Az ​ólomerdő 6 csillagozás

Dömötör Ákos (szerk.): Az ólomerdő

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hetedhét Magyarország Móra

Móra, Budapest, 1988
166 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631156141 · Illusztrálta: Sinkó Veronika

Mesemondó I>!
Dömötör Ákos (szerk.): Az ólomerdő

Voltak benne ismerős mesék (rátóti csikótojás, balatoni kecskekörmök, stb.), de néhány egészen új is, amiket nagyon szerettem. Néhány ismerős mesetípusnak újszerű változatai kerültek a kötetbe, pl. az aranyszőrű bárány helyett it fa biciklihez ragadt hozzá az egész falu népe… A szöveg élvezetes volt és olvasmányos, a tájszavakat megmagyarázták lábjegyzetben (néha az egészen ismerteket is), és a könyvben jó vegyesen voltak klasszikus tündérmesék, tréfás mesék, történelmi és helyi legendák is. Szórakoztató olvasmány volt. Fél csillagot azért veszített, mert az illusztrációk elég randák.

murmur>!
Dömötör Ákos (szerk.): Az ólomerdő

Meglepően sok ismeretlen mesével futottam benne össze, üdítő vàltozatossàg a sok hasonló meséskönyv között.

andi75>!
Dömötör Ákos (szerk.): Az ólomerdő

Jó kis mesekönyv. Nem a megszokott Benedek Elek féle mesék, de nem is túl elborultak. Az külön tetszett, hogy Vas, Veszprém, Komárom és Fejér megyéből gyűjtötték a meséket, így otthoni tájakkal is találkoztam benne. Az illusztráció is nagyon tetszett: bár az emberalakok kicsit furák, de összességében nagyon szép, színes rajzok díszítik a könyvet.