Csiszolatlan ​gyémánt (Chambers testvérek 3.) 83 csillagozás

Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Anglia, ​1881. Nehéz idők járnak a Brit Birodalom diplomatáira: nem sokkal az amerikai elnökválasztás után a washingtoni nagykövetüket meggyilkolják, és felerősödnek az ír függetlenségi törekvések is. A Korona szolgálatában Michael Raffertyre hárul a feladat, hogy a gyilkos nyomára bukkanjon. A küldetés sikere érdekében Rafferty diplomatának adja ki magát: a feladat azonban nehezebb, mint amilyennek elsőre tűnik, a férfi modorával ugyanis komoly gondok adódnak. Ezért úgy dönt, keres egy nőt, aki megtanítja neki az illemszabályokat, és egyben hajlandó eljátszani a felesége szerepét. A kiszemelt hölgy, Arianne Chambers azonban vonakodik belemenni a játékba. Arra még hajlandó lenne, hogy úriembert faragjon a bárdolatlan fickóból, férjre viszont egyáltalán nem vágyik. Ám hamarosan azon kapja magát, hogy a Michael durva külseje alatt megbúvó szenvedély lassanként meghódítja a szívét. Rafferty eközben egyre veszélyesebb kalandokba bonyolódik, és rádöbben, hogy Lady Arianne sokkal… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520054 · Fordította: Fügedi Tímea
324 oldal · ISBN: 9789634520061 · Fordította: Fügedi Tímea

William Chambers · Michael Rafferty · Arianne Chambers

Mrs_Curran_Lennart P>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Kihíváshoz választották nekem, így kimaradt a második rész, de az elsőnél jobban tetszett. Már az alapsztori megfogott, mivel ez egy „az elejénkinemállhatják egymást” történet. Lady Arianna, egy herceg lánya, és Michael Rafferty, az ír nyomozó, különbözőbbek nem is lehetnének. Mindkettőjük feje tele van előítéletekkel a másik iránt. Ennek ellenére az erős vonzalom megvan közöttük, csak időt kell adni nekik.
Még az is tetszett a történetben, hogy erőteljes krimi vonásokat mutatott. Meggyilkolt nagykövet, fura koporsók, eltűnt személyek, merényletek, sokkal több volt benne, mint egy szimpla románcban. Csak ajánlani tudom.

Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

És végül a harmadik Chambers testvér is megtalálta a boldogságát…
Akárcsak a bátyjaké, úgy Arianne története sem nélkülözte a kalandot, a riposztokat és a romantikát, mégis a három pár közül az ő és Rafferty párosa tetszett a legjobban. Sok szerepe volt ebben annak is, hogy már az első találkozás alkalmával érezni lehetett a vonzalmat közöttük, még úgy is, hogy maga a találkozás nem sikerült a legjobbra. Kezdetben mindketten túl makacsok és előítéletesek voltak ahhoz, hogy működjön a közös munka, aztán ahogy kikerült Eva a képből, onnantól éreztem azt, hogy összecsiszolódtak.
A mellékszereplők közül nagyon örültem William felbukkanásának, az a jobb horog a végén igazán ütős volt, ami pedig Phineast illeti, az írónő véletlenül nem tervez neki is egy önálló kötetet?

Zsuzsanna_Makai>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Azt hiszem, ez volt a sorozat legjobb része. Jó arcok voltak a főszereplők, jó volt a történet. Azt külön kiemelném h a Garfield elleni merényletnek rögtön-gyorsan utánaolvastam, még abba se lehet belekötni. Amikor Arianne azon gondolkodott, h nem érti, mi ez a ragaszkodás az arcszőrzethez, még az is történelemhű lehetet…

Trice29>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Igényesen megírt, fordulatos történet, kedvelhető szereplőkkel. Számomra egy kicsit hosszúra nyúlt, de élveztem az olvasást.

l_moni>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Jó volt de valami hiányzott belőle. Valahogy nem éreztem a kémiát a szereplők között. Anne és Rafferty valahogy túlbonyolítottak mindent. Szeretlek de nem kellesz, szeretlek de nem vagyok elég jó neked.
A vége nagyon össze lett csapva, nem is igazán értettem miért úgy lett vége ahogy.

