A ​karácsony ígérete (Karácsonyi remény 4.) 28 csillagozás

Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Minden ​karácsonykor ígéretet kapunk a mennyből: a szeretet és a kegyelem ígéretét.
Hét évvel ezelőtt Gloria is tett egy ígéretet a férjének, annak halála előtt. Azóta minden karácsonykor elhelyez egy borítékot a karácsonyfán, benne egy emlékeztetővel, arról a bizonyos ígéretről. Gloria azonban nemcsak a férjének tett ígéretet, de önmagának is: megfogadta, hogy megtesz minden tőle telhetőt, hogy a rászorulókon segítsen. Legyen szó akár egy fiatal, egyedülálló anyáról, aki nem tudja kifizetni a villanyszámlát, akár egy olyan családról, akinek élelmiszersegélyre van szüksége, Gloria, a maga vehemenciájával, mindig megtalálja a módját, hogyan oldja meg a felmerülő problémákat. Kivéve egyet: amit a szomszédja, Miriam jelent. Miriam egy végtelenségig kritikus, folyamatosan elégedetlenkedő nő, aki nem szűnő gyanakvással tekint mindenre, amit Gloria tesz. Amikor ők ketten a sors szeszélye folytán szomszédokból lakótársak lesznek, az lesz a türelem és a hit végső próbája…
Ez a… (tovább)

Lazi, Szeged, 2021
Lazi, Szeged, 2021
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632675343 · Fordította: Barcza Gerda

szanes1>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Igazából nem ezt akartam olvasni, hanem Debbie Macomber hasonló című regényét, de ha már ez is a kezembe került, akkor végigolvastam. Kellemesen szirupos karácsonyi történet, adventkor még jól is esett.

B_Bri>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Rövid (175 oldal), de annál szebb, érzelemben gazdag ez a könyv!
Igazi Karácsonyra hangoló történet, a sok tragikus sors a végére mind jóra fordul, minden szereplő kedves, szimpatikus, mindegyiket van miért szeretni.
Abban a tekintetben csalódás, hogy a leírása alapján egy rossz szomszédi viszonyról terveztem olvasni, de nem erre van kihegyezve az olvasmány.
Van benne hóesés, téli fények, rengeteg remény, szeretet, segítségnyújtás és még sorolhatnám. Minden évben el fogom olvasni, november-december környékén, emellett körülnézek itthon, hogy mi az, ami nekünk felesleges, másnak pedig szükséges dolog lehet, és megkeresem a megfelelő szervezetet, ahonnan biztosan jó helyre kerülnek a holmik…talán ez a legnagyobb tanítása a könyvnek!

Radics_Végh_Ivett>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Nagyon jól alkotja meg az írónő a karaktereket. Vannak minden karakternek rossz tulajdonságai és ezt szóvá is teszik a szereplők, de úgy fogadják el egymást ahogy vannak. Ebben a történetben egy több éve eltűnt fiú talál haza, és ezzel hozza el a a karácsonyi csodát.

Zseti>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Karácsonyi hangolódáshoz kellemes és szívmelengető olvasmány mely szintén a karácsonyi csodát, az egymásra találást és a véletlenek sorozatának következtében egy igazán boldog karácsonyt láthattunk kibontakozni a történet szálából. Minden szereplőben találtam olyan igazán emberit és jó volt olvasni, hogy ezeken a rossz szokásokon vagy azok mentén a történet előre haladásával együtt változtak és ellenségekből barátok, megkeseredett emberekből élet vidám és pozitív emberek váltak, nem utolsó sorban a tett ígéret is teljesült. Nem volt zavaró, hogy ezzel a kötettel kezdtem a sorozatot.

Porsolya>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Szép, kis karácsonyi történet. Az eleje és a vége, nekem jobban tetszett. A történetben mikor megjelenik Chaz kicsit összekuszálódtak a szálak. Nem értettem, hogy mi lesz a szerepe. Furcsa volt, hogy amikor Gloriáról olvastunk, akkor E/1-ben mesélte a történetet, Chaz fejezeteiben pedig E/3-ban volt a leírás. Értem, hogy miért, de a könyv olvasásra közben, főleg még az elején ez picit zavaró volt. A vége tetszett, ügyesen lett megoldja.

Zsuzsanna_Hernádi>!
Donna VanLiere: A karácsony ígérete

Ez az a könyv, ami jó is lehetett volna. Jó az alaptörténet, jók a karakterek, de az egész teljesen kidolgozatlan és összecsapott. Kiválóan meg lehetett volna ezt írni, akár dupla ennyi oldalon, kidolgozva a szálakat, a karaktereket. Sőt, szerintem szuper forgatókönyvet lehetne belőle írni egy klassz, szivet melengető filmhez. Kár érte, hogy ez a jó alaptörténet csak ígéret maradt.

dontforgettosmileandread P>!

Ó, nem is tudom. Homályos a látásunk, azt hiszem. Könnyű elveszítenünk az éleslátásunkat, amikor belesüppedünk a mindennapok forgatagába. Állandóan csak rohanunk, és anélkül, hogy tudatában lennénk, elhagyjuk
Istent.
-Akkor miért nem kerül közelebb hozzánk?
-Mi távolodunk el- magyarázta az anyja. – Isten soha nem mozdul.-Odahajolt, arca egészen közel került Chaz füléhez: – Ezt ne felejtsd el.

dontforgettosmileandread P>!

Azt hiszem, az elmúlt esztendőben megtanultam végre, hogy Isten nem akarja, hogy bizonyos dolgokat elfelejtsünk, így megengedi, hogy visszatérjünk ezekhez az emlékekhez – nem naponta, hanem alkalmanként, és felidézzük őket. Az efféle pillanatokban rájövünk, hogy valahogy, valamilyen módon Isten összefonja az emlékezést és a felejtést, szépséggé formálja, olyasvalamivé, ami tulajdonképpen értelmet ad életünk zűrzavarának.

dontforgettosmileandread P>!

Isten a legapróbb részletekben rejlik – magyarázta az anyja, amikor segített neki a fadíszítésben. – Valamit mi végnek tekintünk, Ő pedig kezdetnek.
– Minek a kezdetének? – kérdezte Chaz.
– Az új életének – válaszolta az anyja,

Karácsonyi remény sorozat · Összehasonlítás