A ​karácsonyi cipő (Karácsonyi remény 1.) 70 csillagozás

Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Robert ​sikeres ügyvéd, akinek megvan mindene, amit ebben az életben kívánhat és mégis nincstelen. Mivel kizárólag csak az anyagi javakra és a karrierjére összpontosított, veszélybe került a házassága. Elveszítette feleségét Kate-et, két kislányát, és végső soron saját magát is A nyolcéves Nathan rajongva szeretett édesanyja, Maggie, rákos. Nathan és családja egyszerű, mégis teljes életet él, kihasználva minden együtt töltött pillanatot
Karácsony éjjelén Robertet és Nathant egészen véletlenül sodorja egymás mellé a sors mindketten ajándékot vásárolnak. Robert egy olyan család számára, akiket már alig ismer, Nathan pedig az édesanyjának, akit hamarosan elveszít. Ez a találkozás mindkettejük életét örökre megváltoztatja, hiszen Robert megtanul egy nagyon fontos igazságot: néha a legkisebb dolgoknak van a legnagyobb hatása.
A karácsonyi cipő egy történet az emberségről, arról, hogy milyen mélyebb jelentőséggel bírhatnak a szerencsés véletlenek, és hogy miképpen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2001

Lazi, Szeged, 2016

dontforgettosmileandread P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Nem tudom, hogy egy ilyen regény után hogyan lehet érdemben nyilatkozni. Nagyon nehéz. Nem egy szokványos karácsonyi történet. Bár megvannak a meghitt, csoda pillanatok, mégis mindvégig ott van a torokszorító érzés. A fülszöveg alapján érzed a végkimenetelét.

Donna VanLiere karácsonyi sorozatáról decemberben rengeteget meséltem, hiszen a szüleim által készített könyves adventi kalendáriumban talán mondhatom, hogy együtt vártuk, hogy tartalmazza e a sorozat következő köteteit. Így amikor tegnap megláttam a kalendáriumban A karácsonyi cipőt, az első részt, nem volt kérdés, hogy mi lesz a következő olvasmányom. 150 oldalnyi tömör csoda és hit.
Sokféleképpen lehet értelmezni, az olvasó vagy elhiszi vagy nem. Jelenthet számára véletlen összefüggések sorozatát, de ugyanakkor mélyen hiheti, hogy igenis képes a Gondviselő olykor egy pár cipővel is megváltoztatni valakinek az életét. Én ezt hiszem. Nincsenek véletlenek, ahogyan véletlen találkozások sem. Minden okkal történik.
Ez a könyv megtanít értékelni a mindennapok csodáit, mosolyt fest az arcunkra, miközben össze is töri a szívünket, hogy az Ő útja felé terelgesse lépteinket.
Valahol minden ember összetörve születik, s egész életében próbálja összerakni önmagát. De mi az, ami végül össze is tart?

„ Szeretném, ha tudnád, hogy nem Isten tett engem beteggé, viszont Ő az, aki átsegít a nehézségeken!- próbálta megnyugtatni Nathant. – Ő adott erőt nekem, hogy veled és Rachellel tudjak játszani, és ne omoljak össze a különösen nehéz napokon.”

Rendkívül nehéz témát feldolgozó könyv, nem feltétlen a karácsony ünnepe az, amikor az emberek szeretnek a halál és a gyász témaköréről olvasni. Nekem is sokkal jobban esnek ilyenkor a kellemes, romantikus , örök happy end-el végződő történetek. Azonban kellenek ezek a történetek. Mindegyik történetnek helye van a világban, a legszentebb ünnep közeledtével is.

Mindenkinek kívánom, hogy élje át Donna csodálatos írásmódját, vegye körül a sugárzó szeretete, mely tökéletesen átjön a regényein keresztül is. Tapasztalja meg milyen, amikor együtt sír majd nevet szereplőivel. „ Ha szívünk nyitott, Isten a legapróbb dolgokon keresztül is képes más irányba terelni az életet… és ezzel együtt bennünket is.”

Én hiszek ebben.
És hinni is fogok.

Áldott ünnepi készülődést mindenkinek! Szeretettel ajánlom a sorozatot! ♥

Katica_98 P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Két szálon futó történet, két különböző családról, két különböző végkifejlettel.
Egy apa háttérbe szorítja a családját, nála első a munka. A másik egy haldokló anya és kisfia története. A két szereplő véletlenül találkoznak. És a sors iróniája, hogy a későbbiek során is keresztezik egymást az útjaik.
Szomorú történet, de nekem tetszett.
Szeretnék még olvasni a sorozatból.

