Karácsonyi ​áldás (Karácsonyi remény 2.) 31 csillagozás

Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Donna ​VanLiere rengeteg olvasó szívét meghódította gyönyörű karácsonyi regényével, A karácsonyi cipővel, amelyben Nathan még kisfiú volt, akitől a rák elragadta édesanyját. Amikor egy idegen kifizette helyette az édesanyjának ajándékba szánt cipőt, nem csak ő, de Robert is a szív mélyére ható leckét kapott a szeretet és a nagylelkűség nagyságáról.
A történet most folytatódik…
Nathan immár harmadéves orvostanhallgatóként rádöbben, hogy nagyon sok mindent meg kell még tanulnia a hitről, az áldásról és az áldozatról. Meghan Sullivan tanítja meg neki mindezeket – a fiatal nő, aki ugyan lyukkal a szívében született, ez mégsem tarthatja vissza attól, hogy az egyik leggyorsabb futó váljon belőle. Ugyancsak erre tanítja Charlie is, a kisfiú, aki megmutatja Nathannek hogyan kell valódi bátorsággal élni az életet. Ők együtt segítik majd át Nathant élete újabb nehéz szakaszán.
A Karácsonyi áldás lenyűgöző történet arról, hogy a remény a legsötétebb helyeken is tovább élhet,… (tovább)

Lazi, Szeged, 2017

dontforgettosmileandread P>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Donna Vanliere a kedvenc szerzőm lett, alig várom egy újabb csodálatos, hittel teli történetének elolvasását.
A sorozat részeit külön-külön és egyben is lehet olvasni. Rögtön az első rész után a Karácsonyi áldással, a második résszel folytattam, melyben az elsőben megismert, ám már felnőtt fiú, Nathan életét követjük tovább, aki orvostanhallgató egyetemistaként néz szembe újra az élet mulandóságával. Talán nem meglepő módon, de nagy kedvencem lett ez is.
Mindenkinek kívánom, hogy élje át Donna csodálatos írásmódját, vegye körül a sugárzó szeretete, mely tökéletesen átjön a regényein keresztül is. Tapasztalja meg milyen, amikor együtt sír majd nevet szereplőivel.

link

Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Donna VanLiere egy nagyon szimpatikus nő. A könyveiből egyértelműen kiderül, hogy keresztény. Fontos számára az Istenbe vetett hit. Ez alapján formálja a szereplők jellemét. Most hogy az első két részt elolvastam, azt mondhatom, hogy mindkét könyv üzenete hogy Isten nem elvesz hanem ad, és szeretet, összetartás kell a túllépéshez.
Egyes részeket kicsit erőltetettnek tartottam. Ez a könyv 92%-on áll azt kell mondjam a sorozat 84%-os első része nekem jobban tetszett. Nem biztos, hogy most, de szeretném majd folytatni a sorozatot.

Porcsinrózsa >!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Szívmelengető, helyenként torokszorító olvasmány. Ennek a kötetnek is központi témája a hit, a családi összefogás, a cél elérése érdekében végzett kitartó munka. Az írónő valamennyi könyvében elkötelezi magát Isten mellett, a remény mellett. Ez a kötete sem kivétel.
A történet nagyon emberi, részvéttel tölti el az olvasót. Sokkal inkább tetszett, mint a sorozat előző része. Kevésbé volt lehangoló. De a karácsonyhoz kapcsolt eseménysor itt is veszteségekkel, szomorúsággal teletűzdelt. Ezt pedig nagyon nem szeretem.

Ananiila>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Nagyon kedves, drámai történet, jobb volt mint az első rész.
Nem nekem való egyébként, mert nem vagyok vallásos és engem bosszant az a magyarázkodás, amit a hittel és Istennel kapcsolatban megjelenik a könyvben. Ugyanakkor meg azt kívánom, bárcsak én is tudnék hinni ilyen feltétel nélkül valamiben.
Régebben biztos nagy hatással lett volna rám ez a történet, de most úgy érzem a többi részt kihagyom.

