Én ​vagyok a kedvenc állatom 32 csillagozás

Állok, ​ülök, fekszem, aztán
újra kicsit állok,
én vagyok a kutya, aki
boltok előtt várok.

„Aki ilyeneket tud írni, az nemcsak a kutyákat imádja, de valószínűleg a macskákat is, és teljesen képzett etológus. Az efféle szakember az állatokat természetes környezetükben figyeli meg, és megfigyeléseiről pontos jegyzeteket készít. A fenti jegyzet a legszigorúbb szakmai kritériumoknak is megfelel. Viselkedését illetően a kutya áll, ül, fekszik, és hosszasan várakozik a bolt előtt, ezt minden kynológus tanúsíthatja. Ha belelapoznak a könyvbe, még számos hasonlóan fontos megfigyelésről olvashatnak, persze a macskákról is. :)
Gratulálok a Kollégának!" – Csányi Vilmos

A Madáretető, a Boborján és az Agyatlantisz, avagy az ember tragédia című nagysikerű kötetek szerzője most valami egészen újat ígér olvasóinak: ebben a gazdagon illusztrált verseskönyvben kutyák és macskák hangján mesél tökéletesen tökéletlen életünkről. A kutya- és cicasors önfeledt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Libri, Budapest, 2015
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633107065 · Illusztrálta: Igor Lazin

lenne P>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Nem olvastam még Dolák-Saly Róberttől, de szerencsémre ezt a kis verseskötetet megkaptam barátnőmtől szülinapomra. Én mindig azt hittem, hogy kizárólag macska-párti vagyok, de idén elég sok kutyával kerültem „szorosabb” kapcsolatba, így tudom, hogy már kutyás is vagyok. A versecskék is inkább az állatok jellemzőinek kiemelésében erősek, mint a rímekben és formában, de ez pont így jó.

Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Dolák-Salyt mindenhogy imádom, Anti bácsiként, Boborjánként és ezek szerint költőként is. :D Viccesen megfogalmazott, mégis elgondolkodtató kis versek voltak ezek kutyákról és macskákról (és emberekről). Mindenkinek ajánlom, aki egy jót akar nevetni, én jól szórakoztam rajta.
Az illusztrációk is nagyon jól passzoltak a versekhez, pedig alapvetően Igor Lazin nem tartozik a kedvenceim közé, de ide szerintem pont ez a stílus kellett.

Mpattus>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Ha akarom, nevethetek, ha akarom, elmerülhetek vele a társadalom szórakoztató és elkeserítő, megrendítő jelenségeiben. Ha akarom, viccesen fogom fel, ha akarom, elgondolkodom. Mindez pedig kiegészül a versek hangulatához passzoló illusztrációkkal. Sokkal, de sokkal többet kaptam a versektől, mint azt az elején gyanítottam. Bár kétségtelenül, az elvárásaimat is maximálisan beigazolta.

A könyvről írt értékelésem itt találjátok:

kkata76>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Aranyos kötet, vannak benne kimondottan jó versek, és gyengébbek is, de az utóbbiak is nagyon szórakoztatóak.

jolanka2>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Nagyon szeretem Dolák-Saly Róbert humorát, és meglepett, hogy ez a könyv nem a „könnyesre röhögöm magam” kategória, inkább megmosolyogtató és megható. Verseken keresztül kerül bemutatásra az állatok gondolatvilága, és viszonyuk az őket körülvevő emberekkel. Nekem az utolsó két macskavers spirituális magassága már kicsit túlzás volt, de ettől eltekintve a kötet egy hihetetlenül kedves, lélekmelengető olvasmány.

btunde P>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Másfél éves volt a kisfiam mikor dedikálta neki Robi bácsi ezt a könyvet a könyvhéten. Akkor sokáig minden este kellett belőle olvasnom.
Akár ismeretterjesztő is lehetne annyira jól fogja meg ezeket az állatokat, és az illusztráció is remek.

Luca87 I>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Dolák-Saly Róbert sosem volt normális, de gyerekkoromban nagyon szerettem a humorát. Felnőttként a L'art pour l'art már nem annyira tetszik, de azért Winnetout még mindig bírom.

