Róbert · Illusztrálta: Gabriel Hernandez Walta, Niko Henrichon

Loki

vicomte P>!
Donny Cates: Doktor Strange 1. – A mágia istene

Kicsit nehezen tudtam belerázódni ennek a képregénynek az eseményeibe és nem csak azért, mert nyilvánvalóan kimaradt számomra egy rakásnyi előzmény, hanem mert igazából azt követően sem igazán lett világos Loki mozgatórugója, hogy a sztori befejeződött… spoiler
Menet közben azért inkább élveztem a történetet, mert Cates valóban jó író és láthatóan élvezettel tapicskol a kifacsart helyzetben, és nem csak a humorérzéke van a helyén off, de jó dialógokat is ír.
Igazából a sztori leginkább két marha nagy ego összecsapása. Loki, kaotikus és önző, mint mindig, de közben – legalábbis erről próbál meggyőzni mindenkit, elég jó hatásfokkal – teszi azt, amit a legfőbb varázslónak tennie kell: oltalmazza a Földet.
Strange pedig hiszi is meg nem, hogy Loki méltó a feladatra, de a gyanakvás és persze a saját sértett egoja együtt arra sarkalja, hogy mégis visszakövetelje az asgarditól az elbírtokolt címet. És ennek érdekében valójában nem riad vissza semmitől, amiért végül meg is kell fizetnie az árat.
Egyébként ez – hogy mindennek ára van, a mágiának pedig különösen – az egyik kulcsmotívum a képregényben, és egyértelműen ez az, amitől súlya is lesz a történteknek.

Viszont a grafikai megvalósítás nem lett a szívem csücske. Annak örültem ugyan, hogy nem a megszokott, irreálisan túlizmozott vagy túlszexualizált figurákat hozza a rajzoló, de azért az én elvárásaimhoz mérten elég kidolgozatlanok, sőt gyakran kimondottan rondák voltak az alakok.

FélszipókásŐsmoly P>!

Bats for President!

Remek kis móka volt ez a Különös kaland is, és az előzetes hírek szerint a Bubi Bolttól még várható legalább egy újabb Doctor Strange történet magyarul (e kötet közvetlen folytatása). Mint mondtam, különös ez a képregény, mert Doctor Strange egy fura állatorvosként dolgozik, a Legfőbb Varázsló címét pedig egy hírhedt asgardi birtokolja, a Hazugságok Istene. Nem nézi ezt jó szemmel az új Thor, a Mennydörgés Istennője, de Loki a megfelelő irányba tereli, hogy ne zavarhassa köreit. Nem nézi ezt jó szemmel a többi mágiahasználó sem, de igazából nem nagyon tudnak mit tenni ellene. Loki pedig nem elégszik meg az új hatalmával, ki akarja deríteni, mit rejteget előle a cím előző tulajdonosa a jobbára feltörhetetlenül leláncolt ajtó mögött. Különös abban is, hogy Wong helyett egy fiatal lány tanítvány a társa, Zelda Zelma kisasszony, akinek kulcsszerepe lesz a történetben. Meg aztán ott vannak még Asgard ostromának a lezártnak hitt szálai, és maga Stephen Strange, aki inkább tűnik ebben az ábrázolásban Steve Jobsnak, ráadásul hasonlóan énközpontú is. :D

Aki kedveli Strange vagy Loki karakterét, annak remek csemege lesz, egyúttal némi adalék is a nagyobb történetszálakhoz, sőt, elősejlenek benne jövőbeni nagy események. link

A fordítás és a kötet kivitelezése szokás szerint remek lett, piros gerince jól illik a Howard a Kacsa és a Fekete Párduc kötetéhez, és feltehetően gyarapodni fog még további hasonlókkal.

fowler P>!
Donny Cates: Doktor Strange 1. – A mágia istene

Donny Cates írói képességeit korábban már méltattam a Kozmikus Szellemlovas kapcsán is, de már a Marveles korszaka előtt is belopta magát a szívembe a God Country-val és a Buzzkillel. Nos, a helyzet az, hogy ezzel a sztorival sem okozott csalódást, sőt!

A kiinduló állapotot a fülszöveg és a borító “elspoilerezi”: Doktor Strange immár sokadjára bukja a Legfőbb Varázsló címet, amit saját maga számára is meglepőoff módon Loki Laufeyson nyer el, a jó Doktor pedig állatorvosként kezd praktizálni. Ez azonban egy sokkal de sokkal összetettebb és fordulatosabb előzménysorozat eredményeként alakul így, minket viszont Donny barátunk belecsap a lecsóba, hogy csak úgy fröccsenünk és győzzük kapkodni a fejünket. Ahogy haladunk előre a cselekményben úgy egyre inkább az lehet az érzésünk, hogy Loki valóban jó útra tért és legfőbb motivációja mások megsegítése lett, Strange pedig visszatért a saját kiindulási pontjához és egóból működik. De vajon valóban így van? Mi köze mindehhez Wongnak, az Őrszemnek, az Árnynak, illetve Zelma Stantonnak, aki ezidáig Strange sidekickje volt? Nagyon is sok. Ebben a kötetben nagyjából semmi sem az, aminek elsőre (vagy másodjára) látszik, Cates piszok jól keveri a kártyákat és minden karakterrel remekül bánik, az abszolút kedvencem egyértelműen Bats, a basset hound – akármilyen nevetségesen hangozzék is ez első olvasásra. :)

A képi világ nekem tetszik, bár Strange “világi” külsejét szokni kell, de ez nem megy nehezen. A fordítás is remek, a külalak pedig remekül illik a Bubi korábbi és ezzel a kötettel párhuzamosan kijött albumaihoz úgy minőségben mint kinézetben.

Strange és Loki rajongóknak egyaránt erősen ajánlott olvasmány ez, de véletlen sem szeretném túlszegmentálni a célcsoportot. Megéri beszerezni, elolvasni!

Dolph>!
Donny Cates: Doktor Strange 1. – A mágia istene

Soha nem volt a kedvencem a Doktor Strange.
Sem a képregények, sem a filmek, de meglepő módon ez a sztori nagyon tetszett.
Szerintem ismét elkezdem olvasi a köteteit. ;)
Az, hogy Loki a legfőbb varázsló?! Meglepő és fordulatos cselekmény!

Doktor Strange sorozat · Összehasonlítás