69 ​nap alatt Magyarország körül 3 csillagozás

Egy kéktúrázó naplója
Domszky Zoltán: 69 nap alatt Magyarország körül

Talán, mint a napló név is utal rá, elsősorban nem útvonalleírást akartam készíteni, hiszen abból már számtalan jobbnál jobb van. Éppen ezért fényképekkel sem növeltem a terjedelmet, bárki bármely helyről talál képeket a neten. Arra törekedtem, hogy a megélt történéseket, élményeket, hangulatváltozásokat minél élethűbben visszaadjam.
Átlagos túrázó lévén bizton állíthatom, hogy bárkivel megtörténhet mindaz, ami velem megtörtént ezen az úton. Ennek ismeretében mindenki eldöntheti, hogy kíván-e hasonló élményekben részesülni. :) A leírásba belecsempésztem olyan történeteket is, amelyek ugyan nem ezen az úton történtek meg velem, de akár itt is megtörténhettek volna.

Underground, Budapest, 2020
Underground, Budapest, 2015

Domszky Zoltán: 69 nap alatt Magyarország körül

A könyv annak a 69 napnak a krónikája, ami alatt a szerző egymagában végigjárta az Országos Kék Kört, a maga 2517 kilométerével. Gyakorlatilag naplószerű bejegyzésekben írja le a napi történéseket – nem kell szépirodalmi igénnnyel megírt tájleírásokra gondolni, ha úgy vesszük semmi extra. Mégis nagy élvezettel olvastam a Domszky úr élményeit – ehhez időnként megvillanó jó humora is hozzájárult, és persze a különleges találkozásokról, eseményekről szóló beszámolók is. Most, hogy ritkábban jutok ki a természetbe, némi virtuális kárpótlást jelentett ez a napló. És persze felkorbácsolta az eddig is élő vágyat: magam is nagyon szeretnék egyszer hasonlót csinálni! Minden elismerésem (és irigységem :)) az íróé!
Addig is várom a hétvégét, hogy végre megint eljussak a Börzsönybe, várom a tavaszt és várom, hogy végre legyőzzük a vírust és legyenek újra teljesítménytúrák!

WARNING: Túramegvonási tüneteim pozitívan befolyásolhatták a csillagozásomat! :)

Hidden_fremen>!
Domszky Zoltán: 69 nap alatt Magyarország körül

Jó volt túrázni Domszky Zoltánnal és gratulálok a bátorságáért és kitartásáért. Nekem is meghozta a kedvem, bár időm egyelőre nincs rá. A legnagyobb félelmem egyébként egy ilyen úttal nekem is a kutyák, akár az agresszívabb, akár a hozzám csapódó fajta.
Ami nekem hiányzott a műből, az a felszerelés. Mit vitt magával, mi bizonyult feleslegesnek, stb. Hol töltötte az eszközeit (még laptop is volt nála.) Szerintem a túracipő (a tönkrementé és az újé is) márkája is belefért volna.

Wiggin77 P>!

A lefelé vezető jól járható turistautak mindig rossz irányba mennek. Következmény: egy kereszteződésben Neked felfelé vagy dzsindzsában kell menni. De legtöbbször dzsindzsában felfelé.

Wiggin77 P>!

A település végén egy közkútból feltöltöttem a vízkészletemet. Közben odajött egy helybéli úr is vödörrel, és mikor kérdésére válaszolva megtudta, merre jártam/járok, azt mondta: „Ahá, van egy kis bogara…”. Már majdnem megkérdeztem hogy hol, hogy lesöpörjem magamról, amikor leesett, hogy az elmeállapotomra célzott.

Wiggin77 P>!

Ekkor már sejtettem, hogy nem volt jó ötlet ide jönni, de még mielőtt bármit is tehettem volna, megjelent a plébános úr. Szegény kis híján infarktust kapott, amikor fekete moszkitóhálóval a fejemen váratlanul felültem előtte. Mondhattam már, hogy elnézést, nem akartam megijeszteni… ezen már rég túl voltunk. „Erélyes” papi hangon felszólított, hogy távozzak onnan. Kis híján elnevettem magam… ezzel a határozottsággal egy ördögfiókát sem tudna elriasztani, nemhogy a Sátánt.

Wiggin77 P>!

Már kiértem a városból, és kezdtem beletörődni, hogy valahol a szántóföld szélén kell sátort vernem, amikor megláttam egy nyitott kaput, a belső út végén egy kastély kinézetű épülettel. Gondoltam, kastély előtt már sátoroztam, hátha sikerül egyszer beljebb is kerülni. Bementem tehát, hogy engedélyt kérjek sátort verni az udvarban. Meglepetésemre egy fiatalemberekből álló népes társasággal találkoztam akik elmondták, hogy éppen legénybúcsút tartanak, és felajánlották, hogy tartsak velük. Először szabadkoztam, de aztán beadtam a derekam, amit nem bántam meg. A telken volt ugyanis egy meleg termálvízzel töltött medence is, amiből szinte ki sem jöttem. A társaság nagyon szimpatikus volt, mint megtudtam, valamennyien „szelíd motorosok”. Szebbnél szebb motorjaik ott álltak az udvaron. Etettek, itattak, úri dolgom volt. Ezúton is köszönöm önzetlen és szívélyes vendéglátásukat csakúgy, mint a ház tulajdonosának, aki minimális ellenszolgáltatásért megengedte, hogy ott sátorozzam, tisztálkodhassak és áztathassam magam a termálvízben. Azért nem nagyon akartam kívülállóként zavarni, még megvártam a „művésznő” előadásának egy részét, majd félrevonultam a ház egy zugába, és lefeküdtem. Ennél több nem is történt, alvásról szó sem lehetett a nagy hangoskodásban. Talán hajnali 4 órakor lett vége a bulinak, akkor tudtam aludni egy órát.