A ​mesterlövész 5 csillagozás

Donald A. Davis: A mesterlövész

Donald ​A. Davis – három New York Times-bestseller szerzöje – a mesterlövészek világába kalauzol bennünket egy tengerészgyalogos visszaemlékezésein keresztül. Jack Coughlin fötörzsörmester hatvanhárom halálos találatával az amerikai tengerészgyalogság legsikeresebb mesterlövésze. A könyv az ő életét és harctéri tapasztalatait meséli el. Coughlin, aki azelőtt sohasem fogott fegyvert a kezébe, tizenkilenc éves korában belépett a tengerészgyalogsághoz, és a következő húsz évet egy nagy hatótávolságú precíziós puska mögött töltötte. A világ számos válságövezetében megfordult, és egyedül az iraki „Szabadság” hadművelet alatt harminchat igazolt találata volt, melyek közül tizenhármat egyetlen, huszonnégy órás periódus alatt sikerült feljegyeznie.Coughlin úgy gondolta, tanulságos lenne megosztania történetét a nyilvánossággal. Célja nem egy öntömjénezö harctéri beszámoló megjelentetése volt, hanem egy érdekfeszítő vallomás arról, milyen embernek lenni a célkereszt mögött, és hogyan lehet… (tovább)

Aquila, Debrecen, 2006
304 oldal · ISBN: 9789636794408 · Fordította: Nitkovszki Stanislaw

szib26>!
Donald A. Davis: A mesterlövész

Egy amerikai katona személyes beszámolója az iraki háborúból. A jók harca a gonoszok ellen. Aki szereti az ilyen egyes szám első személyben megírt háborús történeteket, annak be fog jönni.
Számomra, Chomsky amerikai demokráciáról és a terrorizmusról írt könyvei után, inkább bosszantó és félelmetes. Egy kisgyerek felelőségével és leegyszerűsített világképével rendelkező állam, annak vezetői és katonai ereje, látszólagos uralma a világ felett.

gater>!
Donald A. Davis: A mesterlövész

Nagy kedvenc volt, alig tudtam letenni a könyvet. Mindig is oda voltam a mesterlövészekért, pontosság, precizitás ez igen! Nekem bejött a könyv.