Pisti ​vagyok, ments ki innen! 25 csillagozás

Dombóvári István: Pisti vagyok, ments ki innen!

Pisti ​átlagos magyar férfi. Vidékről kerül fel Pestre, nincsenek kimagasló képességei, de nagy reményekkel vág neki az életnek. Magasra törő álmai vannak, karrierre és igaz szerelemre vágyik, de a sors valahogy mindig keresztbe tesz neki, mindig mást kap az élettől, mint amire számít. Főleg pofonokat, de Pistinek helyén van a szíve és az esze, csak azért se adja fel, végigcsinál mindent. Szó szerint végig.
Első szerelem, a szüzesség elvesztése, első állásinterjú, első válás – filmszerűen pergő jelenetek, dialógusok, drámai helyzetek komikumba és abszurdba oltva-oldva, mert hát ilyen az élet nevű játék. Amelyben mindenkinek akarva-akaratlan részt kell vennie, szüntelenül változva, alkalmazkodva a körülményekhez. Így lesz Pistiből, a nagy reményű tanárjelöltből multikatona, a romantikus álmodozóból bolygóközi adatrögzítő, jelenkorunk csetlő-botló hőséből jövőnk fapados szupermanje. Szerelem, gyengédség, szexrobotok. Álmok, multik, csapatépítések, kicsit sem békés nyugdíjas… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2017
Jaffa, Budapest, 2017

Kata_dr_VF>!
Dombóvári István: Pisti vagyok, ments ki innen!

Dombóvári István új könyvét bátran ajánlom mindenkinek; kamasz, középkorú, idős, nő, férfi egyaránt jól fog szórakozni rajta, mindenki megtalálja benne a többletet, és mindenkit máshol szólít majd meg. Ami ráadás a regényben, hogy bármikor elővehetjük, minden életszakaszban másképp' értelmezzük majd, más lesz a mondanivalója.

FekTreE>!
Dombóvári István: Pisti vagyok, ments ki innen!

Az első pár fejezetnél még nem tudtam hova tenni a könyvet, de aztán a történet előrehaladtával megértettem. Nagyon jól felépített könyv.
Vicces volt és egyben elgondolkodtató.

Renáta_G>!
Dombóvári István: Pisti vagyok, ments ki innen!

Rövid, megmosolyogtató fejezetek, hétköznapi és abszurd szituációk, egy adag nosztalgia, érdekes, vicces párbeszédek. Egy könnyed esti olvasmány egy kiváló humorista tollából. Bár Dombóvári István nálam még mindig inkább élőszóban nyerő, azért ez az írása sem volt rossz. :)

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2018/02/05/pisti_vagyok_ments…

robinson P>!

Már csak húsz évet kellett aludni az ezredfordulóig.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Hú, hát akkor most el kéne valahogy kezdeni, igaz? Nem olyan egyszerű ám az, mint ahogy elsőre látszik! A filmekben
sem lép színre azonnal a főhős. Egy csomó minden megelőzi az antréját. Flancos főcím, cirádás betűk és mint
minimum: egy mély hangú narrátor, aki bemorrant valamit, amivel az egész elkezdődik. Mindegy, mit, amúgy meg
szinte mindig ugyanazokat a mondatokat tolja: húsz évvel később, efbíájközpont, frissen mázolva, de legalább egy
„az előző részek tartalmából".

De nekem nincsen narrátorom, sőt őszintén szólva elég hülyén is nézne ki papíron.

Előszó

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

– Maguk ezt nem értik. A minisztérium nem tudja teljesíteni a hirtelen megnövekedett igényeket. Sajnos nagyon sok
magukhoz hasonló ad hoc család alakul egy-egy házibuli után, aztán meg mindenkinek lakás kéne.

– Csodálom, hogy ezzel az empátiával önnek nincs gyereke.

– Miért ne lenne? Van. Tizenhat évesen megszökött otthonról. Pedig milyen jó dolga volt!