Arany ​ABC 14 csillagozás

Donászy Magda: Arany ABC Donászy Magda: Arany ABC Donászy Magda: Arany ABC Donászy Magda: Arany ABC Donászy Magda: Arany ABC

Donászy Magda kedves verseihez és mondókáihoz Reich Károly készített bájos rajzokat. A színes képeskönyv a legkisebbek számára megkönnyíti a magyar ábécé elsajátítását.

Holnap, Budapest, 2012
40 oldal · ISBN: 9789633490082 · Illusztrálta: Reich Károly
Holnap, Budapest, 2009
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633468951 · Illusztrálta: Reich Károly
Holnap, Budapest, 2002
36 oldal · ISBN: 9633465427 · Illusztrálta: Reich Károly

Gelso P
Donászy Magda: Arany ABC

nagyon élveztem felolvasni a benne lévő versikéket, és közben elcsuklott a hangom, mert bár nem tudom már a benne szereplő szövegeket, de sikerült mindet felidéznem olvasni-tanulok-korszakomból, valahány versnek eszembe jutott az első négy sora… jó volt így nosztalgiázni, és hát Weöres Sándor, Gazdag Erzsi, Zelk Zoltán mellett újabb „elfeledett” gyerekkori kedvenc költőmre visszaemlékezni, verseit felidézni…
kedves emlék, jó volt…

latinta SP
Donászy Magda: Arany ABC

Ahogy újra élem a gyermekkort (immár többszörös nagymamaként), fel-felidéződnek a kedves képek, mondókaszerű versek, az egyszerű ritmusos szövegek:
Asztal alatt a kisautó elaludt, elaludt…

Virágszépe
Donászy Magda: Arany ABC

Egyszerűen tökéletes. Rögtön utat talál a gyerekekhez: rövid mondókák, nagy, hangulatos rajzok mellett. Ritmusos vers ismert szavakkal, azután folytathatjuk a betűkeresést lelkesen, saját kútfőből.

Juci P
Donászy Magda: Arany ABC

Andrisnál minden ábécéskönyv nyerő :) Hogy lehet, hogy én erre a könyvre nem emlékszem? Reich Károly forevör, természetesen :)

rhea_silvia
Donászy Magda: Arany ABC

Már ovis koromban tudtam belőle minden versikét. Minden leendő pici molynak szívből ajánlom.