Kek P>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Furcsa, mert kb. 1 éve olvastam az előző részt, mégis a könyvbéli utalások révén olyan, mintha a minap lett volna, pontosan fel tudtam idézni. És bár ezt a történetet nem találtam olyan sziruposnak, mint az előzőt, nagyon-nagyon hajszálon múlt, hogy nem csömörlöttem meg az amerikai happy-ségtől. Mondom, egy hajszál… Egy kis szívritmus ütem. De innen maradt, a történet elfogadható – amolyan karácsonyi szép mese – karácsonykor hát olvassunk ilyeneket. A benne lévő sok trauma nem engedi a fellegekbe szállni ezt az illúziót, megtart valami hétköznapi józanságnál, s a keserű se annyira keserű.

Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Amikor elolvastam, hogy ez a könyv Nathanról szól, rögtön tudtam, hogy folytatom a sorozatot. Ez a rész nekem jobban tetszett mint az első. Valószínűleg azért, mert át tudtam érezni Nathan érzéseit, szemléletét és a kétségeit is. Ebben a könyvben is jelentős szerepet kap a vallás, mégis kevésbé tolakodóan, mint ahogy az 1. részben jelen volt. Ezt a kötetet sem úsztam meg könnyek nélkül spoiler, bár a történet vége szépre sikerült. A legkevésbé reális Nathan és Robert találkozása és kapcsolata, mégis aranyos volt ez a történetszál, szép volt az írónőtől, hogy ezt így alakította. Szerintem Donna VanLiere-nek is van egy sajátos stílusa, olyan igazi szép, meghitt történeteket ír. Ilyenkor karácsony táján igazi lelki feltöltődés az olvasónak.

Virágszépe>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

A család, az emberi kapcsolatok, az önzetlenség, a segíteni akarás fontos szerepet kap minden ember életében. Nathan, orvostanhallgató, nála is bekövetkezik az az érzés, hogy talán nem is jó úton halad, talán pályát kellene változtatnia.
Az ő életében jelen vannak a segítők, példamutatók, akik szeretik, támogatják, tiszteletben tartják döntéseit. Egyszerű szeretni való történet, példát mutat, hogyan is kell okosan szeretni. Jó választás volt advent első hetében.

NyZita >!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Éppoly meghatóan karácsonyi hangulatú, mint az első kötet. Jóval szomorúbb is, viszont a befejezése jóval megnyugtatóbb. Itt tényleg bekövetkezik az ünnepi csoda, melyre az előző részben sajnos hiába vártunk. Szeretettel, hittel és reménnyel teli történet, mindezzel együtt még azt is megkockáztatom, hogy bizony nagyon amerikaias, azaz a szerző tényleg mindent bevet a szívhezszóló hatás érdekében, haldokló kisgyerek, sportoló lány beteg szívvel, szerelem a végzet árnyékában… komolyan már csak egy háromlábú kismacska hiányzott volna. De még így is tetszett. Szerintem remek decemberi olvasmány lehet.

Meguliuna>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Lebilicselő olvasmány, amelyben az előző részben megismert 8 éves kisfiú, Nathan élete elevenedik meg előttünk. Nagyon tetszett, hogy rengeteg vissza utalás történt az első könyvre. Nathan harmadéves orvostan hallgatóként épp a gyermek kardiológián van rotáción, amikor megismerkedik Meggel és Charlieval. Rendkívü érzékeny lélekkel rendelkezik, ami szintén nagyon tetszett. Sajnos ez az érzékeny lélek nem könnyíti meg a dolgát az orvosi szakmában, ahol még csak hibát sem kell véteni, sajnos a halál bármikor feltűnhet és ezt rendkívül nehéz feldolgozni. Nagyon szép témaválasztás szerintem és rendkívül szimpatikusak a karakterek. Az olvasó együtt érez a beteg gyerekek családjaival. Átéli reményeiket, aggodalmukat és gyászukat is. És a legnagyobb sötétségben sem felejtik, hogy a Szeretet mindennél erősebb.
Mindenki figyelmébe ajánlom és már nagyon várom a folytatását.

