Kis ​angol nyelvtan 162 csillagozás

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan Dohár Péter: Kis angol nyelvtan Dohár Péter: Kis angol nyelvtan Dohár Péter: Kis angol nyelvtan Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Angol nyelvkönyv a tanulni vágyóknak. Ez a könyv újat kezdeményez. Azt az egyszerű tényt veszi alapul, hogy nem szeretnek nyelvtanozni a tanulók, és ezért a szerző félretette a komoly „tudós-tanár álarcot”, és emberi nyelven, szeretetreméltó humorral megírt egy eddig nélkülözött, könnyen használható, magyar agyra és lélekre komponált angol nyelvtankönyvet. Így minden angolul tanulónak nagy-nagy hasznára és szórakozására lesz ez a könyv.

Dover, Budapest, 2014
Dover, Budapest, 2011
Dover, Budapest, 2009

cinnamon>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

„Kukorica Jancsi azt mondta, hogy kicsit ugyan parasztos a neve, de ő nem szégyelli.” :-D

abstractelf>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Minden, amit az angol nyelvtanról tudok, ebből a könyvből tanultam. Rongyosra olvastam…

Petrus601>!

Imádom!
A 12 Tense…húúú. Tudtam én, hogy ennyi van belőlük és, hogy némelyik nehezebb, némelyik könnyebb, de ez még többnek tűnt, mint ami van.A suliban ennek a töredékét tanultuk.
Viszont én imádom az angol nyelvet és szeretném is normálisan megtanulni -a nyelvtani részt meg főleg- és ez a könyv rengeteget segít..bárkinek. Tényleg tök érthetően van elmagyarázva minden, ha mégsem érted, akkor olvasd el újból, tuti, hogy érthető lesz. Jó könyv, mert tényleg nem az a száraz, szájbarágós, unalmas könyv, mint a többi. okéé, azok is segítenek, de unalmasak
Ezt tuti elolvastatnám az összes, angolt tanuló diákkal. Ha nekem ebből kellett volna angol nyelvtant tanulnom, biztos, hogy sokkal jobban élveztem volna.

Kellemeset a hasznossal….:)

Cammie>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Dohár Péter tudja a dolgát! Érti a nyelvemet, vagyis inkább számomra érthető nyelven beszél. Megragadja a lényeget, azt magyarázza el és így minden tiszta!
Biztosan kötelezővé tenném az olyanok számára mint én, akiknek nem valami fényes a nyelvtanuk… vagyis majdnem minden angolul tanulónak ! Hála a szerzőnek, megértettem a Perfecteket is, amik pedig igazán kifogtak rajtam :D

Sonnenschein>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Az angolul tanulók bibliája haladó szintig (utána, kb felsőfoktól-felsőfokhoz más kell). Ötletes és humoros példákon keresztül mutatja be az angol nyelvtant. Nagy erényének tartom, hogy nagyon jól megragadja a szerző egy-egy nyelvtani egység lényegét, vagyis amit tudni kell
a) nyelvvizsgák nyelvtani részéhez
b) az angol nyelvtan megalapozásához.
Ha ezeket sikerül elsajátítani, akkor szilárd alapot kap(hat) a nyelvtanuló ahhoz, hogy utána akár egymaga is sikeresen fejleszthesse a nyelvtant és a nyelvi készségét, ismertét.
Jól rendszerezett könyv; külön szerettem, hogy az egyik rész a nyelvtani egységek, a másik pedig a nyelvi jelenségek fókuszából mutatja az angol nyelvtan főbb vonásait, kifejezésmódjait.
Hiányosságaként talán az említhető, hogy nincs hozzá gyakorló könyv, telis-tele megoldandó példákkal. Emiatt azonban nem vonnék le csillagot, mert a Practical English Grammar 1-2. gyakorlókönyvek és a Majdik-Osgyáni gyakolrókönyv feladataival teljes kompatibilitásban van Dohár Péter könyve.
Ez utóbbiak adatlapja itt érhető el: http://moly.hu/konyvek/thomson-martinet-a-practical-english-grammar-exercises-1-2

mézesmogyifelhő>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Ezt az angol nyelvtan könyvet anno röhögve olvastam végig, és nagyon sokat segített a nyelvvizsga előtt. Ajánlom mindenkinek!

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Angol tanulóknak én azt mondom KÖTELEZŐ olvasmány! Azok a példa mondatok :D :D Sokat nevettem, de mellette sokat is tanultam. Tényleg csak ajánlani tudom!

Zizifalva>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Az égig és tovább tudnám dicsérni ezt a könyvet, ennek köszönhetően lett majdnem maxpontos az angol érettségim. :D Nagyon jól össze vannak szedve a nyelvtani szerkezetek, a példamondatok meg csak hab a tortán. Szerintem minden angolul tanulónak vagy tudónak érdemes lenne egy példányt tartani otthon.

Dóra_Pethő P>!
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Abszolút jól összefoglalja az angol nyelvtant. Vicces példákat hoz és gördülékenyen olvasható. A tudásunkat felfrissíteni tökéletes! :)

wnszdl>!

He has given her a kiss. – Megcsókolta (és most várandós).

Present Perfect Tense

Dora>!

Csak nem akarod velem elhihetni, hogy én voltam neked az első?
I hope you don't want to make me belive I was your first!

195 + 221. oldal. Gyakorlatok. Dover International Kft. 2007

Dora>!

Ha én lennék a téeszelnök, Jóska lenne a párttitkár.
If I were the farm manager, Joe would be the secretary of the party.

196 + 222. oldal. Gyakorlatok. Dover International Kft. 2007

Dora>!

Mit sütsz, kis szűcs? Sós húst sütsz kis szűcs?
What are you frying little furier? Are you frying salty meat, furier?

190 + 217. oldal. Gyakorlatok. Dover International Kft. 2007

julcseee P>!

Vigyázz Jóska, mert mindjár adok neked egy nagy pofont – mondta Béla. …
A fenti magyar mondat egyenes beszédben igy hangzik angolul„ Just watch, Joe, or else I am going to give you a huge slap”, Béla said.

julcseee P>!

A férj kissé pityókásan ér haza. Felesége meglátja, és dühösen felkiált: Béla, you have been drinking again! (A férj az ivást a mondat elhangzása előtt már abbahagyta.)

Dora>!

Csigabiga told ki szarvadat, ha nem tolod, összetöröm házadat.
Snaily snail, push out your horn; if you don't push it out, I'll break your house.

196 + 222. oldal. Gyakorlatok. Dover International Kft. 2007

inka>!

Hogy miért to és miért nem in, vagy at? Nos, azért, mert a present perfect az odamenetelt és visszajövetelt hivatott kifejezni, és nem az ott-tartózkodást. (Amennyiben e magyarázat nem világos, úgy jegyezd meg, hogy ebben az igeidőben to-t használj …)

14. oldal (Ring-6 Kft, 1991)

wnszdl>!

Ajtót nyitott neki,
Bement a lány, de mint leány,
Többé nem jövé ki. (Arany János)

Dopp'd the chamber door,
Let in the maid, that out a maid
Never departed more. (Shakespeare)

Past Simple