Karácsonyi ​fény 12 csillagozás

Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Egy kisvárosban, Grandonban öt nagyon különböző ember együtt fedezi fel a karácsony igazi jelentését.

Jennifer és Ryan, akik mindketten egyedülálló szülők, saját veszteségeikkel és fájdalmaikkal küszködnek. Miközben próbálnak előrelépni a jelenben, még mindig a múlt emlékei, örömei és bánatai kötik gúzsba őket. A tizenhat éves Kaylee olyan döntést kénytelen hozni, amelynek következményei az egész családjára kihatnak. Stephen és Lily boldog házasok, akik családalapítást terveznek, ám váratlan akadályba ütköznek.

Mindannyian saját harcaikat vívják, miközben életük útja egy merőben szokatlan templomi pásztorjáték során közös csomópontba fut. A próbák során nemcsak karácsonyi dalokat tanulnak, hanem megtanulják, hogy mindig van remény, ha elég erősek, bátrak, és képesek szeretni.

A New York Times sikerlistás írónője szívmelengető, tanulságos történetet mesél el nekünk a szeretet és a hit erejéről, hogy megmutassa, a lehetőségek ott rejtőznek körülöttünk, csak rájuk kell találnunk.

Eredeti mű: Donna VanLiere: The Christmas Light

Lazi, Szeged, 2015
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632672663 · Fordította: Gebula Judit

Lulma
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Cukiság! Amolyan Igazából szerelem-szerű sztori. Négy szál, amelyek valahogy mind egymásba illenek, összefonódnak. Karácsonyi hangulat, szeretet, barátság, szerelem, pásztorjáték, készülődés az ünnepre… Bekuckózáshoz tökéletes karácsony környékén.

Doreen
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Nagyon aranyos karácsonyi történet.
Több szemszögből is íródott, még soknak is tűnt, de bámulatosan fonódtak össze a sorsok és egy csodás kaland kerekedett belőle.
A karácsony mindenkit összehozott és új barátságok köttettek. Csak hinni kell és vannak még csodák!;)

picibodza
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Úgy gondolom, jobb olvasásélményt tudott volna nyújtani egy másik fordításban, kevesebb szóismétléssel és magyartalan mondattal. Ettől függetlenül ez a könyv így karácsonykor nagyon jól jött a kis lelkemnek. :)

l2njpx
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Olyan, mintha Macomber álnéven írt volna forgatókönyvet a Hallmarknak…egyszerűt és giccseset megfelelő mennyiségű könnycseppel.

Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Szép, kedves karácsonyi történet, de nem az, amelyikből kell egy saját példány, mert minden adventben olvasni szeretném. Mintegy a felétől tudott csak magával ragadni, addig kívülállóként olvastam, mint, aki a hosszú vonat út alatt félfüllel hallgatja az utastársak történeteit.

Sünike
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Kedves, szívmelengető és megható karácsonyi történet kerekedett ki VanLiere tollából.
Tetszett, hogy a különböző emberi sorsok összefonódnak, és karácsony szelleme végül is mindenkit boldoggá tett.

bernadettii
Donna VanLiere: Karácsonyi fény

Igazán őszinte, teli érzelmekkel. Nagyon jó kikapcs a karácsonyi időszakban.

Doreen

– Az idő nem gyógyítja be a sebeket. Nem tudom, ki találta ki, hogy igen, de nem volt igaza. Nem az idő gyógyítja be a sebeket, hanem az emberek azok, akik segíteni tudnak a fájdalom enyhítésében.

Amapola P

– Mi a baj a templomokkal? Miért mindig ilyeneket aggatnak a falakra, hogy „Higgy a lehetetlenben!”, vagy „A hit hegyeket mozgat meg!”, és „A remény mindent megváltoztat!”?
Gloria félrekapja a fejét, és Miriamre néz.
– Miért, mi legyen kiírva? „Add fel, és halj meg!”?

Amapola P

Mert látom, hogy téged szeretnek. Onnan tudom, hogy a szüleid arra neveltek, hogy segíts másoknak. Egy gyerek nem magától tanulja ezt, csak az tudja, akit szeretnek, és megtanítják, hogy segítsen másoknak.

bernadettii

Az élet tele van olyan kérdésekkel, amelyekről ma még azt hisszük, rengeteget számítanak, holnapra pedig el is felejtkezünk róluk.

Amapola P

– Te kishitű! Nincs annak, aki nem kér. A te otthonodban azt kéne kiírni egy táblára: „Az élet… á… inkább hagyjuk!”

Amapola P

„Menj, ahova kell – szokta mondogatni az anyja –, és tedd, amit kell. A mával törődj, a holnap majd gondoskodik magáról.” Jennifer megteszi a maga részéről, amit tud, de úgy érzi, hogy a holnap nem tartja be az alku rá eső részét…

Amapola P

– Az egész testem párában fürdik.
Gloria döbbenten néz a barátnőjére.
– Úgy érted, izzadsz?