anitha P>!
Donna VanLiere: Karácsonyi áldás

Miután olvastam a Karácsonyi cipőt, előítélettel vettem a kezembe ezt a könyvet. Nem vagyok hívő, nem tud meggyőzni a nagy terv gondolata, pedig a könyv mondanivalója igazából pont az, hogy Isten nem elvesz, csak mi nem érhetjük meg a földi oldalon állva.
A könyv eleje egyáltalán nem tetszett. Csupa-csupa magyarázkodásnak éreztem. A második felére érdekesebb lett, de leginkább a bájos szó jut eszembe, ha egyszóval kéne jellemeznem. Az írónő most még az egyszem negatív szereplőt is kifelejtette és csupa földre szállt angyalról írt. Na jó, volt benne egy tékozló fiú is, de pár oldalban összefoglalva a jelenlegi sztori előtti időben való botlását.
Természetesen itt is van szomorú, könnyes történés, de nekem annyira mese volt az egész ráadásul a sok véletlennel együtt, hogy nem igazán tudtam komolyan venni.
Azért látok fejlődést az előző könyvhöz képest, de még a könyv második felében az első feléhez képest is. Voltak jelenetek amik megmosolyogtattak, valami szimplán megfogalmazásában, de voltak nagyon jóra sikerült párbeszédek is.
Akció keretében egyszerre több részét is megvettem a sorozatnak, még legalább egyre szükségem van egy kihíváshoz. Kíváncsi leszek, hogy a harmadik könyv után mi a véleményem az írónőről.

Katica_98 P>!

A karácsony legnagyobb áldása. Ezért van az, hogy a karácsony mindig a csodák ideje marad….
…..Ha az ember túlságosan lefoglalja magát, nem veszi észre az orra előtt zajló csodákat.

Katica_98 P>!

És ha az élet megsebez, remélem, azért lesz így, mert annyira szeretted az embereket, nem pedig azért, mert rosszul bántál velük.

Katica_98 P>!

– Te miért vagy hálás, apuci? – kérdezte Olivia. – Azért, hogy mindnyájan az asztal körül ültök – felelte Jim.

Chi >!

Nem az a lényeg, meddig él az ember, hanem az, hogy hogyan; hogy kiket szeret, és hogy kik szeretik.

Chi >!

Bármilyen hurkokba és völgyekbe vigyen is életed hullámvasútja, remélem, egészen a menet végéig kitartasz majd. Mert tudd meg, hogy a menet rövidebb lesz, mint sejtenéd, és ha megijedsz és becsukod a szemed, talán éppen a lényeget nem veszed majd észre.

dontforgettosmileandread P>!

– És orvostanhallgatónak lenni milyen?
– Az egész gyakorlatilag annyi csésze vacak kávé, amennyit az ember gyomra csak befogadni képes, és utána még jó néhány.
– Szóval összességében azt mondod , hogy a vizeletmintákkal, katéterekkel, ágytálakkal és a vacak kávéval együtt is… csupa móka és kacagás?
– És mindez az öné lehet, ha közben még az sem zavarja, hogy élete végéig tanulnia kell- próbáltam humorizálni.

90.-91.oldal

Kikyo>!

Persze tisztában voltam vele, hogy még mindig történnek csodák, ugyanakkor azt is nagyon jól tudtam, hogy a menny nagyon gyakran marad néma.

Kikyo>!

Egy ideig itt tartózkodunk, ezen a világon, aztán eltűnünk, és csak lényünk apró darabjai maradnak meg belőlünk azokban, akiket a legjobban szerettünk.

bernadettii>!

-Miért kellett megismernem?
-Mert az a sorsod, hogy szeresd. – válaszolta apa.
Szavai szíven ütöttek. Vajon tényleg ez lehetett az egyetlen oka a megismerkedésünknek? Hogy szerethessem, mielőtt meghal? Éreztem, hogy a vállam remegni kezd. Arcomon könnyek csordultak végig, de nem szóltam egyetlen szót sem. Apa a mellkasához húzta a fejem, én pedig zokogva kapaszkodtam belé.
-Szeresd, ameddig teheted – mondta, egészen közel hajolva a fülemhez. – Szeresd, ameddig teheted.

Karácsonyi remény sorozat · Összehasonlítás