Porcsinrózsa >!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Erősen spirituális hatású, csodaszép történet arról, hogy érdemes fontossági sorrendet felállítani az életünkben, és megfontolni, hogy mi az, ami igazán számít. Talán kissé túlságosan is „ki van hegyezve” a jóra, a hitre, a kapaszkodó megtalálására a nehéz helyzetekben. Erőt adó, bátorító a két szálon futó, két eseménysort párhuzamosan megmutató élethelyzet. Szépek az idézett gondolatok. Egy dologról azonban nem tudott meggyőzni az írónő. Nem hiszem, hogy egy elsős kisfiút ennyire direkt módon szembesíteni kell a halállal, bármennyire is az élet része az elmúlás. Sőt, egyenesen bűn ezt így megtenni, ahogyan a történetben elénk tárul, mert elhordozhatatlan terheket teszünk a kisgyermekre. Ezért kapott tőlem egy egész csillagnyi levonást a könyv.

Király_Dobos_Beatrix P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Magával ragadott a borító, ezért esett a választásom néhány kihíváshoz kapcsolódóan erre a téli kötetre. Maga a történet témaválasztása azonban szerintem nem ennyire illik a karácsonyhoz. Nagyon szomorú, hogy egy ilyen pici fiúnak ilyen korán szembe kell néznie az imádott édesanya szörnyű betegségével. A másik történet ismerős szituációból indul ki, amit nehéz külső szemlélőként megítélni. Régen alapvető volt, hogy a férj, az apa az, aki fenntartja a családot, biztosítja annak jóllétét. Manapság már legtöbbjük a család mellett áll ugyanúgy, mint anya, de bizony akadnak olyan foglalkozások, vállalkozások, amiknek a működése a hétköznapokban ezt kevésbé teszi lehetővé. Robert sikeres ügyvéd, és sikeréért kemény árat fizet, nincs eleget a családjával. Kettejük találkozásáról, hitről, szeretetről, a család, az örömteli apró dolgok észrevételének fontosságáról, változásokról szól a történetük.

Ananiila>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Nem egy újévre való történet az biztos, nagyon szomorú volt, inkább karácsonyra kellett volna időzítenem.
Nagyon rövid, mégis lélekig ható könyv volt, kicsit könnyeztem is rajta.
Nekem sok volt a vallásosság a könyvben, erre ilyen szinten nem vagyok befogadó.
De a második részt még biztos elolvasom, mivel itt áll a polcomon.

Juca P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

„- Szeretném, ha mindig tudnád – folytatta suttogva –, hogy életem legnagyobb boldogsága az volt, hogy a te anyukád lehettem.”

Megkönnyeztem. Erősen vallásos könyv, egy kicsit soknak éreztem. De ahogy Maggie a hite segítségével magyarázta el a fiának, mi fog történni, az nagyon szép volt, és megható. Két szálon fut a történet, amelyek időnként összekapcsolódnak egymással. Nathan életén jobban meghatódtam, mint Robertén. Ráadásul Robert 180 fokos fordulata nekem egy kissé túl gyors volt. Összességében tetszett, még a hatása alatt vagyok.

dianna76 P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Nem egy vidám könyv, de nem is vártam, hogy az lesz. Habár hívő vagyok, mégis úgy éreztem, kicsit túlságosan elment a történet a hit felé. Ettől nekem um. biblikus lett az egész. Összességében egy-két szóval minősítve, szép és megható mese. Azért mese, mert nem tudom, hogy a valóságban is megeshetne-e ilyesmi. Sajnos egyre inkább kiveszik belőlünk az emberség, és ezt nem feltétlenül írhatjuk a rohanó világ számlájára. A történet két szálon fut, de többször is összeérnek ezek a szálak, hogy aztán újra külön utakon haladjanak a cselekmények. Ez számomra érdekes volt. Kedveltem Nathant és családját, beleértve még a hospice ápolót is, aki csendesen, és tapintatosan volt jelen az életükben. A tanárnő is egyértelműen egy pozitív szereplő volt az odafigyelésével. Az apa munkatársai és főnöke is megértő egyének. Ehhez jött még a másik főszereplő családja. Szóval kicsit túl sok volt a jó szereplő, és Robert volt az egyetlen, aki kezdetben a negatívumot képviselte, ezzel a munkáért éléssel. Ettől lett kissé meseszerű az egész. Roberten keresztül történt meg az a csoda, ami több ember sorsának megváltozását eredményezte.
Aki szeretne karácsony táján egy szép, és szívet nyitogató történetet olvasni, annak ajánlom ezt a könyvet.

