Pons ​Gyakori hibák A-Z – Német 4 csillagozás

Dömők Szilvia – Gottlieb Éva: Pons Gyakori hibák A-Z – Német

kiadvány segítségével felismerheti és elkerülheti a némettanulás során előforduló leggyakoribb nyelvtani és szókincs hibákat.

A könyv három részből áll. Az első részben a nyelvtanhoz, a másodikban a szókincshez kapcsolódó tipikus hibák találhatóak, ábécérendbe szerkesztve. Egy-egy nyelvtani jelenség, illetve szó helyes használatát kék színnel kiemelt példamondatokon keresztül mutatjuk be. A német mondat mellett megtalálja annak magyar fordítását is. A harmadik részben pedig tesztelheti, hogy mennyire sikerült elsajátítania a könyvben foglaltakat.

A könyv végén a tárgymutatóban található magyar-német, német-magyar regiszter segítségével nagyon egyszerű a könyv használata.

Raabe Klett, 2017

Chris_Q>!
Dömők Szilvia – Gottlieb Éva: Pons Gyakori hibák A-Z – Német

Nagyon sokat tanultam ebből a könyvből, elsősorban szókincset illetően. A nyelvtani rész leginkább az alaptudás áttekintésére szolgál, azonban ebben és a szókincsi részben is olyan apróságokra hívja fel a figyelmet, amelyre nem biztos, hogy a nyelvtanuló magától rájönne, egymáshoz hasonló jelentésű/használatú szavakat mutat be. Ennek ellenére nem mondanám, hogy a nyelvben való elmélyülésre szolgál a könyv, ugyanis ahogy a címben is ígéri, minden benne szereplő dolog gyakori a német nyelvben, rendszeresen használják őket (sok szerintem egyébként csak a magyar anyanyelvűeknek fura, ezért is érdemes volt elolvasni). A legvégén vannak benne rövid tesztek, amik áttekintésre jók, de sajnos erre vontam le fél csillagot, mert a tesztek megoldási útmutatójában szerepelt két hiba. De összességében tudom ajánlani. :)

_fenrir_the_wolf_>!
Dömők Szilvia – Gottlieb Éva: Pons Gyakori hibák A-Z – Német

Az alaptudás áttekintésére és gyakorlására szuper kis könyvecske. Ajánlani tudom. :3

Raabe Klett, 2017