Domokos János (szerk.) · Görög Lívia (szerk.)

Világirodalmi ​dekameron I-III. 5 csillagozás

Válogatás a világirodalom legszebb elbeszéléseiből az ókortól a XX. századig
Domokos János – Görög Lívia (szerk.): Világirodalmi dekameron I-III.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Hérodotosz, Lukianosz, Longosz, Theodor Storm, Gottfried Keller, Herman Melville, Gustave Flaubert, Jókai Mór, Lev Tolsztoj, Nyikolaj Leszkov, Jan Neruda, Mark Twain, Bret Harte, Thomas Hardy, Anatole France, Maria Konopnicka, Henryk Sienkiewicz, Mikszáth Kálmán, Joseph Conrad, Rudyard Kipling, Jack London, Ion Creangă, Diego Hurtado de Mendoza, Petronius Arbiter, Alekszandr Szergejevics Puskin, Honoré de Balzac, Prosper Mérimée, Edgar Allan Poe, Pu Szung-ling, E. T. A. Hoffmann, Giovanni Boccaccio, Johann Wolfgang Goethe, Washington Irving, Niccolò Machiavelli, Nyikolaj Vasziljevics Gogol, Ivan Szergejevics Turgenyev, Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij, Bjørnstjerne Bjørnson, Ksaver Šandor Gjalski, Guy de Maupassant, Assisi Szent Ferenc, Josephus Flavius

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Világirodalom Remekei Európa

valdav>!
Domokos János – Görög Lívia (szerk.): Világirodalmi dekameron I-III.

Domokos János – Görög Lívia (szerk.): Világirodalmi dekameron I-III. Válogatás a világirodalom legszebb elbeszéléseiből az ókortól a XX. századig

Elég vegyes olvasásélmény… Szerencsére az ókori „beteg” történetektől (pl. külön elbeszélésben apa-lány megrontás, illetve anya-fiú házasság) már az első kötet végére eljutunk a XIX. századi klasszikus irodalomig (még közben „Lazarillo de Tormes” címen igazán kacagtató, 'Indul a bakterház'-szerű középkori történetbe botlunk). Ugyanakkor az általam igen nagyra tartott írók (pl. Gogol, Dosztojevszkij, Tolsztoj, Maupassant, Csehov, London) többnyire már korábban olvasott történetei mellett nagyon nem tudok mást kiemelni. Mondjuk szerintem elbeszélés hosszúságban nehéz is az olvasót folyamatosan magával ragadó, „irodalomtörténetileg” teljességre törekvő gyűjteményt összeállítani. Csillagozni éppen ezért nem is szeretném…

tgorsy>!
Domokos János – Görög Lívia (szerk.): Világirodalmi dekameron I-III.

Nagyon szeretem az ilyen vegyes salátát.

oscarmániás>!
Domokos János – Görög Lívia (szerk.): Világirodalmi dekameron I-III.

A második kötet valamennyi novellája, elbeszélése kiváló, nagyon jó ízlésre vall a címek eme antológiába való válogatása. A XIX. századi regényirodalom rajongóinak jó szívvel ajánlom.