Lazi, Szeged, 2016
Nikita88>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Felkavaróan szép. Rövidsége ellenére, a rohanó mindennapokat tekintve is tanulságos történet. A szeretet ès a család fontosságáról. Arról, hogy ne dobjuk el rögtön, azt mi nem műkődik. Figyeljünk oda a számunkra fontos emberekre. Ne csak Karácsony idején, hanem mindig.

Kek P>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Pont egy éve olvastam, karácsonyra készülvén, de egy kicsit csömört kaptam tőle – ezért nem írtam inkább semmit róla. A szándék szép, világos, hogy a legszeretettebb ünnepünkhöz is társulhatnak olyan traumák, amit egy életen át se biztos, hogy fel tud dolgozni valaki, s valahogy ezt elmondani, átformálni – a szeretet lényegét átsugároztatni rajta. A történet már túl szép, szerintem elmondásában már nem sikerült a komolyságához mérten megmaradni a józanság talaján. Túl sok cukormázt kapott. A keserűség mellőzése hiteltelenné teszi.
Mindezt 1 év elteltével írom, mert olvastam a folytatását is. Szerencsére kíváncsi voltam rá. Megérte.

Angieolvas>!
Donna VanLiere: A karácsonyi cipő

Megint belenyúltam egy olyan történetbe, ami nem annyira tetszett. Én személytelennek éreztem a szereplőket. Nem egy vidám karácsonyi történet. Szomorú és olyan mélabús az egész. Nem jön át a hangulata, de a borítója gyönyörű.

dontforgettosmileandread P>!

A halál nem mindenható –
Nem törölheti ki az emlékeket,
Nem ölheti meg a szeretetet,
Nem pusztíthatja el a legingatagabb hitet,
Ahogyan véglegesen elfojtani sem tudja az Úrba
vetett legapróbb reményt,
Nem hatolhat be a lélekbe,
Nem nyomhatja el a szellemet,
Csak elválaszt bennünket egymástól egy időre,
Ennél nagyobb hatalma nem lehet fölöttünk-
Semmi több.

Lettka>!

Megesik, hogy az ember akkor adja a másiknak a legnagyobb ajándékot, ha semmit nem mond […]

Lettka>!

A nők nem holmikat akarnak kapni, Robert! Ők figyelemre vágynak.

Lettka>!

Nagyon könnyű felismerni, hogy másoknak meg kell változniuk, de sokkal nehezebb azt megérteni, hogy előbb nekünk kell.

Chi >!

– […]A nők nem holmikat akarnak kapni, Robert! Ők figyelemre vágynak. A gyerekek nem felesleges dolgokat szeretnének. Egyszerre úgyis csak egy játékkal tudnak játszani! Ők arra vágynak, hogy az apukájuk odafigyeljen rájuk, hogy ölelje meg őket, és együtt nevessenek. Ennél többet soha senki nem akart, amióta világ a világ!

Katica_98 P>!

Minél többet gondolkodom rajta, annál inkább érzem, hogy semmi sincs, amiben több művészet lenne, mint szeretni az embereket. VINCENT VAN GOGH

Chi >!

– Tehát: mit tettél? Mit tettél te magad annak érdekében, hogy együtt maradjatok?
– Nem is tudom, anya! Mondjuk azt, hogy megadtam Kate-nek mindent, amit csak akarhatott?
– De önmagad soha nem adtad oda…
– De megadtam neki…
– Mindenféle holmit! – szakított félbe. – De önmagad soha nem adtad oda neki! Márpedig ez hatalmas különbség. Te megpróbáltad pénzzel megváltani a boldogságot, és ez soha nem működik.

Chi >!

Mindnyájunkat foglalkoztatnak bizonyos kérdések, és én csak nagyon hosszú idő után ébredtem rá, melyek ezek közül a valóban fontosak, azok, amik igazán számítanak. Nem az, hogy: Hogyan fogok elég pénzt keresni?; vagy: Hogyan érhetem el, hogy előléptessenek? Nem, sokkal inkább olyanokra gondolok, mint: Vajon mit gondolnak a virágok a hótakaró alatt?; Mikor kell a madaraknak helyet foglalniuk saját maguk számára a délre költözés előtt?; Mi Isten terve az életemmel?; vagy: Miről álmodik a feleségem?

Karácsonyi remény sorozat · Összehasonlítás