Régi ​magyar nyelvemlékek 2 csillagozás

A kezdetektől a XVI. század végéig
Dömötör Adrienne: Régi magyar nyelvemlékek

A magyar nyelvnek – s vele együtt a kultúrtörténet számos területének – kiemelkedő fontosságú dokumentumai a nyelvemlékek, amelyeket a kötet a magyar könyvnyomtatás hőskorának tekinthető XVI. század végéig tárgyal. A művekkel kapcsolatban bemutatja létrejöttük körülményeit, kitér a szövegekből levonható tanulságokra, valamint összefoglalja a kéziratos és a nyomtatott írásművek korszakának legfontosabb jellemzőit. Az írásbeliségnek tehát arról a közel hét évszázadáról ad rövid áttekintést, amely a magyarság nyelvéből legkorábbról fennmaradt szavakkal kezdődik (930 körül), és a Vizsolyi biblia megjelenését (1590) követő évekig tart. A kötetben számos eredeti szöveg(részlet) szerepel, mai nyelven való értelmezésükkel együtt; több esetben az eredetiről készült fényképmásolattal kiegészítve.

Akadémiai, Budapest, 2006

Belle_Maundrell>!

Dömötör Adrienne: Régi magyar nyelvemlékek A kezdetektől a XVI. század végéig

Vizsga előtt villámolvastam, és valamit tudhat a néni vagy én, mert fogékony agyacskámban nagyon jól megragadtak a dolgok, még ha olvasás közben untam is. Milyen kár, hogy nem ezt a tételt húztam. :P

theodora P>!

Dömötör Adrienne: Régi magyar nyelvemlékek A kezdetektől a XVI. század végéig

Záróvizsgára készültem ebből a könyvből, elég olvasmányos, akit érdekelnek a régi magyar nyelvemlékek és nem elégednek meg a középiskolai nyelvtanóra anyagával, vagy esetleg magyar szakosok, azoknak jó választás :)