Buda ​hőse 9 csillagozás

Donászy Ferenc: Buda hőse Donászy Ferenc: Buda hőse Donászy Ferenc: Buda hőse Donászy Ferenc: Buda hőse Donászy Ferenc: Buda hőse

A történet a 150 éves török hódoltság vége felé játszódik, egy szerencsétlen sorsú, gonosz rokonságuk árulása miatt árván maradt ifjú és leány Hollókövy Edömér, s annak szerelme Csilla története elevenedik meg a lapokon. Gárdonyi bizonyára sokat merített ebből a műből (amely a századforduló idején jelent meg, és igen kedvelt olvasmány volt), mert szinte egy az egyben megtalálhatjuk nála is az ismerős motívumokat: török rabság, szökés és szerelem, árulás és ármány, hősiesség és vitézség, végül pedig a gigászi ostrom. Mindez persze valós eseményekbe, valóban élt személyek köré írva.

Eredeti megjelenés éve: 1895

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikus kaland könyvek Intermix, Patent

Intermix / Patent, Budapest - Ungvár, 1992
Győző Andor, Budapest, 1934
386 oldal · Illusztrálta: Hende Vince, Haranghy Jenő

Biró_Krisztina>!
Donászy Ferenc: Buda hőse

Az ezeréjszakàhoz hasonlò történelmi regény ami az elsô könyv volt Donàszytòl de biztos nem az utolsò.Egybôl kedvenc lett.Bàr csak elektronikusan. MEK-en volt elérhetô de figyelem LETEHETETLEN!!!!!

Donászy Ferenc: Buda hőse

Ez egy szuper izgalmas, fordulatos, letehetetlen regény. Szerintem nagyon emlékeztet az Egri csillagokra (ahogy írja is a fülszöveg, hogy Gárdonyi is sokat meríthetett belőle – ugyanis ez a könyv íródott korábban), sok párhuzam megfigyelhető. Kissé túlidealizált pozitív hősök, sátáni gonoszságú negatív szereplők, rengeteg kaland, fordulat, ármány, cselszövés, és persze szerelem. A végén pedig Buda ostroma, amelynek során a magyarok végre visszafoglalják a törököktől a fővárost. Szerintem indokolatlanul kevéssé ismert ez a könyv, aki teheti, olvassa el, érdemes! (Az idézeteket örökbefogadtam)

kmintkonyv >!

Buda várának megerősített falai a lemenő nap tüzes sugaraiban ragyognak, a mecsetek fehér falain pedig az esti alkony tüzes pírja lángol…
A búcsúzó sugarak szemvakító ragyogással verődnek vissza a mecsetek aranyos félholdjairól és a kupolák gömbölyű réztetejéről, folyó aranynyal öntve el a Duna csendesen fodrozó tükrét.

kmintkonyv >!

…mert az okos mindig arra fordítja a köpönyegét, merről a szél fuj. Hidd el, öcsém, az a legháládatosabb munka, ha az emberek sírnak, velük sírni, ha nevetnek, velük nevetni.

kmintkonyv >!

Fölöttük az alkony halványodó ege, a búcsúzó nap sugarai ragyogtak. A ciprusok tetején még a leáldozó napsugár rezgett, de lombjaik között már rejtelmes árnyék borongott, halk, titokteljes susogással.