Rubens 6 csillagozás

Az életöröm festője
Donald Braider: Rubens

Pieter ​Pauwel Rubens minden idők legsikeresebb és legnagyobb művészei között tartjuk számon. Vallásos, allegorikus és mitológiai tárgyú festészete, életörömtől duzzadó nőalakjai méltán tették nevét halhatatlanná.
Azt már kevesen tudják azonban, hogy Rubens nemcsak festő volt, hanem a tizenhetedik század első felének egyik legbefolyásosabb európai diplomatája is. A hadban álló spanyol Németalföld uralkodóját képviselte a harmincéves háborúban, amikor – Európa politikai és vallási viszályainak következményeként – minduntalan cserélődött a barátok és az ellenfelek tábora.
Rubens élete alig-alig hasonlít más nagy művészekéhez: a szerencse fia, magánélete boldog, pályafutása siker és ünneplés szakadatlan sorozata. Belső békéjét szeretné viszontlátni a környező világban is, leghőbb vágya, hogy véget vessen a vérontásnak. Becsületessége, intelligenciája, alkalmazkodó képessége hozzájárult, ahhoz, hogy hazája ügyét méltóképpen képviselhette a spanyol, francia és angol… (tovább)

Corvina, Budapest, 1987
288 oldal · ISBN: 9631323897 · Fordította: Veressné Deák Éva

Vika>!
Donald Braider: Rubens

Donald Braider: Rubens Az életöröm festője

Sokat megtudtam belőle a festő életéről. Izgalom nem volt semmi. csak egy átlagos életrajz. egyszer el lehet olvasni :)