A verseskötetet a szülinapomra kaptam a szüleimtől, és nagyon örülök neki, szerzett néhány vidám percet. Nagyszerűen bemutatja a kutyák és a macskák lelki világát, látszik, hogy a szerző jól ismeri mindkét állatot. Én mindig inkább kutyás voltam, és ez most is így van – nehezen viselem, amikor egy macska lesajnál, és a sértődéseket sem kedvelem, viszont egy-egy ártatlan „milyen tejföl? én nem is tudom, mi az, hogy tejföl” egy szemöldökig tejfölös kutya tekintetében bármikor azonnali olvadáshoz vezet nálam. Olvasás közben sokszor eszembe jutott mindkét eddigi kutyám, mondjuk az első többször, mert ő sokkal több ideig volt nálunk kutya (tizenöt és fél évig).

A kedvenc verseim A gazda panasza, az Ugatás-ok, az Eb-alibi, A kedvenc állatom, a Nem vagyok Cirmike, a Napirend és a Girbegurba lettek. A kedvenc (két) versszakom a következő:
"Amikor meg ennék,
ő is azt akarja,
és a taknyos-nyálas fejét
a térdemre rakja.

– Neveletlen állat,
takarodjál innen! –
förmedek rá ilyenkor, de
sok értelme nincsen."

Külön emelte a kötet fényét, hogy Dolák-Saly hangján képzeltem el a verseket, de hát az ő hangján minden hatványozottan vicces. A dalokat még nem mertem meghallgatni, ahhoz még gyűjtök egy kis erőt.

Morn>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Kellett a Dolák-Saly gyűjteményembe ez a kötet. Szerettem is, DSR olyan jó rímeket farag, jókat szórakoztunk rajta a másik felemmel – akár akarta, akár nem, random kaptam fel és olvastam fel belőle részeket. Azért az látszik, hogy DSR inkább kutyás, mint macskás, de sebaj, elnézzük neki, főleg, hogy a cicások kaptak egy igazán megható verset is, ami egyúttal igazi késdöfés volt, nem illett egy ilyen jó hangulatú könyvbe olyat belerakni, amitől sírva fakad az olvasó.
Plusz még amit hiányoltam, az a döglött tehén. Nem úgy volt, kedves Róbert, hogy ha bátor vagy és vállalod (egy nyomtatott könyv elég bátorság!), hogy a döglött tehén a kedvenc állatod?

Libri, Budapest, 2015
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633107065 · Illusztrálta: Igor Lazin
Bangó_Barbi>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Dolák-Salyt mindig is bírtam, több könyvét is megvettem. Amikor a könyvesboltban ebbe a kötetbe belelapoztam a Macskabúcsú című vers volt, ahol először kinyílt a könyv. Nincsenek véletlenek. Ott zokogtam – a maszk jótékony takarásában. Huhhh, ez nagyon betalált. A szív megszakad.
Részlet:

mindig a te
macskád leszek."

floramarta P>!
Dolák-Saly Róbert: Én vagyok a kedvenc állatom

Kiskoromban, ha mentünk valahova kocsival, mindig a Társulat kazettáját (!!) hallgattuk. Ennek az lett a vége, hogy az öcsémmel kívülről fújtuk egyes szituációkat, főleg a Boborjános részeket. A mai napig szeretem a sajátos humorukat, és ha tehetem, eljárok az előadásaikra. A kedvencem mindig DSR volt, és a kedvenc karaktereim is az ő szerepei közül kerültek ki. Jókat szórakoztam régebbi könyvein, és természetesen a legújabbat is be kellett szereznem. Párszor elmosolyodtam rajta, de más nem igazán volt. Így maradt egy kis hiányérzet. Lehet, csak nekem voltak túl magas elvárásaim. Mindenesetre az audio mellékletet nagyon jó ötletnek tartom!

Fekete macska

ez másnap sem változik.

74. oldal - Nyau

Nyau Panzió

A kertes házunk szálloda,
és két vendég jár már oda.
A családunk a személyzet,
a munkánk pedig temérdek.

Nyitogatjuk az ablakot:
a hotel ki-bejáratot,
és ha a vendég kéreget,
felszolgáljuk az étkeket.

A panziónk előkelő:
aki itt megszáll, nagymenő.
A szobalány látta nemrég:
bundában alszik a vendég.

70. oldal - Nyau

Franciakrémes

Ott az a franciakrémes,
itt pedig én, aki éhes.
Fekszik a gazdi az ágyon,
sejthetitek mi az álmom.

Csöppen a nyálam a csöndben,
azt hiszem, alszik az őrszem.
Íme, a nagy lehetőség:
nagy haszon, ám kicsi költség.

Persze, ha jó kutya lennék,
álnokul én sose csennék,
földig alázva a gazdát,
rám szabadítva haragját.

Ámde a jó kutya hol van?
Merthogy az én sose voltam.
Kapja meg ő ma a tápot,
én meg a francia álmot!