meteoritastar>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Arianne és Rafferty aranyos és szorakoztató páros volt.
Jókat mosolyogtam a szóváltásokon és azon, amiket egymásról gonoltak, feltételeztek.
Annyira valóságosak voltak, minden érzésükkel, tettükkel vagy hibájukkal. Nem lehet nem szeretni őket.
A történet is érdekes volt, különösen, hogy valós események ihlették.
Tetszett, de a bátyusok könyve azért jobban. :)):))
spoiler

Borcsy P>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Nem tudtam igazából eldönteni, hogy ez krimi vagy szerelmi történet, de inkább az utóbbi. A krimi szál kiszámítható.
Az eleje tetszett, aztán valahogy elvesztettem az érdeklődést. A hajóút néhol unalmas, vontatott volt. A szereplőket sem tudtam igazán megszeretni, főleg Arianne-t nem.
Kikapcsolódásnak egyszeri olvasásnak nem rossz, de határozottan nem lett a kedvencem.
3 csillagra értékelem.

Silverlight>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Egy kellemes történetben volt részem. Se nem túl jó, se nem túl rossz volt. Ahogy az értékelésemen is látszik közepesen élveztem a könyvet. Szerintem jobban fel van értékelve, mint amilyen jó, de lehet, hogy csak azért nem tetszett annyira, mert egy fantasztikusan jó sztori után olvastam. Nekem nehezebben olvasható, darabos, kicsit unalmas is. Kissé vontatott volt az egész. Ez a könyv határozottan nem az én világom. Ez a kémes, álcázásokkal teli világ nem az én terepem.

324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520054 · Fordította: Fügedi Tímea
Tímea_Kocsis_2>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Egy trilógia zárása, ezúttal a két fivér húga Arianne talál párra. Jelentős szerephez jut a politika és egy összeesküvés utáni nyomozás. Sokszor könnyed, néhol vicces és végig egyfajta csintalanság jellemzi. A történelmi tények kicsit komorrá teszik a lezárást, de személyes téren jóra fordulnak a dolgok. Sajnos pont a lezárás sikerült kicsit zavarosra, bár így is teljes. A végén feltorlódnak az események, pár oldallal több és bővebb kifejtés még jobb lett volna.

Marcsi P>!
Donna MacMeans: Csiszolatlan gyémánt

Egyértelműen a sorozat legjobbja! Mind Rafferty, mind Arianne szerethető karakter, együtt pedig sziporkáznak. :) Már az első együtt töltött perctől kezdve erezhető a szikra és a háttérszori is nagyon izgalmas. Mivel már közeledünk a századfordulóhoz, így kicsit más ez a könyv, mint az átlagos 1820-as bálos Londonos történetek, de nagyon örültem, hogy Amerikába utaztunk, kicsit belemélyedtünk az ír függetlenségi harcokba és bár sajnálom, hogy nincs még egy tesó akiről írhatott az írónő, de szép befejezés volt. :)

bozs>!

Érezte, hogy ilyen kevés utassal biztosan nem lesz a hajón elegáns vacsora. Sem különféle emberek, akikkel összeismerkedhetnek.
– És mit tudunk csinálni azon az alkalmi gőzösön? …
– Olvasunk.

Kapcsolódó szócikkek: Arianne Chambers · Michael Rafferty
Sippancs P>!

Néha a levegővétel is elég feladat egy napra.

29. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: gyász
Sippancs P>!

– […] Úgy vélem, a magányos élet nem élet.

miaow P>!

– A távolság néha rávilágít a kapcsolat értékére.

MissBennet>!

Ez a baj azzal, ha valaki nyíltan kimondja a gondolatait: később kísérteni fogják.

58. oldal, 4.fejezet

Körtefa>!

Kopogás riasztotta fel a gyönyörű álmából. Rafferty is szerepelt benne, egy csokor nefelejcset tartott a kezében.

miaow P>!

– A kihívások jót tesznek az embernek.

Kapcsolódó szócikkek: William Chambers
krisztin1>!

– Ha egy társadalom képes olyan nőt kinevelni, mint az én feleségem, bizony érdemes a figyelemre.

Kapcsolódó szócikkek: William Chambers
krisztin1>!

A bátyjának igaza volt. Jelentős eredményeket lehet elérni egy kis csábítással.

Kapcsolódó szócikkek: Arianne Chambers · William Chambers
kkata76>!

Halovány, rózsaszín pír indult el felfelé a nyakától, amitől Rafferty egy pillanatig úgy képzelte, hogy a nő felső osztálybeli agya belelátott az ő alsó osztálybeli gondolataiba.