40 ​nap Pállal 1 csillagozás

Egy utazás, amely megváltoztathatja a világodat
Dominic Smart: 40 nap Pállal

A küldetés, amelyről el kell döntened, hogy elfogadod-e, nem más, mint hogy felfedezd Pál apostol életét negyven nap alatt. Látni fogod, hogy Isten hogy ragadja meg egyik legfőbb ellenségét, és hogyan változtatja át a keresztyén egyház kulcsfigurájává és a hívők bátorítójává szerte a világon.
Misszióvezetőnk segítségével tanulmányozhatod az írásokat erről a magával ragadó egyéniségről, és kiveheted a részedet a Krisztus egyházának építéséből.
Olyan sokat tanulhatunk Páltól! Ezért aztán a következő negyven nap része lesz a misszióra való felkészülésünk időszakának – hogy életünk egész hátralevő idejében Jézus követői legyünk.
Célja van az életednek, és a mai napod történéseinek is van valami oka. Ha keresztyén vagy, akkor Istentől kapott küldetésed van: ilyen egyszerű ez.
DOMINIC SMART a Gilcomston Parish Church lelkésze a skóciai Aberdeeenben. A Negyven nap Jézussal és Negyven nap Dáviddal című könyveket is ő írta.

Eredeti cím: 40 Days With Paul

Eredeti megjelenés éve: 2010

Koinónia, Kolozsvár
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789731650449 · Fordította: Mihály Emőke

Dominic Smart: 40 nap Pállal

Dominic Smart: 40 nap Pállal Egy utazás, amely megváltoztathatja a világodat

Feleségemmel olvastuk végig és olykor meg is beszéltük. Az idei év első őszi úrvacsorai vasárnapjáig terveztem be ezt a 40 napot Pállal. Sikerült is tartanom, bár néha be kellett hozni 1-2-3 elmaradt olvasmányt. Feleségemmel együtt olvastuk végig és olykor meg is beszéltük.
A könyv felépítése:
– ráhangolás, bevezetés, elköteleztetés
– maga a 40 napos tanulmánysorozat
– szómagyarázat, ki kicsoda, „kiképzőtábor”, összefoglalók (Pál életének eseményei, a vele kapcsolatos bibliai könyvek) és térképek
Tetszettek az Imádságok és az Elmélkedések (főleg a Gondolkodj el az életeden), amelyek segítségével igazán közelivé, személyessé vált a tanulmány. 21 idézetet írtam ki magamnak, ezekből csak néhány fontosat másoltam ide a könyvhöz.
Szerintem használni fogom másokkal is.

padamak>!

Akkor tanuljuk meg, amit tennünk kell, miközben tesszük.

33. oldal - 2. rész - 8. napi bibliaolvasás - Gondolkozz el rajta: 8. nap ApCsel 9,19-20 Isten gyorsan tud cselekedni (Koinónia, Kolozsvár)

padamak>!

Szükséges, hogy készen állj a válaszokkal. Ha olvasod Bibliádat, az nagyon sokat segít majd neked ebben, és az a bibliamagyarázat, ami tanításként elhangzik a gyülekezetedben, felvértez majd téged a harcra.

53. oldal - 3. rész - 17. napi bibliaolvasás - Gondolkozz el rajta: 17. nap ApCsel 14,1-7 Ikónium: harc dúl a gondolkodásmódodért! (Koinónia, Kolozsvár)

Légy bölcs!
Az ördög tudja, hogy amikor jól mennek a dolgok, rendszerint óvatlanok vagyunk.
Légy hát bölcs, és vigyázz, ha áldások jelentkeznek a misszióban, amit Istenért végzel!

63. oldal - 4. rész - 21. napi bibliaolvasás - Gondolkozz el rajta: 21. nap 2Tim 2,22-26 Légy bölcs! (Koinónia, Kolozsvár)

padamak>!

Milyen figyelmes hozzánk Isten, hogy barátokat ad nekünk, akik jókedvre derítenek, és megerősítenek minket a misszióban. Ám egy másik barát – aki mindenki felett a legjobb barátja Pálnak – is csatlakozott hozzá, és új bátorságot öntött belé. Maga Jézus ment hozzá. amikor Pál igazán maga alatt volt, és azt mondta neki: „Ne félj!”

79. oldal - 5. rész - 28. napi bibliaolvasás - Gondolkozz el rajta: 28. nap ApCsel 18,1-11 Korinthus: Jézus és a barátai segíteni tudnak rajtad (Koinónia, Kolozsvár)

padamak>!

Helyes, ha a gyülekezeted cselekvő gyülekezet szeretne lenni, … de az is annyira fontos, hogy a gyülekezeted a szeretet helyévé váljon. … Törekedj a szeretetre, és Isten szívének is az lesz a szándéka, hogy kijelentse magát közöttetek, a ti közösségetekben.

91. oldal - 6. rész - 33. napi bibliaolvasás - Gondolkozz el rajta: 33. nap ApCsel 20,32-38 Milétosz: szeresd hívő társaidat! (Koinónia, Kolozsvár)